Najdi forum

Nevem kaj sem komu v zivljenju naredila da me bog kaznuje da se zagledam v fanta ki ima z mano ogroooooomno razliko v letih. Je mladoleten. Nc nismo mela le gledamo se lahko. Ker jaz se prekleto zavedam da to ni prav. Tukaj pisem kot ena zblojena 15 letna najstnica ki jo jo razganja od te energije ob tem fantu. Definitivno sem fantu vsec ker mi je pokazal vendar je dosleden in se me ne dotakne( v bistvu ne upa). Sktatka ob njem se pocutim lepo in mi je res zelo pri srcu vendar se zavedam da je vse ogromna napaka.

Lp, Christine Joy

Glavno, da se ti zavedaš, ker nam, ki tukaj beremo, ni nič jasno. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nevrotik se vedno poteguje za nedosegljivim.. na kakršenkoli način. Tudi mladoletnost pride prav.

De omnibus disputandum..
nova
Uredništvo priporoča

Vprašajte se, kaj vam ta fant daje (oz. odnos, ki ga imata) oz. katero vaše hrepenenje izpolnjuje (verjetno to, da se počutite videno in občudovani, da nekomu nekaj pomenite)?

Kakršna koli je že razlaga logična, tukaj mora prevladati moralna razsodnost. Napisano nakazuje, da je vaš Ego šibek in da vse vaše potrebe v otroštvu niso bile zadovoljene na primeren način. Kot odrasla ženska imate nad mladoletnim fantom intelektualno, čustveno, seksualno in energetsko premoč.

V kolikor se ne boste zmogli soočiti s situacijo na primeren način, poiščite ustrezno strokovno pomoč. Kot odrasla oseba ne morete zahtevati, da odgovornost za izpolnjevanje vaših potreb prevzame nekdo drug (samo vi ste odgovorni za njih), kaj šele, da to odgovornost zavestno ali podzavestno delegirate mladoletnemu fantu, ki ne zmore regulirati vašega seksualnega in čustvenega hrepenenja.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

http://www.slovenskenovice.si/bulvar/domaci-trac/sin-zvezdane-mlakar-ljubi-poptevejevo-novinarko

Tip je nesposoben, Ojdipov kompleks.

kaj pa francoski premier? Koliko let mlajši pa je ta fant? In kaj menite o ženski, ki bi sprejela dvorjenje takšnega mladička?


Kolikor sem lahko prebral, je bil on najstnik (17) ona pa 20 let starejša od njega, ko sta začela z zvezo. Ona je bila njegova učiteljica. Njemu ni kaj za očitati, veliko fantov fantazira o svojih učiteljicah. Njeno vedenje pomeni zlorabo pozicije moči. V situaciji je tudi veliko veliko ojdipalne in narcistične patologije.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Če že spet omenjamo francoskega predsednika in njegovo ženo. Poročena sta še vedno, a ne? Očitno sta srečna skupaj, torej kaj vas tako moti njuna razlika v letih?? Prav tako velja za sina od Zvezdane, ki si je prav tako našel starejšo žensko. In kaj zdaj?? Ja definitivno sem proti temu, da se starejša ženska zaplete z mladoletnim fantom, prav tako starejši moški. Kar je pa nad polnoletnostjo pa res ne vem kaj vas tako moti?? Vsi samo bluzite o nekih kompleksih itd.. Sami imate pa še večje komplekse, ker morate kritizirat vsakega ki ima malo drugačne poglede od vas..


Vedno je več pogledov. V nekaterih kulturah je popolnoma normalno, da se deklica poroči z mnogo starejšim moškim. V primeru predsednika Francije govorimo o 17 letniku in mnogo starejši ženski. O fantku pri 17 letih ne moremo več govoriti, vseeno pa je situacija psihoanalitično tipična in kot taka predstavlja določeno patologijo.

Kot terapevt sem zelo toleranten. Vsak si zasluži podporo in jo tudi dobi, ne glede na patologijo s katero ta oseba živi. To pa ne pomeni, da se ne smem kritično opredeliti glede pretekle situacije neke javne osebe. 17 leta oseba ni odrasla, medtem, ko 37 leta oseba je.

