Najdi forum

Pred kakšnim letom sem spoznala 15 let starejšega (jaz 24, on 39). Oba samska, kemija takoj in buuum že so se začela srečanja. In pri njemu sem si rekla da ja ne bo tako kot pri vseh ostalih, da naj mam neko distanco. Nekaj časa je res vse lepo funkcioniralo, a zaradi spanja pri njemu, vseh objemov, poljubov, intime, zabave, sem se zaljubila. Pa me je vmes večkrat opozoril da se noče vezat ker ga je strah zvez. Pa sem preskočila mejo deala, povedala sem mu kaj čutim. 2 meseca sem sploh rabila da se je bil o tem pripravljen pogovorit z mano. Vmes sva se nekaj na hitro, a ni bilo nekega učinka ker je težko govoril o svojih občutkih in čustvih. Če se je le dalo se je izognil temu, dokler se ni dokončno pripravil. Potem ko sva se končno dogovorila da seks odpiševa in poskusiva zgolj prijateljsko in bova kasneje videla kaj bo z nama – veza ali ne, sem upala da bo res vse teklo po novi meji deala. Ampak že po 14 dneh sem dojela da kliče samo takrat kadar bi seksal. Ampak tega zadovoljstva mu nisem dala in tudi nisem več šla k njemu. Držim se deala. Dovolj se imam rada da ne bom padla na te moške že stokrat prežvečene “pickup line”. Enostavno sem dojela da mu ni do mene kot do resnega dekleta kar sem mu tudi povedala. Dodala sem tudi, da če si me želi in hoče seksat z mano naj naredi nekaj več zame, naj pokaže, da se mu gre da poskusiva od začetka. Od takrat naprej nič. Nič klicev in ničesar, ko da me je po letu tako dobrega druženja in zajebancij prečrtal iz svojega življenja s tako lahkoto. Ni dosegel svojega, kar je verjetno mislil da bo in da bom prišla k njemu kadarkoli si bi zaželel in je dojel da je čas da me pusti pri miru. Vezat se noče, verjetno me noče še bolj uničit z lažnimi upi in popustil je, odnehal brez da bi se kdaj resnično potrudil zame oz. poskusil z mano.

Nekoč mi je rekel da si zaslužim boljšega od njega ker je on sam preveč “fucked up” in da bolje da se z njim ne spuščam v nič več od seksa saj me noče prizadeti in mi želi le najbolje v življenju, kar pa ni on.

Hudo mi je, pogrešam ga noro. Želim ga klicati, mu pisat, ampak ne, ne bom, ponos mi ne da. Počutila bi se preveč ponižano in ničvredno če bi to naredila. Tako ga spoštujem in ljubim da bolje da se umaknem iz njegovega življenja in mu dam prostor zase ker očitno želi le to. Svoje življenje brez mene. In najbolje da ga spustim, brez da mu “težim” in lezem za njemu.

Vem da bom v redu skozi čas, vem da bom še gledala na telefon upajoč da bom videla njegovo ime na ekranu ampak bom prišla k sebi. Bolelo bo, boli že zdaj ampak vrnil se ne bo.

Kakšen odgovor sedaj tu sploh iščem? Nevem niti sama. Verjetno da mi poveste naj neham “bluzit” saj se ne bo vrnil in naj si dokončno to vbijem v glavo in upanje izbijem ven.
Nekomu sem morala povedat, ker ne mislim povedat nikomur od prijateljev ali doma. Pa ne zato, da bi me izdali, vem da me ne bi. Samo nočem, da bi me imeli za pomilovanja vredno, ker pred njimi želim izpasti močna in samozavestna in nikakor ne šibka. Je to napaka?

Zakaj bi te imeli prijatelji in bližnji za pomilovanja vredno?
Meni se zdi ravno nasprotno; da bi te imeli lahko za pomilovanja vredno, če bi na vsak njegov klic priskaljala k njemu in mu veno ustregla v njegovih željah.

Tako da ja, lepo je kdaj pa kdaj prebrat tudi nekaj takšnega, pogumnega, zdravega in kot primer in zgled, kaj pomeni imeti se dovolj rad in se vrednotiti dovolj pravilno, da lahko kljub zaljubljenosti ločiš, kaj je za nekoga dobro in zdravo in kar rušilno in uničujoče.

Kot že sama veš, zate pomoje ni bojazni. Si na dobri poti. Srečno! 🙂

Hvala za lep odgovor.

Pomilivanja vredno ne zaradi njega ampak zaradi sebe. Tako sem navajena vsrm kazati svojo mocno osebnost, da bi me bilo sram, ce bi pokazala svojo sibko stran saj je nihce ne pozna in nihce ne bi verjel da sem sploh se pustila zaljubit in cakat na nekoga da si bo sploh vzel cas zame in za pogovor. Potem sem pa se naivno upala na spremembo. Sicer samo 14 dni, pa vseeno. Tega me je sram.

nova
Uredništvo priporoča

To ni potrebno gledat kot slabost ali se tega sramovat.
Dala si mu možnost, da razmisli, se premisli, odloči in ravna drugače.
Odločil se je kot se je.
Ti pa si naredila s svoje strani, vse kar si lahko.

Očitni imata vsak svoj sistem vrednot od katerega nihče ne odstopa in zato je prav, da sta se razšla, čeprav boli (verjetno tebe bolj kot njega).

No, zdaj ti bo morda to šola za drugič, da ne pristajaš na takšne FB (f*ck buddy) deale, ker vidiš, da pri tebi to ne špila in se zaljubiš.

Sama recimo že od nekdaj vem, da me FB ne zanimajo in niso zame, tako ga tudi ni tipa, ki bi me v to prepričal, čeprav so že poskusili. Probaj biti tako močna 😉

..Vse odgovore si si napisala sama!
Takrat, ko ti je rekel, da si zaslužiš boljšega ti je povedal prevedeno, da tebe ne želi. Oz, da te bo samo tu in tam dol dal in to mu zadostuje. Nee ,on ni čustven invalid, ki nerad govori o čustvih. On ni govoril o njih s teboj zato, ker jih ni imel in je bil strahopeten ti to povedati…
Ja, prav imaš. Imel te je samo za sex in ker si bila na voljo. Ker si zdaj to prepoznala in zahtevaš ljubezen od njega (ki ti je ne more dati) si mu nezanimiva. Tako je življenje. Nekdo nam je lahko poslan kot učitelj ali kot kazen…. Ni bila napaka tvojega življenja, bila je sama ena od lekcij.. L.P.

Pozdravljeni.

Glede na to kaj sem prebral, nikomur ni kaj za očitati. Vaš ljubimec je bil od začetka iskren do vas. Tisto kar sedaj govori iz vas je vaš ponos. Vi ste se se zaljubili in on ne (oz. vsaj tako je rekel). O tem govorite kot o svoji šibkosti. Posledica tega je pogosto to, da si ženska naslednjič sploh ne dovoli, da bi se zaljubila.

Ponos je sicer del nekaterih značajskih struktur, vendar je treba vedeti, da je ponos obrambni ego manever, ki ustvari distanco med partnerjema. Da ste se zaljubili, je najbolj naravna stvar, ki ste jo lahko doživeli. Svoje ljubezni niste mogli manifestirati, žal, vendar to ne pomeni konec sveta. Vzemite si nekaj časa, da prebolite, bodite žalostni, jezni, karkoli. Vendar se potem vrnite v življenje.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close