Najdi forum

… ker bi imeli težko otroštvo ali težke razmere doma. Siromašni so zaradi zabitosti. To so besede mojega prijatelja. Sem premišljeval in ugotavljal, da je v tem kar nekaj resnice. Npr. starejši brat je vedno “pameten” oz. “najpametnejši”, pa je ta njegova pamet vsakič prinesla škodo ali probleme. Enako mati, veliko njenih domnev se izkaže za resnične (npr. zakaj nek voznik iz neznanega razloga zavije na nasprotni pas), a že vse življenje je klošarka. Ko je starejši brat imel 15 let, ni imela denarja kljub službi. Ko sem jaz imel 15 let, ni imela denarja in še danes, pri mojih 33. jo moramo finančno podpirati.

Vaša mnenja, izkušnje, opažanja?

Zakaj sovrazis svojo mamo? To ni prvi prispevek o njej. Videt je, da imas kar nekaj globokih zamer do nje, ziher je kdaj zelo kiknsila pri vzgoji, kdo pa ni. Ampak da ji reces klosarka in povezujes siromastvo (ekonomsko?) z zabitistjo, se mi zdi pa skrajne nizko in nespostljivo.

Si jo skusal kdaj razumet? Zakaj je v taki situaciji… oceta ocitno ni bilo blizu in se je morala znajt sama kot je vedla in znala.

Da so siromašni ljudje to kar so, je po besedah prijatelja kriva njihova zabitost. Pozneje sem premišljeval o njegovih besedah in ugotavljal, da je v tem kar nekaj resnice. Ne omenjam le mame, ampak tudi brata. Že lep čas preden sem se s prijateljem pogovarjal o tem, sva tako jaz kot mama ugotovila da bratova oz. sinova “pamet” povzoča le škodo.

Praviš da je to nespoštljivo do nje. Res je, imela je težko otroštvo toda po prijateljevih besedah to ne more biti vzrok, da je že vse življenje revna.

nova
Uredništvo priporoča

Otroci istih staršev, še posebej v manj funkcionalnih družinah, nimajo iste vzgoje. Čeprav je to splošno prepričanje… Moje mnenje je, nasprotno mnenju tvojega prijatelja, revščina je v večji meri posledica kako so nas starši psihološko opremili za življenje.
Teorija je pa: https://www.psychologistworld.com/developmental/attachment-theory

Pozdravljeni.

Žal živimo v delu sveta, kjer lahko preživiš samo v primeru, da imaš solidno ‘denarno’ inteligentnost. Če je nimaš, se zelo rado zgodi da nimaš ne denarja, ne prijateljev in ne družine – ne glede na morebitne druge kvalitete.

Zelo žalostno, kajne?

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close