Glede kompleksov in kritiziranja pa takole. Posredujete povezave do prispevkov, kjer sem po vašem mnenju kritiziral tistega, ki ima drugačno mnenje. Sam se ne spomnim, da bi kdaj to naredil. Seveda pa dopuščam možnost, da je bil nek prispevek tako razumljen. V tem primeru se bom potrudil dodatno pojasniti svoje navedbe.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

In kaj zdaj, ce ima 17 let starejso od sebe? Zakaj bi slo za komplekse? Bolj gre zato, da pac razni kao terapevti morajo najti en bullshit za svoje filozofije. Pri 17 po zakonu ni odrasla oseba sicer, pri 18 po zakonu sicer je v realnosti pa neke razlike razen zakonske med 17 letnikom in 18 letnikom ni. Njuna stvar, sam pac Slovenci morate pljuvat..

Se strinjam s tabo. Sicer pa kakšne komplekse ima nekdo iz normalne družine, ki si pač najde starejšega partnerja? Če se z nekom vklopiš leta res niso pomembna.

Če nekdo pri svojih 27 želi osnovati zvezo s 47 let staro osebo je to ena stvar. Če pa 37 letna oseba zlorabi svoj formalni in čustveni položaj v relaciji do 17 letne osebe pa je to čisto druga stvar.

Glede razlike v letih smo sicer že pisali
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11022782#p11177063

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Še na faksu ne bi smelo biti kar a priori okej, da se predavatelj/ica spentlja s študentom, pa so sami odrasli ljudje.
Ampak kakorkoli že, očitno gre za pravo ljubezen in je prav, da se je zgodilo, kar se je zgodilo. Če je pri 17 vedel, da se bo poročil z njo, in se je potem pri 30 tudi zares poročil z njo. Koliko ljudi poznate, da so že kot najstniki vedeli, s kom hočejo biti? V bistvu se ne ve, kdaj sta dejansko postala ljubimca. Poročila pa sta se šele leta 2007 …
Ženska zgleda res mladostna in ima baby face. Ko sta se spoznala, je verjetno zgledala precej mlajša kot 40. On pa očitno tudi ni bil mozoljast najstnik, ki bi ga razmetavalo in bi mu po glavi hodile same traparije, glede na to, da je pri 40 predsednik Francije.


Ni prav kar se je zgodilo. Ona je bila njegova učiteljica in odrasla, on je bil njen učenec in najstnik. Ona je zlorabila svoj formalni, čustveni in seksualni položaj in tega moralno ne moremo tolerirati. To lahko toleriramo iz stališča zakonodaje, moralno ne.

Niti se ne bi oglašal, ampak situacija je voda na mlin ljudem, ki odobravajo različne odnose z mladostniki.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor


Ni prav kar se je zgodilo. Ona je bila njegova učiteljica in odrasla, on je bil njen učenec in najstnik. Ona je zlorabila svoj formalni, čustveni in seksualni položaj in tega moralno ne moremo tolerirati. To lahko toleriramo iz stališča zakonodaje, moralno ne.

Niti se ne bi oglašal, ampak situacija je voda na mlin ljudem, ki odobravajo različne odnose z mladostniki.
[/quote]

Ja, ampak ne več, ko so ti stari 17 let ali več.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ni prav kar se je zgodilo. Ona je bila njegova učiteljica in odrasla, on je bil njen učenec in najstnik. Ona je zlorabila svoj formalni, čustveni in seksualni položaj in tega moralno ne moremo tolerirati. To lahko toleriramo iz stališča zakonodaje, moralno ne.

Niti se ne bi oglašal, ampak situacija je voda na mlin ljudem, ki odobravajo različne odnose z mladostniki.
[/quote]

Ne vemo, ali sta pri njegovih 17 tudi že imela spolne odnose. Lahko je bila samo platonska ljubezen.

Ne vemo, ali sta pri njegovih 17 tudi že imela spolne odnose. Lahko je bila samo platonska ljubezen.
[/quote]
Resnice res ne poznamo. Eno je, kar se je v resnici dogajalo, drugo je, kar sta uradno priznala francoski predsednik in njegova žena, in tretje je, kaj pišejo mediji. Vendar izhodišče za to debato od prvega prispevka dalje je zelo jasno.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close