Najdi forum

Od začetka z njo problemi…

Živjo,

ne vem sploh kako in kje naj začnem, ker je toliko tega za napisati…

Imam brata, ki je poročen in ima z zeno dva otroka. Zakon je od zacetka problematicen.
Problem je to ker vsi skupaj zivimo in je zelo tesko ker noben nima svoje svobode in miru.
Stekam da njej ni lahko, ampak saj smo tu se drugi, ki zivimo z njo in nam tudi ni lahko,a ne.

Uglavnem, od brata zena skorajda vedno da povod za koflikte…
Moja mama je mahnjena na cistoco in ne dovoli nobenemu da pusca za sabo umazano posodo, smeti in perilo. Njej gre to na zivce in ima skoraj vedno pripombe na to.
Pravi: “Pa kaj, ce je posoda v koritu, saj lahko pocaka, ce te pa ze moti, jo operi ti.”
Mislim, stanovanje za katerega ne placujes redno, vsaki mesec, ampak samo takrat, ko ti se pac sprdne, potem pa se pametujes in se ne drzis hisnega reda.. To sem ji tudi povedala, ko je napadla mamo, ces da je tecna in naj jo neha preverjati.
Tudi brat se je veckrat potozil kako mu govori grde stvari za mamo in oceta in mene in sta se zaradi tega tudi vsakic skregala. D omenim tudi to, da ko pride iz sluzbe ignorira vse po hisi, ker ima pac slab dan… Potem pa se ne dovoli svojim otrokom da pridejo k starim starsem.
Meni je veckrat tudi prepovedala stik z necaki. Kar tako, brez razloga. Vceraj smo pile kavo, danes ze ne govori z menoj.
Je bil soncen dan in sem brata prosila, ce gre lahko necak z mano na soncka. Je rekel, ja. Zakaj pa ne.
In sva sla na sprehod, kaksno urco sva bila zunaj in me je klical, ces naj pridem domov, ker pac zena ne zeli da se otrok sprehaja z menoj.
Ne vem no, dejte mi kaksen pameten komentar, nasvet. Karkoli.

Aja, se opravicujem za tole hitro pisanje… Vse sem nametala skupaj. :=)

Draga Lilioi,

iz napisanega je razvidno, da živite vsi skupaj pod isto streho. Zakaj??
Meni osebno ste vsi psihični bolniki ! Nedorasli, ki se vedete otročje. Poznam razmere v neki familiji, ki isto živijo tako kot ti in vlečejo surlo za brezveze. Nekdo pohodi trobentico zunaj ali pa zlomi vrtnico pa je že cel hudič v hiši.

Rešitev ti je le, da se odselite, da ti jih ne bo treba prenašat!
Odrasti že enkrat !!! In delaj na sebi, ker očitno si ti tako popolna !!!
Smešno, da si še vedno pri mamici pod mamino kiklo! kot “Mamina hčerkica” 🙂
Bolj pametno, da greš kaj počet ali pa sneg kidat.

Pa lep dan. :))

Ojoj, pa lih naletim na enega, ki ni zmozen dati normalen komentar, kaj sele kaksen primeren nasvet. Takoj je treba popljuvat i dati nekaksne svoje zakljucke.
Toliko o tvoji zrelosti. :=)

