Najdi forum

Kakšno mnenje imate o moškem ki od tebe ne zahteva ničasar in je mnenja da tudi ti nebi smela zahtevati od njega ničesar ? Če pride z moje strani kakšen zahtevek pa ta moški postane ignorant . Gre za zahteve po izboljšanju odnosa .

Zahtevati od drugega res ničesar ne moreš oziroma je nespoštljivo do drugega, saj mu s tem sporočaš, da ga ne sprejemaš takega kot je. Hkrati se mi zdi neproduktivno.
Eno je, če imaš željo odnos izboljšati, nekaj povsem drugega pa je to od nekoga zahtevati. Smo odrasli ljudje in se sami odločamo o tem, kak odnos bomo z nekom imeli. Ne more nam nekdo diktirati glede tega. To ni svoboden odnos. Eni sicer zahtevam vseeno podležejo, drugi pa odreagirajo ravno nasprotno, torej kot praviš z ignoranco.
Torej, lahko si boljšega odnosa želiš in želiš kaj popraviti, vendar to ne pomeni, da se ti bo želja izpolnila. S tem pokažeš spoštovanje. Če se da nič storiti na lep način, imaš še vedno možnost odnos prekiniti, saj se sama odločaš s kom boš imela odnose.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljen,

Zahtevaš lahko samo toliko kolikor sam nudiš/daješ. Pa še to ne moreš zahtevati, lahko samo tiho pričakuješ. Če tega ne dobiš, ne smeš biti razočaran. Poskušaš dati še več. Če pa še to ne pomaga in ne vidiš rešitve se pa pogovarjaš in dogovarjaš.

Sicer pa nam vedno pripada le tisto kar dajemo. Vse kar dobimo od ostalih je le in zgolj potrditev tistega, kar dajemo. Nič več in nič manj. Zelo enostavno v teoriji, v praksi skupaj s časom in trudom pa še veliko lažje.

V odnosih je predvsem pomembna potrpežljivost, veliko truda in vlaganja in čim manj pričakovanj. Menim, da je ključ v majhnih korakih, da vključuje vse vpletene v odnos, da delaš po svojih najboljših močeh, iskreno in spoštljivo, pa kanček sreče je tudi potrebno. Vse ostalo je le nagrada.

Srečno!

nova
Uredništvo priporoča

Je čist odvisno s kakšnim tipom imaš opravka in iz kakšnih družin prihajajo.
Nekomu je treba nekaj stokrat ponoviti
drugemu niti enkrat.
Odvisno kaj je gledal doma in kako jemlje ženske.
Eden se bo v zakonu obnašal kot v hotelu
drug bo pristavil svoj lonček saj se mu upira biti problematičen do žene,otrok…
Prvo zahteva je vedno njegova: Ne zahtevaj od mene sprememb dobro mi je tako kako je tebi ni pomembno.
Z egoisti , narcisti , in raznimi Petri Pani se ne izplača imeti opravkov.
Moški ki sam sebe jemlje resno in ima vcepljene kvalitete ne bo dovolil da ženska začuti da ji nudi manj od nič.
To preprosto ni v karakterju dobro vzgojenih.

Razočaran si seveda lahko. Razočaranje je posledica neuresničenih pričakovanj. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljen Marko,

napisal si

”Razočaran si seveda lahko. Razočaranje je posledica neuresničenih pričakovanj. :)”

Vsekakor si lahko razočaran, in tudi prav je tako. Ni pa prav, da ljudje lastno razočaranje pripisujejo kot posledico dejanj nekoga drugega. Po domače povedano, se izgovarjajo na druge. V tem kontekstu sem mislil, ko sem napisal … ne smeš biti razočaran … Samo razočaranje kot čustvo, je pa v osnovi povsem ok!

Srečno!

Če sodelujeta en z drugim, pravzaprav niti ne prihaja do zahtev, ker ni potrebe po tem.
Če pa vsak na svoj konec vlečeta in živita pravzaprav kot da nista v zvezi(čeprav sta), pa seveda prihaja do tega. Njemu paše tako, da se ne vtikuješ v njegov lajf(z zahtevami kot trdi), če pa kaj omeniš, postane ignorant.
Sedaj pa se samo vprašaj ali vidva sodelujeta v vajini zvezi.

Zahtevati od njega ne moreš. Lahko mu omeniš in posledično upaš, da se spremeni. Če sprememb ni, se odločiš kako naprej.

New Report

Close