Najdi forum

Če ste kdaj odšli iz slabe zveze ali iz zveze kjer z vami niso ravnali spoštljivo (varanje ,laganje ) kaj ste storili kadar je prišla skušnjava da bi ponovno vzpostavili stik z bivšim ? Bojim se klica bivšega da mu se nebi znala upreti na njegova prepričevanja da vse ni tako črno kot se vidi .Ampak je in to zelo .Zapustila sem ga v jezi in besu ljubim ga pa še vedno čeprav vem da ljubim barabo ki mi razen peska v oči ne nudi ničesar se mu nekak ne morem upreti ko me ponovno začne osvajati zato potrebujem spodbude in nasvete podobnih ljudi s podobnimi situacijami ker tokrat pa res nebi rada padla še na en njegov zlagan šarm . Odpustim rada ljudem ker verjamem da je stem vse rečeno in bodo drugič spoštljivejši . No ostali so res on pa ne in nikoli ne bo . Joj čustva zapustite me

V jezi in besu ni preveč modro delati nekih velikih odločitev, saj takrat ne vidimo stvari realno. Seveda pa to ne pomeni, da so vse odločitve v jezi, apriori napačne.
Če se tebi stvari zdijo črne, še ne pomeni, da se tudi bivšemu. Na stvar se vedno da pogledat iz različnih položajev.
Zakaj bi recimo bivšega sploh klicala. Očitno tvoja odločitev res ni bila dovolj trdna, če se bojiš, da jo lahko spremeniš zaradi enega pogovora z njim. Pogovori se ponavadi pred odločitvami, ko se gre za odnose. Ampak ne zanašaj se na obljube, zanašaj se na dejanja. Prav tako pa tudi sama delaj tisto, kar rečeš, da ne govoriš tisto, kar se ti zdi prav, delaš pa nekaj drugega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Saj ga ne bom klicala jaz napisala sem da se njegovega klica bojim do sedaj ga je še vedno izpeljal stem mi ni pustil da jaz izpeljem svoje. Ima pa taktiko prepričanja.V jezi in besu sem odšla ker ne zapusti ljubice

nova
Uredništvo priporoča

Ga blokiraš in nato ne dviguješ, če te kliče kakšna neznana cifra (ker je to lahko on iz drugega telefona) ali pa menjaš svojo številko.

Ampak eni ljudje tega niste sposobni, ker globoko v sebi še vedno upate, da vas pokliče, se opraviči in ga vzamete nazaj. To je zato, ker ste šibki, samski tako ne znate biti, stremite po drami v vašem življenju. In evo, drama se vam vedno znova in znova ponavlja.

Marsikaj pocnemo, pa ni logicno. Zaljubljenost ni logicna. To kar imata vidva, je zaljubljenost in drama, kot je napisal zgoraj. Drama, ki jo zamenjujeta za ljubezen in nezmoznost pustiti drugega in iti svojo pot. Drama je vznemirljiva, prinasa adrenalin v vsakdan, ki je lahko siv, pust in enolicen.

Prebudi se! To, kar zivis zdaj, so sanje, iluzija. Besede izgubijo svojo moc, ce jim ne sledijo dejanja, ki jo potrjujejo.

Poglej dejstva. Tvoj tip ima ljubico. Napaka. Noce je pustit. Napaka 2. Noce pustit tebe. Napaka 3. Ti upas, da jo bo pustil, se vrnil k tebi in spet si bosta usojena. Napaka 4. Nadaljujem?

Odloci se, kaj bi rada in sledi temu. Brezkompromisno.

Lahko ti svetujem iz prve roke, čeprav situacija ni čisto identična…midva sva bila skupaj 15 let in imela super razmerje, dokler mi je enega lepega dne obelodanil, da je zaljubljen v drugo. To je bil zame ultimativni konec, tudi ni pustil prostora za kakršnokoli upanje. Še isti dan se je odselil k ljubici.
Šoku je sledila grozna žalost, ampak v zelo kratkem času sem odvrgla rožnata očala in šla naprej. Po tem dnevu – čisto nobenega kontakta!!! Po štirih mesecih spet ponovni šok – klici in sms-ji in bomardiranje z e maili, kako je naredil grozno napako in kako me ljubi in bla bla bla.
Je vse tako lepo razložil, da mu v bistvu verjamem vse – AMPAK to ne spremeni dejstva, da je šel.
Ko me je za trenutek zagrabilo, da bi se dobila z njim, kar bi seveda vodilo v seks in nato pobotanje, sem sama s sabo razčistila z naslednjimi vprašanji:

– Lahko dolgoročno spoštuješ tako osebo, ki ti laže?
– Lahko partner spoštuje osebo, ki se vrača kot Lesi?
– Si mu pripravljena popolnoma oprostiti laži in izdajo? Se ne boš ubadala z mislimi, da ga spet serje?
– Mu lahko zaupaš, glede na to da te je izdal?
– Si prepričana, da ne bo po nekaj ponovnih medenih tednih vajin odnos tak kot je bil prej (ljubeč in zaupanja vreden)?
– Si pripravljena popolnoma pozabiti stare rane? npr. predstavljaj si, da srečata ljubico npr. med nakupovanjem – boš ostala ravnodušna?

Verjetno te vleče nazaj dejstvo, da se počutiš zapuščeno in s tem poflikat ego (lej – spet si me želi), ali pa verjameš, da je on najboljše kar si lahko dobila. V mojem primeru je tako – menim da je bil moj najboljši in najustreznejši partner kar sem ga imela v življenju AMPAK sedaj ni več tak, kajti ta idealni partner tega ne bi tako storil. Uživaj v samskosti – sebe postavi na prvo mesto! Bodi srečna sama s sabo, saj ti drugi sreče ne more prinesti. Ne zaletavaj se, čas je na tvoji strani. Ko boš to stanje dosegla, bo ta tvoj bivši “postavljen v isto vrsto” kot vsi drugi moški. Pa ga boš tedaj še želela nazaj? Jaz sem prepričana da ne.


Druga možnost je, da ga sprejmete nazaj, vedno znova in znova, tako dolgo dokler ne postanete popolnoma otopeli, zagrenjeni, z zagrenjenimi otroci in stari. Kaj bi ta starejša oseba svetovala vam v sedanjost, če bi bilo to mogoče?

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Avtorica en dober psihiater vse reši. Celo brez zdravil, če boš pa še dolgo v tem, pa bojo tud zdravila zraven…lp

New Report

Close