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!
Ja, naletiš ravno na takega!!! Ne vem, kaj tak folk sploh bere forumr, če nikogar ne prenese! verjetno taki samo iščejo žrtev, nad katero bi se znesli, ker se jim drugi ne pustijo več…
Pa k tvojemu problemu: pri nas je taka žena od moževega brata. Vse so ji dali, od popravljene in opremljene hiše naprej, pa se znaša z enakimi izpadi nad vsemi. Ko je moj začel hoditi z mano, je bila cela katastrofa še preden me je sploh videla. Ker ima še tri sestre, sem si mislila, da je bil morda vzrok v kakem njenem načrtovanju, da bi mojega spentljala z eno od njih, saj je vedno hotela imeti tudi svojo familijo pod kontrolo. Do mene je zganjala tako sovražnost, da kaj. Njene zdaj odrasle hčere najprej pogledajo njo, šele potem me pozdravijo ali pa ne, odvisno od njene trenutne volje. Svak me včasih ňiti pozdraviti ne sme. Tašča in tast sta sicer tudi… pa ne bom zdajle o tem. A njej se udinjata, ker sicer sina ne bi več videla. Dobila sta dve hiši, vikend, avte… moj pa nič. In tudi ne bo. Neka, ko jih ke ne bi bilo treba nikoli več videti! A moj gre za svojo družino po kolenih. No, ko se gospa zmislijo, pa pride nenadoma na obisk. Da ne veš, kako bi se obnašal in izpademo vsi ko budale, odvisne od njenih muh.
Po veliko letih mi je bilo vsega dovolj, pa sem se od vseh distancirala. Vidno pokažem, da tudi jaz lahko pozdravim, ali pa ne… Od takrat sem deležna več spoštovanja, da me vsaj drugi ljudje ves čas ne nadlegujejo z vprašanji, če smo skregani… se pa tako obnaša do vseh ljudi, razen, če bi utegnila imeti koristi od koga…
Rešitev? Je ni…

Ja, sej vem…
Ni vazn, sploh. Taksne ljudi, ki niso zmozni normalno komunicirati, samo preskociti v najsirsem loku 🙂

Ja, verjamem da je dosti taksnih primerov v druzinah, ki se ne razumejo najbolje, ali pa sploh ne.
Pri meni je problem to, ker trenutno nimam kam iti. Studiram in si sama placujem vse stroske, plus doma prispevam.
Sama ne morem placevati za stanovanje, ker ne delam polni delovni cas. Nimam casa.
Onadva pa delata in bi komot lahko sla na svoje. Ampak ne. Zakaj? Saj mata zastonj vse. Oce je pa tak ne, da bo vse to trpel, nima srca reci naj se odselijo.
No, ja, mislim da bo res najbolje sele, ko bo vsak zacel ziveti zase na svojem.
Upam, da bo to cimprej ker je res izcrpajoce.

Tako ženo bi moral tvoj brat urediti in ji postaviti meje.
Ne glede ali imata otroke ali ne.
Je pa tu še tvoj oče, tudi on bi moral meje postavit.
Ti si pa v slabem položaju, glede na bratovo ženo.
Zato, ker ona nima mej in s tem tebi dela neprijetno
bivanje doma. Te zastopim, zoprna situacija.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________


Pa ima še kako prav. Ko sem pričel brati, me je zmotilo to:

Smem vprašati koliko ste stari ti, tvoj brat in njegova partnerka?


Pa ima še kako prav. Ko sem pričel brati, me je zmotilo to:

Smem vprašati koliko ste stari ti, tvoj brat in njegova partnerka?
[/quote]

Ne vem kaj sem zgoraj takega napisala, da te je zmotilo? Nihce v hisi nima svobode in miru, samo jaz ne delam drame okoli tega. Mene ne moti, ce si delim kuhinjo ali pa stranisce z nekom v druzini ampak me moti to ker nima spostovanja do nasih starsev.
Punca draga ti si prisla v njihov dom, ne oni v tvoj. Ce se ze kdo mora komu prilagajati, je to ona in ne starsi.

Btw. Ona je stara 26, on pa 31. Ampak saj to ni vazno. Oba sta dovolj stara in oba imata redno sluzbo.

Žal se tu ne da nič svetovati. “Gazda”, torej lastnik hiše bi moral postaviti pravila obnašanja in komur ne paše, naj se odseli. Seveda ni vse tako črno-belo, ker gre za le za sorodnike, do katerih vsak goji določena čustva. Kot je videti uporabljate skupno kuhinjo. Več različnih generacij, več možnosti je da pride do konfliktov. Kot je razvidno je prisotna tudi trma določenih oseb in prepričanost v svoj prav in kaznovanje preko vnukov, ki niso nič krivi… Konstruktivnega pogovora očitno ne bo. Zaradi ljubega miru, nekdo požre tako obnašanje, srečen ni pa noben. Gre se za neko “igro” moči. Žal brez pogovora tu ne bo možno nič rešiti. Brat pa je v precepu, ker ne ve niti s kom potegniti.
Ne moremo vsem “pomagat”, jim vsiljevati svoje norme in podobno. Eni so bolj trmasti, drugi manj, eni se zavedajo svojih dejanj, drugi žal ne.
Tu sta vsaj dve težavni osebi – mama, mahnjena na čistočo in nehvaležna snaha. Prilagodila se ne bo nobena. Konflik je v bistvu med njima ostali pa prenašate? Brat pa bi moral sam opraviti z odnosom do žene, če se pritožuje čez vse v družini.
Lillioi, žal tu ne moreš narediti čisto nič, ni nasveta. Bodi dobra teta nečakom, da si te bodo zapomnili in te ohranili v lepem spominu. Živi svoje življenje, distanciraj se od sporov. Nima smisla igrat mirovnika, lahko se le pogovoriš s kom iz družine, s katerim se dobro razumeš, da poveš svoj pogled. Sicer pa je edina rešitev na tem, da si tako organiziraš življenje, da se enkrat odseliš na svoje.

