Najdi forum

Nonstop slabe volje in živčna

Cel čas sem živčna, odkar imam službo. Vse dneve sem slabe volje. Že majhna stvar me spravi iz tira, da imam potem cel dan pokvarjen. Običajno je to, ko imam za rešiti nerešene zadeve – izpit za avto, za katerega sem zapravila že vsaj 5000€, pa ga še nimam, nedokončan študij, dolg do države zaradi štipendije. Rada bi delala v svojem poklicu, saj sem dodiplomski študij uspešno opravila, imam tudi naziv. A služb na mojem področju ni. Zato delam za minimalca – kaj mi preostane. Pa še odvisna sem od družinskih članov, ki me vozijo in mi delajo uslugo. Časa za karkoli nimam, saj sem nonstop v službi. Ko imam prost dan, bi najraje cel dan spala. Imam 27 let in popolnoma ničesar v življenju, razen partnerja. Nisem dosegla nič, pri vsem sem zelo nerodna. Partner mi stoji ob strani. Vem, da moram poravnati stvari za nazaj in se spraviti v red, ampak nimam volje za dokončat zaključno nalogo (magisterij), ker vem, da služb ni, saj vsak dan spremljam oglase. Vem, da bi morala vadit vožnjo za izpit, a samo ko pomislim, da bom v avtu živčna in slabe volje, me mine do vožnje. Ker če grem na vožnjo, bo cel dan uničen zato, ker bom živčna in slabe volje. Dolga do države pa se ne da izbrisat. Pri teh letih bi si želela kaj drugega, kot pa popravljat stvari za nazaj in biti nonstop slabe volje zaradi tega.

Mogoče żiviš nekaj česar nočeš,ne želiš…kaj bi tebe osrečilo? Mogoče nekaj kar bi druge presenetilo? Kaj je tisto? Marsikdo dela tisto za kar se ni šolal ne verjamem da si zaradi tega vsa živčna. Včasih preproste reči človeka bolj osrečijo kot dokazovanje drugim in sebi. Si upaš kdaj biti preprosta ? Ko boš šla vase boš ugotovila da si pravzaprav drugačna kar te lahko preseneti ampak ravno to je to….

“Marsikdo dela tisto, za kar se ni šolal”… Da, ampak ne morem delat celo življenje za minimalca, če sem študirala nekaj, kar si želim početi že celo življenje. Da, vsa živčna sem zaradi tega, vsako noč sanjam o trenutni službi, skratka slabo spim. Stvari me hitro spravijo iz tira in v tej službi je tako, da sem živčna skraj cel delavnik.

nova
Uredništvo priporoča

Kdo pa pravi da boš delala za minimalca v nedogled? Delaj in umes išči po svoji stroki kako pa misliš da to počnejo drugi? Pojdi v tujino če se tu ne vidiš . Lahko pa zapustiš delo za minimalca in postaneš socialni problem

Pozdravljeni.

Glede na to, kaj ste napisali, ste verjetno v depresiji in izgoreli. Priporočam vam, da se o vašem čustvenem počutju pogovorite z vašim zdravnikom. Če tega ne želite, mi lahko pošljete e-pošto in vam bom svetoval glede prehranskih dopolnil in ostalih stvari, ki jih lahko počnete.

Priporočam vam tudi, da si zastavite en cilj na enkrat. Na takšen način boste začeli lažje obvladovati situacijo. Tudi bolj sproščeni boste.

Dokler ne boste začeli bolje spati, bo težko karkoli spremeniti, zato vam priporočam naj dober globok spanec postane vaš prvi cilj. Ta cilj vam lahko pomaga doseči meditacija, spanje in vstajanje ob istih urah, fizično gibanje čez dan, izogibanje pretirani miselni aktivnosti zvečer.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close