Najdi forum

Berem o posesivnosti v partnerskih odnosih ki se każe kot ljubosumje,nadzor,kontrola.Me pa zanima koliko te lastnosti lahko pripišemo sebi takrat kadar nam partner resnično daje povod za ljubosumje,če je naprimer ženskar? Če obljublja da se bo spremenil pa se ne,če ti meče pesek v oči in zrdi da tega in onega ni storil…Menim da te takšen partner zlahka sam privede do posesivnosti,ki se skom drugim,poštenim partnerjem sploh ne bi pokazala. Mnogi potem izkoristijo to sebi v prid češ posesivna je ali posesiven je teżko mi je z njo,njim….

Zakaj sploh živiš z ženskarjem? Tak človek je lahko v razmerju samo z osebo, ki tolerira njegova dejanja. Oz. ji je zanje malo mar.

Tebi je pomembno le, kaj bodo drugi rekli, da ti ne bi očitali neupravičenega ljubosumlja oz. posesivnosti? In ga imaš še vedno rada, čeprav te gleda v oči in ti laže? Srečna, ker se vedno vrne k tebi nazaj.

To je res da te nekdo lahko bolj pripelje do posesivnosti kot nekdo drug. Vendar ne moremo zaradi tega vse odgovornosti za svoje počutje prelagati na drugega. Saj že to, da vemo, da bi z drugim lahko bilo te posesivnosti veliko manj, je dovolj, da se zavemo, da morda ne živimo s pravo osebo in je naša dolžnost, da si potem poiščemo takšno osebo, s katero bi lažje shajali. Nihče nas ne sili, da smo z nekom. Že to, da sami vse to prenašamo (čeprav zelo neradi), je včasih lahko “motivacija” drugemu, da ničesar pri sebi ne spremeni. Jaz pravim, da za lastna občutja je človek vedno sam odgovoren, posebej ko se gre za svobodne odnose, torej za odnose z ljudmi, s katerimi se samo odločimo, da jih bomo gojili. Ni treba drugemu nalagati krivde za naša občutja. Pravilno pa je, da jih vseeno izrazimo in se pogovorimo o tem, kaj narediti, da bi obema bilo lažje.
Sami moramo znati ocenit, koliko ima drugi resnično interes nekaj spremeniti in koliko so ga le prazne obljube.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Pac tipicno zensko. Dobite zenskarje,nasilneze,posesivneze in podobne tipe potem pa jokate da je tak in da se ne spremeni. S tem, da vecina zensk ze preden zacne ve kaksen je in gre vseen v vezo, ker bi rada spilala mamico in ga spremenila. Ali si pac dobis normalnega ali pa pac ne jokas, da je tak

Kok neumen odgovor. “Vecina zensk ze pred vezo ve, kaksnega je dobila”. A bejz bejz. Kar vedo , al kako? Cloveka spoznavas v odnosu (prijateljskem, intimnem), vse, kar mislis, da ze ves o tej osebi, so le tvoje predstave, projekcije, predvidevanja.

Nasvet tipa Ce bi si dobila normalnega, ne bi tu jokala, je nesmiseln. Vsak ima kdaj tezave v lajfu, noben partner ni idealen. Tud “normalni” ljudje imajo svoje fore, s katerimi kravzljajo zivcke drugim, svoje sibkosti.

Pa tud ne rodimo se pametni, izkusnje pridobivamo celo zivljenje.

Ka seveda, ce ti nekdo ne ustreza, se skusas pomenit z njim, it preko tezav, ce izboljsanja ni, je cas da gres iz odnosa. Ampak stvari nikoli niso simpl. Ljudje ne gremo v veze z razumom (no, eni pac), ampak s custvi. Tudi ce glava nekaj ve, je srce slepo. In tegale udrihanja po neumnih zenskah sem se tud ze prenasitla. Macizem je passe.

