Najdi forum

Živijo!
Prosil bi če bi mi lahko povedali kakšen pristop mi priporočate oziroma kaj mi na splošno priporočate 🙂
Skratka zgodba je taka, da sem kakšne 2 leti nazaj na neki rekreaciji spoznal punco, ki mi je postala neverjetno všeč. Malo sva se začela družiti, okoli 8 mesecev sva se družila (predvsem na rekreacijah, parkrat sva bila tudi na kakšni pijači), vendar ji nikoli nisem upal povedati kako čutim do nje oziroma je nikoli nisem upal povabiti na zmenek, ali pa ji pač vsaj nakazati na to da mi je všeč. Eden od razlogov zakaj ji nisem povedal je ta, da ko sva se družila je zelo velikokrat omenjala njenega prijatelja, za katerega je zmeraj poudarjala, da je to njen najboljši prijatelj in sem nekako dobil občutek, da je mogoče ona zaljubljena v njega. Drugi razlog pa enostavno zato, ker se mi je zdelo, da jaz nisem njej všeč. Vsakič ko sem ji pisal, sem na odgovor čakal tudi do 3 dni in zelo redkokdaj je pristala na pijačo, je zmeraj govorila, da nima časa in da si ga bo sigurno enkrat vzela. Zmeraj ko sva šla na pijačo, je to bilo pred ali po rekreaciji, zelo redkokdaj tako vmes med tednom. In nekako sem razmišljal tako, da če bi ji bil vsaj malo všeč, bi si verjetno lahko vzela kakšno uro za kavico. Pa da me ne boste narobe razumeli, nisem ji vsak dan pisal “Hey, greš na pijačo”, recimo, da sem jo enkrat na dva tedna vprašal, če ima čas, pa še to verjetno ne. In ko mi je začela zmeraj isto govoriti (da nima časa in da si ga bo vzela), sem ji enostavno napisal, ko boš imela čas povej in se bova dobila. Po tem smo enkrat še šli na en turnirček in od takrat se ubistvu nisva več slišala.
Zdaj kljub temu, da je minilo dobro leto od tega, je enostavno ne morem zbiti iz glave. Res je bila super punca. Pač dejansko moje sanjsko dekle 😀 in zdaj kakšen teden nazaj, sem nekako spet navezal stik, jo nekaj vprašal, ko je delila objavo na FBju, ampak je zadeva še vedno ista in sem spet čakal 2 dni na odgovor in zdaj še kakšne 3 dni na drugi odgovor 😀 sem pa razmišljal tudi o tem, da ko sva govorila je enkrat tema nanesla na bivše “ljubezni” in je rekla, da je imela samo enega fanta s katerim je bila samo 1 mesec in še to par let nazaj (oba sva stara nekaj čez 20), pa mogoče ubistvu niti ne zna razbrati, če je komu všeč in če bi dejansko vedla, da je meni všeč, bi mogoče malo drugače gledala na to.
Zdaj ko sem nekako navezal zopet stik, bi jo rad povabil na pijačo, tako da bo vedela, da mi je všeč ali pa bi jo enostavno rad samo vprašal. če sem imel kdaj kakšno možnost, da bi pristala na zmenek, če bi jo povabil 😀
Tako, da bi prosil, če bi mi lahko povedali kaj mi svetujete. Če mi priporočate, da jo povabim ali pa da jo samo vprašam, če sem imel kdaj možnost, kako naj to izvedem? Ali je enostavno bolje, da ji nič ne rečem, nič več ne pišem in ne spravljam v zadrego nje in mene? 😛

Zivjo. Prevec razmisljas. Prevec tehtas razne moznosti in si v glavi pletes morebitne vzroke za njeno obnasanje. Vse to so zgolj ugibanja in me prinesejo od-resitve. Lahko da ji preprosto ni do dopisovanja al je cakala na kak tvoj konkretnejsi korak ali ne razlog cist nekaj tretjega. Ce je veliko omenjala nekega prijatelja, ji je ocitno veliko pomenil. Ne pomeni da je bila zaljubljena vanj, no, v mojih letih (30+) je to samo znal, da se ima fajn z njim in da se morda veliko druzita.

Ce ti je se vsec, pot pod noge in jo kar povabi ven. Napises lahko: Zivjo, bi sla v soboto tec? Zdis se mi kul, s katero lahko sproceno cvekam. Pa bi rabi mal dobre druzbe ob trimckanju.

Jaz ne bi takoj navalila z “vsec si mi”, ker je vmes preteklo prevec vode in lahk akward izpade. Malo se spoznajta, preden lahko izrecea, da je pa to tvoja sanjska punca. Dokler se ne zblozata in preideta na osebno raven, so taki obcutko varljivi in bolj kot ne sanjarije. Ti hoces neki zares, ane?

Pozdravljeni.

V kolikor želi fant osvojiti dekle in ta že pristane, da gre z njim na pijačo ali kino ali večerjo ali na sprehod …, je vedno dobro počasi stopnjevati ‘pritisk’ (npr. pijača, sprehod, dotik, bolj intimni pogovor, poljub …). To seveda ne pomeni, da hodimo preko trupel. Stik in kemijo je potrebno vzdrževati celoten čas, tudi nesramnost ne pride v poštev. Vedno pomagata humor in igrivost.

Ona lahko seveda vedno reče NE in to upoštevajte. V tem primeru jo morate preboleti.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close