Najdi forum

Nevem kako naj se normalno sporazumevam od partnerja materjo. Vedno ko pridemo čez vikend k njim je ne morem prenesti
Je že v letih čez 70 in tako mi pametuje in ona največ vse ve in zna,.ko l sem prvega otroka rodila se je tako potuhnjeno in spretno vključevala da zakaj ne pridemo k njim ko ima tako veliko bajto…me učila o dojenju, pa zakaj se toliko dolgo dojim da je to slabo.pa me ocenjevala koliko sem debela in da nisem nc shujšala…
pa o hrani da ne govorim kaj mora jest otrok in kako se mora obleči ko gre ven z babico kot da smo mi eni razcapanci
nosimo firme in smo svojem stanovanju
tako je to , najhujše pa je ko vidi torto za malo roj
dan in govori da so sladkorji Fuj in da je to strup.? halo meni se bo zmešal ob taki babi stari
ko vidi da ji leta gredo pa je zdaj par let ze na zdravi hrani, nc mastnega… nc sladkorja..
nc sokov samo voda….joga vsak dan..lepa koža..
tako da nenehno kot partnerjevo ženo sploh ne upošteva in tolmači svoj prav. bolje bi bilo brez nje, ker otroka to mede.
kaj naj v tem primeru naredim? zelo jezna in razočarana nad vsem.
partner se je še milijonkrat skregal z njo o pravilih,ki nič ne ceni kar počnemo

Pozdravljeni.

Bolj kot se ukvarjate s taščo več energije potrebujete za njo. Naj bo takšna kot je. Naj ima svoje nasvete. Skušajte na njih gledati iz stališča objektivnosti, morda niso vsi slabi. Vedno pa ji lahko rečete: “Hvala za vaš nasvet, vendar pa s partnerjem na situacijo gledava drugače, in se ne strinjava z vami.” Ali pa “To kar ste povedali je pa res dobro, bom skušala upoštevati.” Ali: “Vem, da tega ne delam prav, verjetno tudi vi niste vse naredili prav, ko ste skrbeli za svoje otroke”. Če je še vedno vsiljiva, ji odločno povejte, da ste vi mama temu otroku in da bo zadnja beseda vajina s partnerjem ne glede na to kaj si ona misli.

Za vas je pomembno, da uporabljate dvojino: “Midva s partnerjem …”. Partner pa naj svoji mami pove, da so njeni nasveti dobrodošli, vendar pa je odgovornost za otroka predvsem vajina, zato se bosta na koncu tudi vidva odločila kaj in kako – seveda v okviru svojim zmožnosti. Naj jo spomni na to, da verjetno tudi ona ni vsega počela idealno kot mama. Naj ne diskutira preveč z njo.

Včasih je pač potrebno biti malo toleranten in včasih bolj odločen. Samozavest pomaga. Samozavesti ne more kljubovati nobena tašča. Preverjeno 🙂 Ključno je tudi kakšen odnos imata vidva s partnerjem. Če je ta dober, potem tašča ne sme imeti nobenega ključnega efekta.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Hvala za spodbudne besede, res je bom takrat ko bomo pri njih povedali svoje o vzgoji najinega otroka , kaj ko zmaha s svojim obrazom in se naredi kot da je vse narobe kar delava. pa zadnjič je rekla da so sladkarije fuj čokolada fuj.da bo imela mala sladkorno…mah sploh me ne uposteva nič. pa jemo sladke stvari zelo zmerno 2xna teden če dobi od druge babice.in sokove razredčeno z vodo. pa da bi morala oblečti / kupiti take hlače da ji ne bodo ven -dol lezle,
in kr nekaj hočem biti prijazna in ugledna pa se komaj zadržujem. ona pa tempa po svoje. da ne bom govorila o moževi sestri ko ju je kot otroka že prepričevala o sladkorju…zdaj pa je ona tako debela in John in sploh. brez družine in otrok pri 47 letih
no taka je mater od mojega moža. prepono sna in preveč zahtevna.ali pač se motim .?

New Report

Close