Jaz sem takšen primer. Nikoli ljubosumna, nikoli sumničava na bivše fante, res niti pikico. Pri zadnjem bivšem se je to v hipu spremenilo, ko sem ugotovila, da so vzporedno še druge in potem poslušala njegove laži, prikrivanja ali odgovore “ne vem”. Takrat sem postala takšna, kot se prej nikoli nisem poznala, saj nisem imela nobenega povoda za to. Najbolj smešno je, da sploh nisem brskala in so mi stvari kar same padale na pot, tako da bi si morala prekleto zatiskat oči, da nič ne bi opazila, kaj počne.
Potem sem ga pustila, ker je čisti nesmisel biti skupaj z nekom, ki ni že v štartu iskren.

Daj ne seri. Ce ze prej ves, da je zenskar mislis, da zdaj zaradi tebe ne bo? Ce ves, da je nasilen mislis, da zaradi tebe ne bo? Ce ves, da je izjemno ljubosumen tip kaj mislis, da nate ne bo? Ce pa ti pac ne znas precenit osebo saj malo pa pac to ne pomeni, da drugi tudi ne znajo. Zenske pac rade mislite, da se bo tip zaradi vas spremenil. Potem pa dobite razne jebace, ki porivajo kar leze, razne nasilne in ljubosumne tipe. Potem so pa joki in stoki, ko se vlaci okoli, jo pretepa. Najbolj zalostno je pa to, da kljub temu ostane z njim. Pa trpi batine, ce ti je tok do tega.

Pikacarta ti meni delujes taka kokos, kot je bila Pamela Anderson. Porocila se je z najvecjim kurbirjem moznim (Tommy Lee), potem pa jokala, ker jo je varal

Pozdravljeni.

Hvala za vaš prispevek. Težko je preko foruma odgovarjati glede različnih partnerskih situacij. Partnerska skupnost je sistem, kjer obstaja veliko različnih vidikov. Vsekakor pa drži, da se lahko neka naša lastnost zaradi situacije v partnerski zvezi aktivira oz. postane jasneje izražena. Zakon privlačnosti deluje tudi v tem primeru. Ljudje ki imajo v sebi neko lastnost, ki zavzema veliko ‘podzavestnega prostora’, bodo v svojo bližino pritegnili točno takšen vzorec, ki bo to lastnost silil v ospredje.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor


Jaz sem izbrisal komentarje, ker niso sledili temi.

jaz ti predlagam, da odpreš novo temo. komentarje brišejo, ker ne spadajo pod določeno temo. o pikicrti .- imam pa tudi jaz svoje mnenje. vtakne se povsod, v vsakogar, kot, da je forum njen. ampak njej pa nihče ne sme nič. bi rekla pa, da tudi ona ni samo Pikacrta.

prosim moderatorje (Boštjana), da to pusti gor dokler “vprašanje za ” ne prebere.
[/quote]
Besedilo bom pustil v citiranju, prispevka pa bom izbrisal, ker ne vidim smisla, da bi toleriral brezsmiselni osebni dialog, ki smeti temo. Komentarji Pikacrta so v dosti primerov precej na mestu.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor


Jaz sem izbrisal komentarje, ker niso sledili temi.

Besedilo bom pustil v citiranju, prispevka pa bom izbrisal, ker ne vidim smisla, da bi toleriral brezsmiselni osebni dialog, ki smeti temo. Komentarji Pikacrta so v dosti primerov precej na mestu.
[/quote]

Samo zato, ker so njeni komentarji na mestu še ne pomeni, da ima privilegije komandirat v smislu, da ona lahko vse drugi pa nič. Je precej nesramna in groba, kar pa ne mislim samo jaz. Tudi Nucky jo je prav lepo opisal.