Žal se tu ne da nič svetovati. “Gazda”, torej lastnik hiše bi moral postaviti pravila obnašanja in komur ne paše, naj se odseli. Seveda ni vse tako črno-belo, ker gre za le za sorodnike, do katerih vsak goji določena čustva. Kot je videti uporabljate skupno kuhinjo. Več različnih generacij, več možnosti je da pride do konfliktov. Kot je razvidno je prisotna tudi trma določenih oseb in prepričanost v svoj prav in kaznovanje preko vnukov, ki niso nič krivi… Konstruktivnega pogovora očitno ne bo. Zaradi ljubega miru, nekdo požre tako obnašanje, srečen ni pa noben. Gre se za neko “igro” moči. Žal brez pogovora tu ne bo možno nič rešiti. Brat pa je v precepu, ker ne ve niti s kom potegniti.
Ne moremo vsem “pomagat”, jim vsiljevati svoje norme in podobno. Eni so bolj trmasti, drugi manj, eni se zavedajo svojih dejanj, drugi žal ne.
Tu sta vsaj dve težavni osebi – mama, mahnjena na čistočo in nehvaležna snaha. Prilagodila se ne bo nobena. Konflik je v bistvu med njima ostali pa prenašate? Brat pa bi moral sam opraviti z odnosom do žene, če se pritožuje čez vse v družini.
Lillioi, žal tu ne moreš narediti čisto nič, ni nasveta. Bodi dobra teta nečakom, da si te bodo zapomnili in te ohranili v lepem spominu. Živi svoje življenje, distanciraj se od sporov. Nima smisla igrat mirovnika, lahko se le pogovoriš s kom iz družine, s katerim se dobro razumeš, da poveš svoj pogled. Sicer pa je edina rešitev na tem, da si tako organiziraš življenje, da se enkrat odseliš na svoje.
[/quote]

Bernard, zahvaljujem se za reply.
Moram priznati, da se strinjam s tabo in vse kar si napisal ima smisla. Ampak zal, kot si rekel tu so razlicne generacije in karakterji, zato je to se toliko tezje. Treba je delati na tem, ampak za to moramo biti vsi za. A ne?

Kar se tice njunega zakona, bosta pa morala sama poslihtat. Tu se ne zelim vpmesavati. Saj ves, potem gre vse narobe… Necaka sta zelo navezana name, ampak pridejo dnevi, ko enostavno ne smem niti objeti necaka, ko pride iz sole.
Malo mi je hudo tudi zaradi starsev ker vem koliko jima to vse energije jemlje. Nic, je treba gledat naprej, pozitivno.
Hvala se enkrat vsem za odgovore.

Ne moreš reševati situacije namesto štirih odraslih ljudi. Jaz ti priporočam, da se od njihovih medsebojnih problemov distanciraš. Ti lahko kvečjemu poslušaš starše, če kaj potožijo, pa še to jim moraš nekje postaviti mejo, če ne mislijo nič ukrenit v smeri izboljšanja atmosfere. Brat je izbral to žensko, vi ostali se s tem lahko samo sprijaznite ali pa ne. Spremenila je ti ne boš, brat pa tudi ne. Nečaki bodo pa mimogrede tako veliki, da bodo prišli k tebi, babici, dedku, ko bodo sami hoteli in bodo protestirali, če ne bodo smeli.

