Najdi forum

Leta 2009 sem delal v skladišču, kjer je bil tudi nekaj let starejši vrstnik. Čez čas se je pričelo dogajati, da se mu je vsakič ko me je zagledal, na obrazu pojavil nasmeh do ušes, toda z zaprtimi usti. Enako se dogaja sedaj, ko sem zaposlen drugje. Sčasoma se mi je tako začel posmehovati drug sodelavec, pa tretji, četrti… Se še komu to dogaja? Mene to kar moti, saj je jasno da mi s tem dajejo vedeti kakšen sem v njihovih očeh; drugačen v negativnem smislu.

Pozdravljen,

nevem v kakem smislu si drugačen, ali zakaj bi se ti smejali ( videz?). No sam sem tudi bolj mlad in nažalost že plešast, kar tudi prinese marsikateremu nasmeh na obraz.

Če se smejijo iz tebe ker si slab delavec ali pa imaš kaj kr se da popravit, smešna firzura, zobje itd. se loti tega, če ti je nadležno, drugače pa če pri sebi prečistiš zadeve se zavedaš kar je narobe s tabo oz. v kakem smislu si drugačen, tudi posmeh drugih na tebe ne bo vplival. Tako kot velja pri majnih otrocih velja tudi pri starejših, če se ne odzivaš postane nezanimivo in odnehajo.

Pozdravljeni.

Nasmeh pomeni veliko stvari. Npr. z nasmehom tudi pozdravimo, se nekoga razveselimo, seveda se lahko tudi nekomu posmehujejo …

Če telesnega nasmeha ne spremlja besedno zasmehovanje, potem morda ne gre za to, da vas sodelavci vidijo (negativno) drugačnega. Morda so vas samo veseli. Lahko, da vi v svoji podzavesti povezujete njihov nasmeh z nečim negativnim, kar pa objektivno ni popolnoma res.

Če menite, da njihov nasmeh pomeni negativno posmehovanje, potem jih vprašajte kaj pomeni ta nasmeh in zakaj to počnejo.

Na podoben prispevek sem odgovoril tudi na povezavi https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=163&t=11075696&p=11804505#p11804505

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor
nova
Uredništvo priporoča


Nekaj jih ob tem doda komentar, včasih malce neokusen.


Emmm, jaz sem avtor tiste teme…


Emmm, jaz sem avtor tiste teme…
[/quote]
Ni prav, da vas vaši sodelavci zasmehujejo in ponižujejo. Morda so žalitve takšne, da spadajo že na področje mobinga. To je strogo pravni pogled. Zakon ščiti žrtev, kar je prav. Vendar pri vsem tem obstaja še en pogled t. j. pogled žrtve in napadalca. Žrtev in nasilnež vedno nastopata v paru, sta nerazdružljiva, drug drugemu dajeta svoj pomen, celo identiteto. Dokler se boste podzavestno identificirali kot žrtev, boste privlačili nasilneže oz. boste vsako vedenje zunaj sebe videli kot napad, žalitev ipd.

Delajte na vzorcu in spremenili boste svojo notranjo in zunanjo realnost.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Kaj mi svetujete? Kaj naj naredim, kako naj se ubranim? Kako naj tehtnico, ki visi na stran identitete žrtve prevesim na drugo stran?


Kot sem že napisal v prispevku https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=163&t=11075696&p=11804505#p11804505 bi bilo dobro, da bi si poiskali psihoterapevtsko podporo. Tu se ne gre samo za vzorce, ki jih boste ozaveščali in delali na njih, ampak tudi za podporo sočloveka, ki bo predstavljal pozitivnejši odziv okolja.

Tudi sami lahko veliko naredite glede svoje samozavesti z:
– redno meditacijo,
– redno športno aktivnostjo (za vas je najboljši funkcionalni trening, izogibajte se fitnesa),
– energetsko vadbo (joga, tai chi …),
– zdravim načinom življenja (prehrana, spanje …),
– udeleževanjem delavnic za osebno rast.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Naj povem, da sem enemu od sodelavcev ki si me radi privoščijo, v petek napel nekaj krepkih. Danes je cel dan kuhal mulo in se ne pogovarjal z mano. So tovrstni ljudje (neizobraženi na nivoju fizikalcev, cestarjev in premikačev na železnici) enostavno preveč zarukani, da jih možganske celice niso zmožne sprocesirat kar jim poveš? Drugemu sem nameraval poslati mail z vsem kar mu gre (v mejah dostojnosti seveda), pa sem se raje zadržal. Je pa vsekakor fajn občutek, ko sem se postavil zase in pokazal kje je meja. Da se nekdo pri svojih 44. oz. 45. obnaša kot otrok… je rekel, da bo šel do vodje proizvodnje. Resno? Tožibaba? Madona, saj nismo več v vrtcu. G. Topovšek, res ko vidim, kako je retardiran narod po Alpami… mah ne samo pod Alpami, temveč povsod. Povsod se najdejo zarukanci. Ko vidim sodelavce in sodelavke mi postane jasno, da se naša država nikoli ne bo izvlekla iz dreka, v katerem je. Lp


Vsak nosi svoj nahrbtnik težav in vzorcev. Veliko tega izhaja iz primarnih družin in genetskih značilnosti (torej tudi iz značilnosti naroda). Nihče se ne more temu izogniti. Nisi vaši sodelavci, niti jaz, niti vi. Lahko pa vsak zase preseže svoje omejujoče vzorce in prevzame odgovornost za svoje življenje. Skozi kritično maso se potem lahko zgodi globlja in generalna družbena sprememba. Slovenci imamo kakšno posebnost, vendar bi težko rekel, da ljudje v tujini nimajo kakšne druge. Tako ali tako pa samo vsi del širšega globalnega potrošniškega in seksualnega programiranja.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Pri meni je isto, zaradi mojega izgleda. Že od otroštva.

Delam na sebi sam rezultati ne pridejo v dnevu. Mišice si bildam in se kaže a ne tok hitr. Urejen sm. Prijazen sm do vseh, če pa gre čez rob sem pripravljen se soočit, in sem se in sem se pripravljen še.

Lej, večina ljudi je itak takih: govorijo za hrbtom, posmehujejo se da se počutijo superiorne, smejejo se porazu nekoga itd itd…

ti si tisti ki je zrel. najbolj je, TAKOJ ko vidiš, naredi 10 korakov do tistega in nima kaj.

New Report

Close