Najdi forum

Nezanesljiva (flakey) frendica

Imam prijateljico, poznava se že cca 8 let. Je skavtinja, pred kratkim poročena. Že dolgo časa opažam, da je totalno nezanesljiva. Npr. zmeniva se za pijačko, pa mi na dan, ko sva zmenjeni odpove. Da bi se ji prilagodila, sem se z njo zmenila za pijačo tudi po 2 meseca vnaprej (tako da ima dovolj časa, da si rezervira termin), nikoli se ji nisem pritoževala če je zadnji trenutek odpovedala (čeprav je bil razlog zame totalna bedarija), nehala sem jaz predlagat pijačke (mislila sem, da če bo ona predlagala, se bo termina držala). Nje ni izgovori za odpovedanje druženja so totalno brezvezni, npr. da se počuti slabo(tudi jaz se se včasih, pa sem vseeno si vzela čas), da ima glavobol (ja vzami lekadol!), da ima sestanek s skavti (ja če si vnaprej vedla 2 meseca da se dobiva, bi pač pri načrtovanju termina za skavte rekla, da takrat pač ne moreš!, …) Moti me, da pove, da je ne bo cca 5min preden bi se morali dobit.
Ima še kdo take “prijatelje”? Kako naj ji rečem, da me vse to moti, brez da bi jaz izpadla nergava in zahtevna? Vse to njeno obnašanje precej negativno vpliva na mojo samopodobo in na najino prijateljstvo. Kako se obnašate do takih ljudi?

Hvala
Dalia

Kako vama potem sploh uspeva biti prijateljici, če se nikoli ne vidita, ker vedno zadnji moment odpove?

To je recimo eden od razlogov da sem komplet druzbo odpikal par let nazaj in sem raje sam. Nauk zgodbe? Trust nobody 🙂

nova
Uredništvo priporoča

To bi tudi mene zanimalo.
Drugače pa menim, da tega ne moreš rešiti drugače, kot da izpadeš malo “tečna”. Daj ji šanso, da vidi, da je tudi tvoj čas nekaj vreden, pa se naj odloči ali je njej to pomembno ali ne. Tu pač tvegaš eno boleče spoznanje, da njej morda ni toliko mar, kot se tebi zdi.
Sicer se pač preusmeriš na druge bolj zanesljive prijatelje, to pa daj malo na “hladno”. Če bo rabila tvojo družbo, si bo že vzela čas.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Povej ji. Jasno in brez jadanja. “Moti me, ko skenslas najina srecanja tik pred zdajci. To porusi moj urnik.”

Ljudje komuniciramo. Zato iammo jezik in mozgane in srce (da ne izpademo brezcutni), akpak povedat je treba. Pricakovat in po tiho upat, da bodo drugi uganilo nase misli in se vedli, kot bi mi zeleli, je jalovo.

Zgleda pa da tebi vec pomenijo vajina druzenja kot njej. Lahko pa da se tako vede do vseh, ne mores vedeti. Kako dolgo se ze poznata?

Ne glede na vse, ti svetujem zgoraj napisano.

pošlji jo v PM, resno.

To je pa še najboljša opcija 🙂 Pa še par zraven njej podobnih.

Po mojem mišljenju si ona tvoje drużbe ne żeli kaj dosti vsaj obnaša se tako in verjetno računa na to da boš končno pogruntala. Zakaj bi ona na primer sedaj se tako obnašala čez pol leta pa zadovoljivo ali pa celo super? Meni bi to naredila cirka dvakrat tretjič pa ziher ne tako da bi na koncu srečanje predlagala ona.

Tudi jaz imam takšno prijateljico. Poznava se že dvajset let, vem, da me ima rada (in tudi jaz njo, če ne bi jo že odpikala), vendar ima sama s seboj toliko opravka in težav, da pozablja na dogovore oziroma se jih ne drži, ali pa se jih drži le na kratek rok. Ko se srečava, se imava super, ampak točno vem, da bo do naslednjič imela milijon opravkov, potovanj, težav doma, v službi … in da bo šlo mimo veliko sicer potrjenih zmenkov, ki pa se ne bodo zgodili, preden bo dejansko prišlo do srečanja. Je čisto neorganizirana, nezanesljiva, pozabljiva … Ni samo do mene taka. Ne vem, kako drugi to prenašajo, jaz priznam, da čedalje težje. Včasih me ni prizadelo, zdaj pa me. Npr., ko pozabi na moj rojstni dan, česar ji sicer ne zamerim, ampak zaboli pa, ko jo na ta račun nekam povabim in jo s tem tudi spomnim na dogodek, pa nima jajc reči: “Joj, vse najboljše z zamudo!”, ampak se raje naredi Francoza, se potuhne, potem pa čez en mesec joka, da jo je bilo tako sram, ker je pozabila, da se ni nič oglasila. Pa ji vsakič povem, ne glede na to, za kaj gre, da je ne rabi biti sram, da naj se pač samo javi, pa nič od nje, domnevam, da zato, ker je zelo nesamozavestna, in ne zato, ker ji ne bi bilo mar. Sicer je krasna punca, ampak ne bi hotela delat z njo ali biti kakor koli drugače odvisna od nje. To sem ji tudi povedala, pa se je smejala in kimala in rekla, da me čisto razume, ampak da ne more pomagat, da takšna je, da se trudi, vendar jo vedno nekaj ovira. Očitno se ne bo spremenila, sama se (zaenkrat neuspešno) trudim, da me take stvari ne bi bolele, vendar me.

Jaz bi jo odpikal. Pred 4 leti sem navezal stik z vrstnikom, za katerega sem mislil da je človek na mestu. Nekaj mesecev zatem je padel predlog, da bi se družila tudi v živo. Pa je tik pred zdajci odpovedal češ, da je nekaj prišlo vmes. Ok, se zgodi. Dorečeva drug termin in spet tik pred zdajci napiše, da ne more ker je nekaj prišlo vmes. Kakšnih desetkrat me je tako pustil na cedilu. Šele ko mi ni hotel vrniti posojenega denarja mi je postalo jasno, da imam opravka z idiotom. Po uspešni izterjavi denarja sem z njim prekinil stike. Šele ko na lastni koži naletiš na tako osebo ti postane jasno, da je takim treba po tretji odpovedi dati nogo v rit.

Tako da Dalia, imej se rada in se ne pusti imeti za norca. Ta oseba je vse prej kot prijateljica in verjemi, ne bo se spremenila. Samo živce boš izgubljala, sebi boš škodila. Ni vredno. Odpikaj jo. Za vedno. Če se ti bo ona spet javila ji napiši, zakaj nočeš več imeti opravka z njo in takoj zatem konec za večne čase. Bodi močna ker si ne zaslužiš, da drugi pometajo s teboj.


Če njeno obnašanje (ki je nezrelo) vpliva na vašo samopodobo, potem imate s to osebo odnos, ki na vaši strani temelji tudi na odvisnosti. Vsakršna odvisnost je neke vrste kompenzacija za neizpolnjeno (ali izkrivljeno) potrebo. Delajte na tem.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Strinjam se s tem, kar sta napisala Dalia in g. Topovšek. Dejanja vaše prijateljice so nezrela in kot taka si jih ni potrebno jemati k srcu oz jih ne jemljite osebno. Če pa se nekdo tako obnaša do vas pa to jasno prej ko slej začne krhati vašo samopodobo.

Na misel mi tudi pride, če ji boste oproščali neresnost, s tem odlagate tudi čas, ko se bo prijateljica morala soočiti s svojo neresnostjo. Sebi in njej boste pomagali, če ji pričente postavljati neke meje.

New Report

Close