Samo zato, ker so njeni komentarji na mestu še ne pomeni, da ima privilegije komandirat v smislu, da ona lahko vse drugi pa nič. Je precej nesramna in groba, kar pa ne mislim samo jaz. Tudi Nucky jo je prav lepo opisal.
[/quote]

Aja pa, da ne bom Nuckyja samo hvalila – tudi on ima očitno privilegije smetit temo z grdimi besedami in konec koncev tudi njegov komentar ne sledi temi. Svašta. Resne stvari se tu obravnava kot malenkost, nesramnosti se pa podpira.

Marsikakšen komentar je na meji. Praviloma ne brišem ničesar. Vendar pa je v tem konkretnem primeru bil dialog res brez smisla in popolnoma izven konteksta teme. V kolikor komentirate znotraj okvira teme, potem se zagotovo ne bom vmešal.

Če se z Pikacrta ne strinjate, pač napišite svoje mnenje. Tudi sedaj se prosim osredotočite na temo.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Aja pa, da ne bom Nuckyja samo hvalila – tudi on ima očitno privilegije smetit temo z grdimi besedami in konec koncev tudi njegov komentar ne sledi temi. Svašta. Resne stvari se tu obravnava kot malenkost, nesramnosti se pa podpira.
[/quote]

In kje nisem sledil temi?

Samo zato, ker so njeni komentarji na mestu še ne pomeni, da ima privilegije komandirat v smislu, da ona lahko vse drugi pa nič. Je precej nesramna in groba, kar pa ne mislim samo jaz. Tudi Nucky jo je prav lepo opisal.
[/quote]

Nisem sledil temi zato ne vem kaj vse je bilo napisano in kaj se je brisalo, je pa še dosti “materiala” ostalo, da se lahko vidi dvoličnost piscev. Vsi vpleteni v konflikt ste odličen primer in ste očitno sledili temi v smislu kaj vse lahko človek postane ob neki osebi, ki mu da povod, da pokaže svoje najslabše plati.
V tem kontekstu je škoda da je Boštjan izbrisal komentarje, ker bi lahko kot strokovnjak, na teh primerih analitično razčlenil zakaj tako in zakaj ni šlo drugače. 😉

Tudi tvoje opravičilo za “komandiranje” je puhlo. Napake drugih še ne morejo bit tvoje opravičilo in razlog, da se spuščaš na tako nizek nivo, razen če nič boljšega ne premoreš… 😛
Če so že vsi drugi “tako slabi” zakaj nisi ti boljši od njih, zakaj še ti zganjaš tak kraval? Ker imaš opravičilo za svoje početje v početju “najslabših”?

Vsi ti slabi občutki v odnosu se rodijo, ko se dva odtujita oz. se nista nikoli zbližala do te mere, da bi slišala, čutila drug drugega. Stojita vsak na svojem bregu prepričanj, ki sta jih namislila v svojih glavah in te misli so vzete kot dejstva na osnovi katerih letijo očitki na drugo stran… in prepad se poglablja.

Marko, vse lepo in prav če nas ne bi že več ugotovilo, kar je ugotovila “Nesramna je”. Če bi bila edina bi lahko rekli, da ni nič boljša od nje. Tako pa… Pikacrta seje negativno energijo v stilu “jaz sem nekaj več”, zato tak odziv večih ljudi.

Če ona seje lahko drugi “presajajo” dalje.?
Opravičljivo?

Tale Pikacrta se ti je zapekla v male možgane. 🙂 Ne vem od kje ti ideja, da jaz govorim o njej, saj tema ni o njej. Ali pač?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sem prehitro napisal “Marko” namesto “On_”. Tako da, namenjeno je bilo On_-u.

Tale Pikacrta se ti je zapekla v male možgane. 🙂 Ne vem od kje ti ideja, da jaz govorim o njej, saj tema ni o njej. Ali pač?
[/quote]

Je Marko kar dobro odgovoril, ker tudi jaz pišem/postavljam vprašanja tebi, ker ni pomembno kakšna je ona, poglej se raje kako se obnašaš ti, kako te vrže iz tira in kakšna oseba si glede na to, da se ne zmoreš kontrolirat.

New Report

Close