Potrudi se, da se čim prej odseliš in čim bolj posvetiš svojemu življenju.

problem je, ker je tvoj brat nesposoben pezde, ki ne zna držat svojega v hlačah, dokler ne bi svoji ženi zagotovil strehe nad glavo. To je osnova, dobro si zapomni, da ne boš tako kot tvoja svakinja rinila z ritjo v kakšno tuje osje gnezdo. Brezplačnega kosila ni. Ne ukvarjaj se z odnosi drugih, poskrbi da boš čimprej samostojna in ne boš delala napak svojih predhodnikov.

Življenje v eni hiši s taščo in svakinjo je problematično tudi pri ločenih stanovanjih, kaj pa šele ob istem koritu, ena miza, en hladilnik, ena kopalnica … Tako se grejo v kakšni albanski vasi, pa še tam ne. Poznate vi še kakšen tak klan? Jaz niti enega. Z razlogom. Ker se to ne obnese!

Če bi bila jaz na mestu te punce, bi se mi mešalo. Kako, da je pristala na to? Ji je tip obljubljal, da bo samo začasno, zdaj pa minevajo leta in ona je še zmeraj tam, še zmeraj jo tašča pegla zaradi faking krožnika, svakinja pa vlači njene otroke okrog in je pade na pamet, da bi vprašala njo, mamo teh otrok?? Tip pa hodi k mamici in sestrici tožit, kaj sem rekla o njiju? Ma jaz bi vpila in grizla od obupa, če bi bila prisiljena v tako življenje. Pa sem drugače tašča, mimogrede. Kaj je s tem tvojim bratom, avtorica, da se mu zdi to okej? Mu je res tako malo mar, kako se počuti žena? Glede na opisano se punca kar dobro kontrolira.

Prvo.. Punca se sploh ne kontrolira. Njeno obnasanje ni ok. Vzkipljiva je in nesramna.
Jaz osebno poznam dosti odraslih oseb, ki zivijo pri starsih, samo na sreco oni nimajo taksnih problemov.
Kar se brata tice.. Nic ji ni obljubljal. Na zacetku sta imela stanovanje, pa je bil problem prevoz ker oba delata v Lj. Potem sta pa prisla k starsem ziveti zacasno dokler ne najdeta primerno stanovanje. Aja pa kar se otrok tice.. Ko ona nima cajta in ko je njej ok, pride in me vprasa, ce lahko pelem necaka vn na igrisce. Al pa mi samo pusti sporocilo da naj grem po necaka v vrtec. Ni me vprasala a lahko. 🙂 Ko pa jaz vprasam, ce lahko peljem necaka ven, pa ni ok. Tko da, ne takoj metat bombice, pa mislit da vse ves…

Prvo.. Punca se sploh ne kontrolira. Njeno obnasanje ni ok. Vzkipljiva je in nesramna.
Jaz osebno poznam dosti odraslih oseb, ki zivijo pri starsih, samo na sreco oni nimajo taksnih problemov.
Kar se brata tice.. Nic ji ni obljubljal. Na zacetku sta imela stanovanje, pa je bil problem prevoz ker oba delata v Lj. Potem sta pa prisla k starsem ziveti zacasno dokler ne najdeta primerno stanovanje. Aja pa kar se otrok tice.. Ko ona nima cajta in ko je njej ok, pride in me vprasa, ce lahko pelem necaka vn na igrisce. Al pa mi samo pusti sporocilo da naj grem po necaka v vrtec. Ni me vprasala a lahko. 🙂 Ko pa jaz vprasam, ce lahko peljem necaka ven, pa ni ok. Tko da, ne takoj metat bombice, pa mislit da vse ves…
[/quote]
Sej mi je jasno, da nikomur ni lahko. Še posebej tebi, ki nimaš nič s tem. Pravim pa, da ne kriviti svakinje, ker je tvoj brat več kriv kot ona. Kako pa ti veš, da ji ni nič obljubljal, a si 24/7 z njima? Sploh pa sama praviš, da sta se k vam preselila začasno. No?

In res poznaš cel kup ljudi, ki živijo v isti kuhinji in isti kopalnici s starši od zakonca? Pa da imajo otroke in nimajo zasebnosti? Potem ji pa še očitate, ker zastonj stanuje? Plizzzzz!

