Najdi forum

Imam f.frendico. Star sem pa 38 let. Oba sva samska, brez otrok. (Poudarjam, preden kdo začne natolcevati da so problem otroci in najini “zlobni” bivši partnerji) Dobivava se že kakšno leto in pol in v tem letu nisem imel nobene druge za seks, le njo, se pa dopisujem z drugimi prek portalov. Nič opolzkega, samo klepet. Še sam nevem zakaj. Do te punce si želim začutiti kaj več ali pa poskusiti z njo pa nikakor ne gre. Punca je poštena in iskrena, intelegentna,pač v redu. Nič ni narobe z njo,lepa je. Pravzaprav dekle ki bi si jo želel vsak,jaz pa nevem kaj bi z njo,ob sebi imam diamant,pa jo ne znam tretirat kot diamant. Vem kaj čuti do mene in to je resnična ljubezen,taka kakršne si ne zaslužim. Bijem notranji boj s svojo preteklostjo, z obupnimi izkušnjami drugih žensk ki so me izkoristile in zmanipulirale ali prevarale. Imam hud notranji boj z družino,ki ni družina (starši, sestra).
Nekajkrat sva že prekinila, a le za kratek čas. Nisva zdržala en brez drugega in sva se vsakič vrnila en k drugemu in ne jaz ne ona vseeno nisva imela drugih (spolnih ali resnih) partnerjev vmes. Je pa neka močna vez med nama.
Kaj je narobe z mano? Kaj naj naredim? Sem res postal v celem življenju tako apatičen in dvomljiv v ženske da še ko se mi resna priložnost ponudi in posledično lepše življenje vseeno zavrnem? Sem res taka reva da ne upam poskusiti nekaj novega ker imam dvome da se bo spet vse sesulo?

1/3 vseh ameriških zakonov se začne na podlagi one-night-standa. Ali kot je povedala antropologinja Helen Fisher: Ne podcenjujte moč hormonov, ki jih sprošča seks.

Vlada vam torej čustveni strah pred bližino, ki prevlada vse kar telo naravno sproducira: ljubezen, željo po bližini, zaupanje.
Razlogi za to so v vašem brzojavnem zapisu, ki ste jih navedli.

De omnibus disputandum..

da si poiščeš psihoterapevta da izbezlja to iz tebe in kocke postavi na pravo mesto , drugače ti bo še ta ljubezen ušla kaj boš pa potem ?

nova
Uredništvo priporoča

Partnerstvo pomeni tudi spremembo načina življenja ti pa pri svojih letih še vedno živiš kot…srednješolček. Mal si dopisuješ, živiš brez obveznosti, imaš še “prijateljico z bonusom” in to ti zadošča v glavnem zadošča. Tu so še članice tvoje družine za kake čustvene zadeve, moral bi naredit “preklop” čustev pa ne želiš tvegat.
Mislim, da te je strah sprememb, ki bi jih prineslo skupno življenje, ki zahteva nekaj več čustvene povezanosti.

Po toliko slabih izkušnjah je to povsem normalno, da postaneš takšen. Na tak način se nezavedno zavaruješ pred ponovnimi bolečinami, razočaranji. A po mojem to ni najbolj odgovorno vedenje. Obstaja še ena pot in ta je, da prevzameš odgovornost za slabe izkušnje z ženskami tudi nase, vsaj del. Dober partner skoraj zagotovo ne bo prevaran. Torej postani dober partner. To je lažje reči, kot storiti, posebej, če v primarni družini nisi imel pravega zgleda, povrhu pa imaš za sabo same slabe izkušnje. Si na težki preizkušnji. Ali jo boš naredil, ali pa ne, je odvisno od tebe. Potreboval boš veliko časa in volje, da postaneš dober partner.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljeni.

Ste v krču zaradi slabih preteklih izkušenj, začenši z vašo primarno družino. Dokler boste v krču bo vaša sposobnost zaznavanja in presojanja omejena.

Predlagam vam, da poiščete podporo psihoterapevta(ke).

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Si le še eden v morju takšnih pezdetkov, ki imate kvazi punco, po drugi strani pa neko vzporedno virtualno življenje.
Bolje, da ji vse skupaj poveš in ji ne kradeš njenega časa, če do tebe čuti kaj več.

New Report

Close