Najdi forum

Živjo!
Večkrat se mi je že pojavilo, da sem bil neko obdobje žalosten, nesrečen, brez volje, pa nisem vedel zakaj. V šoli smo imeli predavanje o depresiji in moji simptomi so bili precej podobni, zato se obračam na vas, kajti star sem 15 let in me to zelo moti v šoli.
Večino časa sem žalosten, brez volje, potrejo me najlepše stvari. Za božič sem dobil darilo, ki sem si ga želel že dolgo in to me je tako potrlo, da so bili moji prazniki za nič. Žalosten sem, brez volje, ves čas mislim kako sem kriv in bi bolje bilo, če me nebi bilo, dobil sem še prebavne motnje , kot vedno ob depresiji in slabo spim. Zjutraj se zbudim bolj utrujen, kot grem spat. Če nekaj težko delam, nisem tak utrujen kot zjutraj, ko vstanem.
Na tem testu, sem dosegel 55 točk in zaskrbelo me je, da bi si kaj naredil, če bi se to stopnjevalo. http://www.psihoterapija-ordinacija.si/sl/testirajte-se/depresija
Zato, ker vse skupaj gre na slabše bi vas prosil, da mi svetujete, kako naj prebolim depresijo, brez tega da bi obiskal zdravnika.

Najdi si zanimacije, kjer boš uspešen. Šport, ples, fitnes, glasba, kaj drugega. Sam v sobi, tu jih veliko trpi. Po domače, zmigaj svojo rit in ne boš neumnosti razmišljal.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Srečko šarlatan en zmešani se vidi da nimaš pojma kaj je depresija. Raje zapri svoj kljun in se zadrži kot da daješ škodljive pripombe.

Avtor, potreboval boš pogovor ali z bližnjimi, prijatelji ali pa kakim psihoterapevtom. Meni je pomagal čas, vendar moraš najprej vedeti zakaj se tako počutiš. Internet zna biti zelo škodljiv, sploh fb pa ta portal na primer.

Si mlad fant, na poti odraščanja. V tebi se poraja mnogo vprašanj. Si bolj občutljiv in te verjetno vse prizadene. Ne obupat, vsi smo dali skozi to pot odraščanja. Ne vem, kakšne starše imaš, upam, da so taki, da jim lahko zaupaš. Vsekakor, moraš se zaupati eni odrasli osebi, ki te bo razumela in te spodbujala. Morda imaš starejšega brata ali sestro, ali morda teto, strica, stare starše…
Verjetno imate na šoli psihologa, ali pa imaš mogoče dobrega razrednika. Prav je, da o svojih težavah spregovoriš. Tvoje težave so rešljive, zato ne obupat.
Pri vsem tem pa ti svetujem, da se ne zapreš vase, da greš v družbo, ukvarjaj se s športom, s tekom… Srečno, vse dobro ti želim!

Srečko šarlatan en zmešani se vidi da nimaš pojma kaj je depresija. Raje zapri svoj kljun in se zadrži kot da daješ škodljive pripombe.

Avtor, potreboval boš pogovor ali z bližnjimi, prijatelji ali pa kakim psihoterapevtom. Meni je pomagal čas, vendar moraš najprej vedeti zakaj se tako počutiš. Internet zna biti zelo škodljiv, sploh fb pa ta portal na primer.
[/quote]
Nimam pojma, pa se cucek dere tukaj. Fantje ste poženščeni. Cuckasti. To je problem. Samo tega nisi sposoben priznati. Fant zgoraj se je pa ustrašil testa. Zelo pomembno ta test. Pa vas boli, ker direktno problem povem in izpostavim. Daj se zresni malo.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Pozdravljeni.

Ste v letih, ko se je začelo vaše telo pospešeno spreminjati, prav tako se skupaj s tem dogajajo velike spremembe na nivoju osebnosti. Normalen spremljevalec takšnih sprememb so tudi različna čustva. Čustva predstavljajo energijo, ki se mora izraziti na nek način. Glede na to kaj pišete, veliko te energije zadržujete v sebi, posledica tega pa je lahko slabši spanec, prebavne motnje, depresivna razpoloženja …

Depresijo lahko povzročajo tudi čisto biološki dejavniki. Najbolj značilni so povezani z našimi prebavili (zajedalci, kandida, intoleranca na gluten … ) s katerimi imate težave. Svetujem vam, da najprej preverite te stvari. Lahko jih preverite uradno v laboratoriju ali s pomočjo bioresonančne metode, ki spada na področje komplementarnega zdravljenja. Nič ne more biti narobe, če uredite prehrano. Zmanjšate vnos enostavnih ogljikovih hidratov (sladkarije, pijače z veliko sladkorja …) in povečajte vnos zelenjave, vlaknin, kompleksnejših ogljikovih hidratov …

Čustveno energijo skušajte porabiti na kakšen konstruktiven način. Najboljši način za to je aerobni šport (tek, nogomet, aerobika, borilni športi …). Veliko dobrega naredi že daljši sprehod v naravi (na soncu) nekajkrat tedensko. Hodite spat vedno pred 23 uro in vstajajte dovolj zgodaj. Pred spanjem ne delajte stvari, ki vas delajo dodatno budne (učenje, igranje igric …), prav tako 3 ure pred spanjem ne jejte.

Skušajte najti hobije, ki jih lahko počnete v skupini. Pozitivne aktivnosti v skupini namreč povečajo izločanje oksitocina. Ta hormon preprečuje depresijo.

V kolikor se bo vaše depresivno razpoloženje nadaljevalo, vam svetujem, da se o tem iskreno pogovorite s starši, skupaj poiščite primerno pomoč. Na voljo imate tudi socialno pomoč v šoli.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Bravo, odličen odgovor. Podpiram.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

New Report

Close