Verjamem, da je težka. Verjamem, da je nepredvidljiva. Verjamem, da je težko tako živeti. Meni njeno obnašanje pove, da se mora zelo potruditi, da je do vaju z mamo vljudna in da ji to najbolj rata takrat, ko ima od tega kakšno korist. Razumem, da ni fajn. Mogoče že po naravi ni neko strašno simpatično bitje, spet bi se pa vprašala, ali je tale tvoj brat taka terna, da bi si strašno simpatično bitje zaslužil? Ne bi rekla. Tipu se zdi kul, da ima ženo v takih pogojih, kjer je nesrečna, kot bi bila nesrečna vsaka. Tipu se zdi v redu, da z mamo in sestro debatira o svoji ženi. Tipu se zdi v redu, da mama njegovo žensko komandira kot froca. Da ji sestra očita zastonj stanovanje. Tip si ne zasluži nič boljšega kot to, kar ima.


Sej mi je jasno, da nikomur ni lahko. Še posebej tebi, ki nimaš nič s tem. Pravim pa, da ne kriviti svakinje, ker je tvoj brat več kriv kot ona. Kako pa ti veš, da ji ni nič obljubljal, a si 24/7 z njima? Sploh pa sama praviš, da sta se k vam preselila začasno. No?

In res poznaš cel kup ljudi, ki živijo v isti kuhinji in isti kopalnici s starši od zakonca? Pa da imajo otroke in nimajo zasebnosti? Potem ji pa še očitate, ker zastonj stanuje? Plizzzzz!

Verjamem, da je težka. Verjamem, da je nepredvidljiva. Verjamem, da je težko tako živeti. Meni njeno obnašanje pove, da se mora zelo potruditi, da je do vaju z mamo vljudna in da ji to najbolj rata takrat, ko ima od tega kakšno korist. Razumem, da ni fajn. Mogoče že po naravi ni neko strašno simpatično bitje, spet bi se pa vprašala, ali je tale tvoj brat taka terna, da bi si strašno simpatično bitje zaslužil? Ne bi rekla. Tipu se zdi kul, da ima ženo v takih pogojih, kjer je nesrečna, kot bi bila nesrečna vsaka. Tipu se zdi v redu, da z mamo in sestro debatira o svoji ženi. Tipu se zdi v redu, da mama njegovo žensko komandira kot froca. Da ji sestra očita zastonj stanovanje. Tip si ne zasluži nič boljšega kot to, kar ima.
[/quote]

Zelo dobro napisano!

Verjetno ste vsi drug z drugim mal tečni, kar je za pričakovat. Včasih sta samo dva v skupnem gospodinjstvu pa sta tečna, kaj šele toliko ljudi.

Če se postavim v tvoj položaj bi mi bila prioriteta čimprej na svoje, se popolnoma osamosvojit.
Če se postavim v položaj bratove žene, bi se mi z-mešalo.
Če se postavim v položaj tvoje mame, bi vas pa vse nekam najraje zbrcala ven..hec..ampak bi se mi ravnotako mešalo.. 🙂

Zelo dobro napisano!

Verjetno ste vsi drug z drugim mal tečni, kar je za pričakovat. Včasih sta samo dva v skupnem gospodinjstvu pa sta tečna, kaj šele toliko ljudi.

Če se postavim v tvoj položaj bi mi bila prioriteta čimprej na svoje, se popolnoma osamosvojit.
Če se postavim v položaj bratove žene, bi se mi z-mešalo.
Če se postavim v položaj tvoje mame, bi vas pa vse nekam najraje zbrcala ven..hec..ampak bi se mi ravnotako mešalo.. 🙂
[/quote]

Verjemi, ce bi bila v mogocnosti bi se takoj preselila, ampak ne morem. Studiram in delam 4x tedensko po stiri ure.
Nekaj casa bom mogla se potrpeti. :=)


Sori, ampak moram: dajte že no mir s to hvaležnostjo!! Nihče ne sprejme tujega človeka v hišo brez neke računice. To je cena, da obdržiš svojega otroka doma, da imaš dostop do vnukov, da računaš na pomoč, ko boš star, na prispevke za streho, nova okna in kurilno olje. Ampak tisto sekundo, ko je snaha prestopila prag hiše, se pozabi na vse lastne koristi, ampak naenkrat vsi vidijo pritepenko in izkoriščevalko, ki se redi na njihovih žuljih. Kolikšno ceno pa ona plačuje za to?

