Najdi forum

Na nekdanji spletni strani Spovednica ji je več ljudi napisalo, kar ji gre. Pa so takoj vsi bili “tipi nedoj****i” ipd. Skratka zapisi niso bili voda na njen mlin, kar znorela je. Zatem je objavila da se poslavlja, da je spoved njeno slovo. Pa ji je ena realno napisala: “Ne morem kaj, da se ne bi oglasila. Če uporabim tvojo frazo, ki jo tako rada deliš drugim. Draga 93, si pomislila da je mogoče kaj narobe s tabo in ne z drugimi? Sicer pa upam, da to ni slovo.”

Ste na forumu Čustvene inteligence. To bi pomenilo, da s svojim zgledom pokažete, da vam konstruktivna komunikacija ni tuja.

Prav s tega vidika mi ni jasno, čemu služi odprtje te teme. Sploh pa naj bi se tovrstnega grupiranja (“tega ne mislim samo jaz”) in sklepanj s pogrevanjem starih tem iz nekih drugih forumov (pri tem, da ni rečeno, da je to ista oseba) izogibali odrasli ljudje. Še niste zaprli poglavja preteklosti?

Upam, da se ne najde kdo, ki bi iz tega zmotno sklepal, da sem Pikacrta prav jaz. Menim pa, da se s temami, podobni tej, vnaša nepotrebna nestrpnost med udeležence.

Kot nas je že več (ne samo na MON forumu) ugotovilo, je ravno njej čustvena inteligenca španska vas. Meni in mnogim drugim konstruktivna komunikacija ni tuja. Nekaterim očitno je. Tudi če ima ona marsikaj prav, je pomembno da se mnenje izraža na nezajedljiv način.

Čemu odprtje te teme? Ker Boštjan zahteva, naj drugje ne zahajamo v off-topic.
Glede na njeno zajedljivost, potrebi po biti vedno najpametnejša in slogu pisanja si upam trditi, da gre za isto osebo. Poglavje je bilo zaprto vse dokler se ni spet pojavila. Povsod jo je dosti.

Ne mislim, da si ti Pikacrta.

nova
Uredništvo priporoča

Meni je pikacrta zelo v redu in ne pomnim, da bi kdaj zaznala kako žaljenje.

Možno, da je bila drugje drugačna, ampak ljudje se spreminjamo. Tukaj gor tudi ni tako stalna klapa, da bi se dobro poznali in se prepucavali med seboj na osebni ravni, vsaj meni se ne zdi. Pa itak bi nas potem lahko Boštjan po prstih.
Poskusite sodelovat na forumu, ne da se sploh zmenite za njene odgovore, ne navezujte se nanje, povejte svoje mnenje.

Meni se tudi zdi v redu, prav tako njeni komentarji. Predlagam izbris tako pokvarjene teme, sploh pa ne spada niti najmanj na ta forum. Osebne “težave” rešujte zasebno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pac klasicna kokos 🙂

Ah, dajte no. Nihče ni rekel, da žali ampak, da je nesramna. Cel forum je njen, ukazuje kaj drugi lahko in kaj ne, medtem, ko sama piše, da ona lahko piše kar hoče.
Kaj je pikcrta, a odgovarjaš sama seb?

Nisem dobil niti približno takega občutka, pa sem menda prebral vse njene zapise v zadnjih mesecih. Je pač odvisno tudi od tega, kdo in kaj smo sami, da nekoga doživljamo tako “agresivno” ali kakorkoli drugače pač.
Kaj potem, če je napisala, da lahko piše kar hoče. Jaz tudi pišem, kar hočem. To še ne pomeni, da sem nesramen. Še vedno sem lahko spoštljiv, tudi, če pišem kar hočem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nisem dobil niti približno takega občutka, pa sem menda prebral vse njene zapise v zadnjih mesecih. Je pač odvisno tudi od tega, kdo in kaj smo sami, da nekoga doživljamo tako “agresivno” ali kakorkoli drugače pač.
Kaj potem, če je napisala, da lahko piše kar hoče. Jaz tudi pišem, kar hočem. To še ne pomeni, da sem nesramen. Še vedno sem lahko spoštljiv, tudi, če pišem kar hočem.
[/quote]

Ja ampak v takem primeru lahko tudi drugi pišemo kar hočemo, se ti ne zdi? No njej pa to ni po godu. Ti si ti, ona je pa ona.
Ona napiše to na tak način kot, da je pomembnejša od vseh drugih.
Morda pa v realnem življenju njo tako obravnavajo kot, da je manjvredna in mora na netu dobit ovčke katerim bo lahko ona ukazovala.
Je bilo pa vse to nesramno zbrisano tako, da seveda ne morete videti.

Ja ampak v takem primeru lahko tudi drugi pišemo kar hočemo, se ti ne zdi? No njej pa to ni po godu. Ti si ti, ona je pa ona.
Ona napiše to na tak način kot, da je pomembnejša od vseh drugih.
Morda pa v realnem življenju njo tako obravnavajo kot, da je manjvredna in mora na netu dobit ovčke katerim bo lahko ona ukazovala.
Je bilo pa vse to nesramno zbrisano tako, da seveda ne morete videti.
[/quote]

Kot pravim, nimam občutka, da piše tako, kot nakazuješ.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ena od boljših uporabnic foruma, ki piše jasno in argumentirano.

