Najdi forum

Pozdravljeni,
Mene pa nekaj zanima. Partnerka me je prevarala. Od tega je 2 meseca in pol.
Hodima tudi k terapevtu. Ona je s tem najinim prijateljem, ki me je orevarala z njim in v katerem zivimo v iztem bloku prekinila.
Ona se Trudi da bi odnos resila.Zelo se je soremenila.postala je bolj odkrita, povedala mi je vsako podribnost glede prevare.Kak dolgo,kdaj,kje,vse.Jaz sem clovek ko je hotel vedet vsako podrobnost. Seksala sta 2x.pred tem pa sta si se pisala leto dni o fantazijah.Kak bi keri kerega seksal.
Zakaj je to naredila.Vsec ji je bilo,da je nekomu bila vsec,da je nekoga privlacla, ga vzburjala.Jaz ji nisem daval pozornosti.Odbijal sem jo,ko me je hotela objet sem se izmikal.
Ona pa ze ma od malega probleme z samopodobo in z svojimi starsi ker se je vedno pocutla manjvredna.Potem pa se je to dakje se pocutila v najini zvezi.Nato ji je ta sosed zacel pihat na duso.Kak je lepa,kak si jo zeli…In je cez cas podlegla.
Za prevaro sem izvedel jaz.Pogovorila sva se.Jaz sem jo psihicno utrujal z vprasanji in jo matral z vsebino o prevari.
Vem da sem si znova in znova ko sem se vrtel okoli prevare si zadal nove rane.Se s tem nisem mogo zdravit.Vtuskale so se mi v spomin te predstave.Trudil sem se in se še preusmerjat misli.
Zanima me kak naj uspesno se vorim s tem,da mi bo za odnos pomembna sedanjost.Da vem da lahko zgradima boljse temelje, boljsi odnos.Padel sem tudi v depresijo zaradi prevare.Pristal na antidepresivih, shujsal 9 kg v 2 mesecih.

Mislim da zaradi moje samopodobe se skozi sprasujem v glavi:
Je bil on boljsi,lepsi,jo je boljse poseksal,mel boljsi penis,je bila zaljubljena, ji je vec pomenil kot jaz, bi se seks trajal,ce nebi izvedel…s temi vorasanji jo veliko krat utrujam.Skozi jo sprasujem.Govori mi,da sem jaz boljsi,da je bila sipka,da je naredila napako,da ji ni nic pomenil.Da sem vedno jaz bil boljsi in lepsi.
Ko mi te stvari govori imam v sebi dvome.Ti dvomi mi povzrocajo tesnobo in bolecino.Saj ji ne morem verjet da sem bil boljsi,ker imam v sebi dvome kao saj mi ne uoa rect da je bil boljsi,da me nebi prizadela.Pa ceprav je odkrita zdaj in se trudi za odnos.
Terapevt mi je rekel da se prevara je zgodila in da to ni vazno kaj je bilo.Da nenehno vrtenje okoli vsebine prevare in okoli tega kar mi je ze 100x povedala ni ne povzroca zdravljenja.Da mofema delat na odnosu od zdaj naprej in na sebi.
Mislim ce bi verjel v sebe,da sem jaz top, da bi mel vredu samopodobo me to ne bi tsko utrujalo in povzrocalo tesnobe.
Kak si naj pomagam,da se posvetim sedanjosti, da si povecam samopodobo?
Kak naj si te predstave in vsebine izbijem iz glave?
Rad bi resil odnos.Obenem pa trpi tud moj ego,da pa jo je imel drugi, da ji je drugi vec pomenil.Prosim,ce mi lahko daste kaki nasvet kako se s tem soocat.kak bom lahko zazivel normalno in resil odnos.Res bi ga rad resil.S partnerko sva skupaj 11 let. Imava 2 otroka.3 in 6 let.Ljubim jo in bi rad resil.A nevem kako se soocit s tem kaj imam v glavi.Kak s samopodobo da jo bom pridobil in si bom rekel, saj pa jaz sem najboljsi.Jaz sem top..veste za kake dobre knige v slovenscini kaj prebrst da se s tem soocam?
Prosim tudi za vase mnenje in pomoc.

Lepa hvala

Pejta nekam na samo. Koča, nevem. Magar za par dni.

Naj med seksom kriči tvoje ime.

Pozdravljeni.

Se opravičujem, ker vam do sedaj nisem odgovoril, nekako sem spregledal vaš prispevek.

Dobro je, da sta si poiskala psihoterapevtsko pomoč. Žal je tako, da ko se zaupanje enkrat poruši s prevaro, pot do ponovnega zaupanja ni enostavna. O tem ne bom pisal več, saj imata terapevta s katerim obdelujete to temo.

Naj pa napišem nekaj besed o mislih, ki jih imate in depresiji, ki jo doživljate. Žal oboje kaže na to, da je vaša samozavest zelo šibka, samopodoba slaba in je vaš notranji kritik zelo velik. To ni direktno povezano s partnerskim odnosom, ampak segajo korenine tega veliko globlje.

Zdravljenja ne potrebuje samo vajin partnerski odnos, ampak tudi vi sami. V tujini (še posebej pri metodi s katero se ukvarjam) se uveljavlja standard, da se situacije kot je vaša loteva terapevtski par. Torej en psihoterapevt dela samo z vami, drugi samo z partnerko. Izvajajo pa se tudi partnerske terapije kjer sta prisotna oba partnerja in oba psihoterapevta istočasno. Če to ni mogoče, partnersko terapijo izvaja tretji psihoterapevt (kar je manj idealno).

Takšna oblika dela je koristna predvsem zato, ker lahko izzive rešujemo globlje na čisto individualni ravni in se lahko klienti v varnem okolju individualne terapije bolj svobodno čustveno izražajo.

Pogovorite se s psihoterapevtom, ki ga imate. Osebno bi glede na situacijo priporočal, da si vi dodatno poiščete svojega psihoterapevta, s katerim delate individualno samo na svoji samopodobi.

Ima pa vsaka metoda svoje standarde, zato je prav, da v popolnosti upoštevate trenutnega terapevta in si svojega psihoterapevta poiščete samo ob njegovemu soglasju – govorim za primer, če je vajin terapevt usposobljen psihoterapevt.

O tem kako izboljšate samopodobo sami sem sicer na forumu že precej pisal. Nazadnje sem zbral nekaj povezav v temi:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=163&t=11098805&p=12113087#p12111361

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close