Lastna izkušnja. Na kolenih so me prosili, naj pridem k njim, da jim ne bom odpeljala sinčka, ONI so to želeli ne jaz. Potem sem pa od prvega dneva poslušala (sicer predvsem od lastne familije): bodi hvaležna, bodi ponižna, nikoli ne pozabi, kaj vse so ti dali. Ampak saj jaz tega nisem nikoli hotela, pa me ni noben upošteval! So pa mislili, da jim tisti cegli dajejo razne zanimive pravice nad mojo familijo, to pa ja. Da se do odraslega človeka obnašaš, kot da nima pravice do osnovnega spoštovanja, potem mu pa očitaš, da mu za to ni treba ničesar plačevati, je hud sarkazem.

In drugo: avtorica, koliko pa ti prispevaš za to hišo, da boš drugim očitala? Koliko si dala za kredit, koliko plačuješ na mesec? Kaj ti daje pravico, da se obnašaš, kot da si tej ženski ti kaj dala? Poglej se, kakšna prepirljiva kokoš izpadeš. Močno si prestopila mejo s temi očitki. Je vredno? Res hočeš biti tak človek? Rajši se zamisli nad tem, da tudi tebe in tvojih potreb ni nihče upošteval, ko so tvojo svakinjo vabili v hišo. Sama se verjetno ni. Je kdo rekel: hm, to pa ne bo prijetno za našo Liliko, če bo morala deliti kuhinjo in kopalnico s čisto tujo žensko? Je kdo rekel, no saj mi bi že potrpeli, ker smo se sami tako odločili, ampak od svojega otroka pa tega ne moremo zahtevati? Ker nam ni vseeno, kako se naš otrok počuti v svojem domu? Ni, ne?

Zelo zelo nenavadno skupnost imate. Tako so živeli nazadnje pred sto leti, pa še takrat rajši ne, ker se ljudje natlačeni v en flet pač kregajo, vedno so se in vedno se bojo. Vsi ste problematični, samo da ti vidiš samo eno problematično. Ne vidiš svoje “zelo natančne” mame, ki misli, da bo cel svet delal, kot se njej zdi, da mora biti. Ne vidiš svojega nesposobnega nezrelega brata. Ne vidiš smrklje, ki se je s svojimi očitki spustila, kjer ji ni mesto. Vidiš samo tisto eno osebo, ki pač ni vaša.


Sori, ampak moram: dajte že no mir s to hvaležnostjo!! Nihče ne sprejme tujega človeka v hišo brez neke računice. To je cena, da obdržiš svojega otroka doma, da imaš dostop do vnukov, da računaš na pomoč, ko boš star, na prispevke za streho, nova okna in kurilno olje. Ampak tisto sekundo, ko je snaha prestopila prag hiše, se pozabi na vse lastne koristi, ampak naenkrat vsi vidijo pritepenko in izkoriščevalko, ki se redi na njihovih žuljih. Kolikšno ceno pa ona plačuje za to?

Lastna izkušnja. Na kolenih so me prosili, naj pridem k njim, da jim ne bom odpeljala sinčka, ONI so to želeli ne jaz. Potem sem pa od prvega dneva poslušala (sicer predvsem od lastne familije): bodi hvaležna, bodi ponižna, nikoli ne pozabi, kaj vse so ti dali. Ampak saj jaz tega nisem nikoli hotela, pa me ni noben upošteval! So pa mislili, da jim tisti cegli dajejo razne zanimive pravice nad mojo familijo, to pa ja. Da se do odraslega človeka obnašaš, kot da nima pravice do osnovnega spoštovanja, potem mu pa očitaš, da mu za to ni treba ničesar plačevati, je hud sarkazem.