In razumem tudi, da je zaradi tega marsikomu “nesramna”.
Resnica ponavadi boli, ker je treba ponavadi nekaj konkretnega narest, se ptrudit, spremenit, da bi lahko bilo drugače.
Večini pa je v interesu potrditev obstoječega stanja in iskanje zgolj tolažbe in podpore v jamranju, da lahko špilajo na isto vižo še naprej, bodisi žrtve ali manipulatorja ali kaj tretjega zblojenega.

enako velja za njo. tudi ona bi lahko kaj spremenila. vsaj to b ji lahko kapnilo, da če ona lahko piše kar hoče, lahko tudi vsi ostali. pač požrite se, ja, resnica boli, a ne?!

enako velja za njo. tudi ona bi lahko kaj spremenila. vsaj to b ji lahko kapnilo, da če ona lahko piše kar hoče, lahko tudi vsi ostali. pač požrite se, ja, resnica boli, a ne?!
[/quote]

Gre za tiste, ki sprašujejo, iščejo nasvet, kao pomoč ipd.
Ne vem, če ona-Pikacrta odpira teme in sprašuje, nisem zasledila, ponavadi odgovarja in seveda tam lahko piše oz.mi vsi, pišemo tako kot mislimo, da bi lahko komu pomagalo: argumentirano, vsebinsko smiselno povezano v neko celoto. Včasih bolje, včasih slabše, nekomu bolj prijazno, nekomu preveč direktno, a vseeno z namenom, da tistemu, ki sprašuje, odpira temo, morda odpre naše pisanje kakšno novo pot, smer ali pa samo drugačen način pogleda na določen problem. V smislu več glav več ve oz. objektivno odmaknjen bralec lahko “vidi” nekaj, kar čustveno vpleteni avtor teme, ne zmore, ne vidi.

In pri tem se mi zdi, da Pikacrta piše in komentira zelo dobro; jasno, berljivo, razumljivo in predvsem brez trolanja.

Škoda, da so ukinili dotično stran. Me zanima če bi še bili enakega mnenja, ko bi prebrali njene objave.

Samo še enkrat napišem, ker očitno tega sploh nočete videt.
Pikacrta piše v smislu: “jaz lahko pišem kar hočem, ti pa meni nimaš kaj, uporabljaš nestalen nick”, ali v smislu: “ti z nestalni nickom” itd.
Tole glede nestalnih nickov … nekdo lahko na forum pride prvič, uporabi kar en nick, in dobi pod nos od pikacrta: “ti z nestalnim nickom”, samo zato, ker to ni en “star” nick. Pa tudi, če bi nekdo res uporabljal različne nicke, kaj to njo briga.

To temo bom jutri zaklenil, ker po nepotrebnem izpostavlja eno osebo.
V kolikor na forumu Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi obstaja kakšen (novejši) prispevek, ki prestopa mejo dovoljenega lahko ta prispevek sami prijavite (klik na Prijavi objavo). Sam praviloma nimam časa prebrati vseh prispevkov. Menim sicer, da je kultura izražanja na tem forumu precej dobra.

Sicer pa so pravila takšna, da lahko vsak napiše skoraj karkoli, dokler se prispevki vsaj približno držijo teme. Medsebojna obračunavanja niso zaželena, jih pa toleriram do neke mere, da ne ubijam pretočnosti teme. Ekstremna besedila v smislu izražanja ne-tolerantnosti se brišejo brez opozoril in pojasnil.

Zelo je zaželeno, da delite svoja mnenja, izkušnje in poglede na neko temo.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Ah dajte no gospod Boštjan. Ni prav, če se smeti teme, ni prav, če se odpre temo o točno določeni temi. Prav pa je, da ljudje bežijo s foruma, ker se ima kdo za nekaj več od drugih.
Potem naj vsaj velja, da lahko VSI pišemo skoraj kar hočemo in ne, da nekdo lahko nekaj več. Pa tudi, če je posredi menjanje nickov. Konec koncev gre za vsebino prispevka in ne za nick.

Boštjan, oseba je stara znanka tako ukinjene spletne strani, kot tega foruma. Na tem forumu je aktivna že kar nekaj let, glej ga zlomka pod drugimi nicki. Gre za narcisoidno osebo z dvojimi merili. Najbrž je posredi tudi mejna osebnostna motnja. Na ukinjeni strani se je kar nekajkrat spičila z drugimi uporabniki, nekaterim je grozila s tožbo ali celo da jim bo na vrata poslala prijatelja, ki bo obračunal z njimi. Mene je med drugim tam izpostavila z imenom in priimkom.

Nisem se mislila oglasit, ker se mi zdi odprtje teme skrajno neeticno in nesmiselno. Izpostavljat nekoga, ker ti ni vsec, in ga sledit po vec temah (uporabnik “se ne strinjam” npr.je isti kot “vprasanje za Pikacrto”) z namenom gnjavaze, je pac no go. Enako z uporabnico, ki je pristavila loncek.

Zaradi mene ima lahko vsak nesteto nickov, ko se pa to spremeni v gonjo na osebni ravni, pa to ni vec hec in nedolzno.

Izberita si drugo boksarsko vreco za izrazanje svoje frustracije. Jaz nikomur nic nocem, vcasih sem v izrazanju mnenja res bolj ostra, ampak to je zgolj to: odnos do stalisce, ne do osebe per se.

Prosim da Bostjan to temo pusti se jutri, da preberejo vsi. Hvala

Daj ne vleči se zdaj ven. Kako si v temi Info morila s tem o nestalnih nickih …
Še, ko ta tema ni bila odprta si težila v smislu: “in to reče nekdo, ki ima nestalen nick…” vsak nov, ki piše ga napadeš o nestalnem nicku.

New Report

Close