Najdi forum

Parner v letih se obnaša kot mladenič

Partner star 53 let noče odrasti zato imam čedalje večje nezadovoljstvo z njim ,kar pa on ne razume .Nekak potihem pričakuje toleriranje kar jaz občutim kot da želi da mu odigram mamo. Ko mu to povem zanika. Njegova brezbrižnost se kaže predvsem tam kjer mu nekaj poveš ali razložiš ,da v resnici vse kriči po koncu zaradi njegove neodgovornosti in ne sprejamenja življenja kot odrasla oseba. Ne znajde se kot mož in ne kot oče . Vedno se bo raje odločil za kujanje in valjenje krivde name . Oblači se kot kakšen najstnik dvajsetih let in se od mladostniških let nikakor ne more posloviti . Ko začnem kakšno temo po navadi odgovori da njemu še oče ni mogel nič ,jaz pa sploh nimam menda pogojev za kaj takšnega .Torej ne glede na vse hoče živeti neko svoje življenje in se začne braniti ko mu ga skušaš spremeniti ali izboljšati odnos ,da bova oba zadovoljna .Ne vem zakaj si je poiskal partnerico (mene) če noče sodelovati .Tudi prevaral me je že in niti pomisliti ni hotel ,da tega mogoče ne sme, in da naj raje prej razmisli. On si enostavno vzame in živi kot mu paše. Nazaj hodi kot polit cucek in pričakuje toleriranje za svoje otročarije in nezrelosti ne razume da mu nisem mama. sploh ne razume kako lahko nekdo odraste v takšnega nesposobneža in kje se mu je zalomilo ? Želim povedati da ga nočem obrniti sebi v prid in da mu slabše ,ne ne želim tega imam pa občutek da je moj partner nevzgojen

On je pač oseba, ki se ni sposobna odločit med tistim kar je prav in tistim kar je njemu fino. Obstal je na neki razvojni stopnji otroka….

Lepo razlago zakaj tako, najdeš na yt pod naslovom:
Dr. Vesna Godina: Prijazna vzgoja – resen problem

On bo razumel, da mu ti nisi kot mama, ko se bos ti nehala obnasati kot mama in tolerirati njegovo vedenje. Kar pa je lahko zelo tezko dokler sama ne prepoznas svojih skodljivih vzorcev, ki k temu pripomorejo. Zdi se kot da ga zelis na silo spremeniti, on pa se veselo upira, kot otrok. Tezava je lahko tudi to, da od njega pricakujes vecje spremembe, kot jih je on sposoben ali pa si jih sploh zeli, kar ni nic bolj zrelo od njegovega vedenja. Zrelega partnerja izberemo, ne pa da ga skusamo potem spremeniti za 200% .

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Večkrat sem že odgovarjal v temah kjer en partner ni zadovoljen z drugim. V partnerskem odnosu nikoli ne moremo vseh stvari posplošiti na odgovornost samo ene osebe. Seveda lahko pritrdim, da je vse, kar ste napisali glede partnerja najmanj nespodobno, vendar s to informacijo nismo rešili nič, morda le to, da ste dobili potrditev svojih slutenj.

Tam kjer vi vidite nevzgojenega partnerja jaz vidim tudi preveč tolerantno vas. Partner predstavlja samo drug konec palice, kjer ste na enem koncu tudi vi. Kakšen je vzrok, da tolerirate nefunkcionalnega moškega? Kakšno korist imate od tega? Katero potrebno s tem zadovoljujete?

Igrate vlogo žrtve po eni in vlogo rešiteljice po drugi strani? Je vaš partner podobno nefunkcionalen kot je bil vaš čustveno nedosegljiv oče ali mama? Vam partner nudi finančno varnost (potem ni popolnoma nefunkcionalen)?

Morda sem preveč direkten. Takšen sem z namenom. Prenehajte spreminjati svojega partnerja in začnite spreminjati sebe. Morda boste presenečeni, ko boste videli, da se z vami spreminja tudi vaš partner oz. morda boste v neki točki rekli Dovolj.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close