In drugo: avtorica, koliko pa ti prispevaš za to hišo, da boš drugim očitala? Koliko si dala za kredit, koliko plačuješ na mesec? Kaj ti daje pravico, da se obnašaš, kot da si tej ženski ti kaj dala? Poglej se, kakšna prepirljiva kokoš izpadeš. Močno si prestopila mejo s temi očitki. Je vredno? Res hočeš biti tak človek? Rajši se zamisli nad tem, da tudi tebe in tvojih potreb ni nihče upošteval, ko so tvojo svakinjo vabili v hišo. Sama se verjetno ni. Je kdo rekel: hm, to pa ne bo prijetno za našo Liliko, če bo morala deliti kuhinjo in kopalnico s čisto tujo žensko? Je kdo rekel, no saj mi bi že potrpeli, ker smo se sami tako odločili, ampak od svojega otroka pa tega ne moremo zahtevati? Ker nam ni vseeno, kako se naš otrok počuti v svojem domu? Ni, ne?

Zelo zelo nenavadno skupnost imate. Tako so živeli nazadnje pred sto leti, pa še takrat rajši ne, ker se ljudje natlačeni v en flet pač kregajo, vedno so se in vedno se bojo. Vsi ste problematični, samo da ti vidiš samo eno problematično. Ne vidiš svoje “zelo natančne” mame, ki misli, da bo cel svet delal, kot se njej zdi, da mora biti. Ne vidiš svojega nesposobnega nezrelega brata. Ne vidiš smrklje, ki se je s svojimi očitki spustila, kjer ji ni mesto. Vidiš samo tisto eno osebo, ki pač ni vaša.
[/quote]

Prvo, preberi se enkrat zgoraj napisamo, ker ocitno nisi vsegega dobro prebrala…
Napisala sem da delam, ceprav samo 4h, ampak placam 120 eu na mesec, ker pac ne zelim da tudi meni jutri starsa nabijata na nos kako nic ne prispevam. Zakaj bi starsa placevala sama vse, ce zivi v hisi se ostali trije odrasli, ki delaji in imajo placo. Kapiras? Onadva placata 200, ampak obcasno. Izgovori kot so, imam kredit, imam lizing… Ne morem. Ne mores dvigovat kredita in kupovati dobrega auta in ziveti na visoki nogi, ce to nisi… Meni ne pada na pamet da dvigujem kredit pa kupim auto za katerega komaj da lahko placam. Vse ima svoje.
Ne mores vsak dan kupiti dve skatlice cigaret in ne vem kaj se vse, stanovanja kjer zivis pa ne placati. Ne gre, Ni lepo. Kar se mame in svakinje tice… obe sta trmasti, samo da je ena bolj nesramna in nespostljiva od druge. To je to. Plus, tej zenski sem dala veliko vec kot je ona meni. To je bilo na zacetku se, ko sem mislila da sem koncno dobila svakinjo in da bom imela s kom piti kavo in se druziti. Pa ne… Zal.

Lilioi, odgovorna punca si.

Ampak še enkrat, tvoji starši niso nesposobni in nezmožni invalidi in bi zaplete s sinom in snaho morali reševati sami. Če se njima ne zdi sporno, da raje vzameta kredit za predrag avto, namesto da bi si financirala vsakdanje življenje in potem živita na tuj račun, potem se ti nimaš pravice vtikati v to. Upam, da boš to sposobna nekako prebaviti in da ne bo večni vir neke tihe zamere proti bratu. Nekateri ljudje so enostavno taki, da jih ni čisto nič sram. Ti samo ostani tako odgovorna, kot si že.
Moj nasvet ali predlog, če bi bila na mestu tvojih staršev, bi bil, da si uredijo vsaj svojo kuhinjo, ker to ne bi bil niti tak strošek niti tako komplicirano. Treba je potegnit vodo, kuhinjo dobiš super duper rabljeno na bolhi tudi že za tisočaka. Kopalnica je že hujši projekt. Naj oče in mama to predlagata in bo avtomatično odpadlo kar nekaj konfliktov. Saj se to da skomunicirat na normalen način.
Moja mama je bila tak čistunski naci in v njeni kuhinji ne bi nobena dolgo zdržala. In seveda tudi ona ne s povprečno gospodinjo. Škoda, ker tvoji niso že v štartu dali ta pogoj … da se loči vse, kar je mogoče ločiti, tudi če gre samo za začasno bivanje.

New Report

Close