Najdi forum

Ne vem kaj še sploh delam

Če tema ne spada v ta forum se opravičujem, sem prvič tule gor in temo lahko prestavim.

Torej vedno bolj se mi dozdeva da sem doživel večino kar je bilo vrednega. Preteklo leto naprimer je bilo nič od nič, pa leto prej tudi. Ne mislit, da sam ne poizkušam spremenit tega, sem doživel tudi lepe stvari, počel vse sorte, tako da si znam popestrit dneve. Pa se mi še vedno zdi da bi bilo vseeno če bi z življenjem kar zaključil, čeprav ne poznam prihodnosti. Več slabih stvari kot lepih, stalen stres, tesnoba, strah kaj bo. Nisem veren in pogosto se mi zdi kako bi bilo enostavno če sploh ne bi obstajal; problemov ne bi bilo, saj bi bil popolnoma nezaveden, kot v sanjah ki se jih ne spomniš. Sem pripravljen, pa čeprav je zame po smrti nič.

Vem da je na forumu svoboda govora in mi lahko napišete kar vas je volja, toda odgovorom v smislu vere, moraliziranja in moje “sebičnosti” ne bom posvečal pozornosti, tudi ne iščem potrditve, preden me kdo obtoži.

Lep pozdrav vsem

Pozdravljeni.

Prebral sem vaš prispevek. Življenje zna biti včasih res hudičevo zajebano. Toda en del vas želi živeti. Začenši z nekaj celicami v maminem trebuhu, prvem joku, prvimi koraki … ste bili ustvarjeni, da živite. Mehanizem življenja je vgrajen v vas. Otroci, ki nimajo dovolj želje po življenju v sebi umrejo že zelo zgodaj.

Tako kot mehanizem življenja, obstaja tudi mehanizem smrti. Vsak dan umre v vašem telesu na tisoče celic in se jih prav toliko na novo rodi. En del vas torej še vedno želi živeti.

Naj vam napišem še eno stvar. Tisti del vas, ki želi živeti, si želi tudi družbe, podpore sočloveka, pogovora ipd. Če ne bi bilo tako, ne bi napisali tega prispevka. V kolikor imate prijatelje jih pokličite, dobite se z njimi. Pokličete lahko tudi kakšnega od SOS telefonov. Morda si lahko najdete kakšno terapevtsko skupino, terapevta … Pogovorite se s svojim zdravnikom. Zelo pomaga, če ste enostavno del neke širše skupine … morda v kakšnem društvu.

Življenje želi vedno deliti, se širiti, povezovati; smrt ne. Zato v vas vidim veliko življenja.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close