Najdi forum

Zahtevam preveč… Ali pač?

Pozdravljeni!

Zadnje čase se mi ogromno krat poraja vprašanje, ali hodim v napačno smer? Je to nekaj normalnega? Je morda problem v meni?

Imam namreč manjšo težavo pri ohranjanju odnosa z dekleti. Odraščal sem dokaj normalno najstniško življenje, veliko sem ponočeval s prijatelji, spoznaval različna dekleta, hodil na zabave, rojstne dneve… Nato sem začel svojo prvo malo resnejšo zvezo s svojim prvim dekletom, kot vsaka prva ljubezen tudi ta ni trajala večno, po cca 3 letih sva se razšla, skratka brez večjih posebnosti. Po kratkem premoru in nekaj resnih in tistih malo manj resnih dekletih, spoznam prijateljico natakarice v lokalu katerega občasno zahajamo z prijatelji. Beseda je dala besedo in pogovor je stekel v pravo smer. Po kakšnega pol leta vzajemno ugotovima da se zadeva ne bo obnesla in prekinema najino “druženje”. To je bil moj zadnji stik z punco s katero sem se lahko pogovarjal.

Danes pri svojih 25 letih pa mi nikakor ne uspe spoznati “normalne” punce, poskusil sem že marsikaj. Začelo se je z spoznavanjem v raznih lokalih, klubih in tam sem našel večinoma takšne, ki jim je prioriteta zabava in pa iskanje takšnih, da jim to omogočijo kajti brez lastnih prihodkov se tega ne moreš it dolgo časa ampak na takšnih mestih pač takšne spoznaš sem si rekel in spremenil strategijo. Nadaljevalo se je z aplikacijami kot so tinder in badoo, kajti osnovna zamisel ni tako slaba, če te nekdo vizualno privlači, ti pa njega vama to omoči nadaljnje komuniciranje in če se ujameta se dogovorita za srečanje. Ampak temu žal ni tako.. Ker ne izgledam tako slabo sem imel kar veliko ujemanj (matchev), spoznal pa sem le kup nerazgledanih, neinteligentnih in takšnih, ki imajo v življenju več problemov same z seboj, kot pa čem drugim.

Opazil sem tudi da danes ne šteje več če si uspešen, imaš dobro službo, voziš dober avtomobil, si lepo oblečen… Zanima me ali imam samo jas takšne težave? In pa kaj narediti kje naj poiščem primerno dekle zame?

Lep pozdrav.

Odgovor na naslov: sem skoraj prepričana, da kar se izgleda tiče zahtevaš preveč.
Moški ste precej nekritični do lastnega izgleda in še posebej taki, ki niste ravno preveč lepi in fit, bi radi imeli ob sebi super modele. naslednji problem so omrežja, ker dekleta objavljajo retuširane in fotošopirane slike, ki z realo nimajo veliko veze.
Pri 25 imaš dovolj časa, da najprej ugotoviš, kaj bi v življenju sploh rad. Če si želiš ženo in družino, potem moraš delati na tem. Upam, da si ne predstavljaš graditi družino v svoji otroški sobici.
Pri puncah pa malo spusti kriterije glede videza in se začni pogovarjati in družiti z bolj običajnimi, navadnimi, nič posebnega puncami. Boš presenečen, kaj vse skrivajo v sebi.

Pozdravljena!

Morda nisi dobro prebrala ali celo razumela mojega posta. Nikjer ni omenjeno da je problem v izgledu deklet. Glede lastnega izgleda pa ti lahko povem da mi je zelo pomemben veliko delam na njem. Ne mislim izpodbijat tvojih neutemeljenih primitivnih opazk. Kako si do tega zaključka prišla mi je pa še manj jasno, morda imaš šesti čut kdo bi vedel? Nočem super modela, ampak želim da je da je ženska urejena, da gradi na sebi ne samo na videzu ampak tudi na ostalih področjih, da ima zastavljene cilje v življenju. Torej če te prav razumem predlagaš naj se temu odrečem? Nebom se ravno zaradi tega, ker se nisem zadovoljil z običajnim sem v življenju nekam prišel. Nisem žrtev stereotipov, ne sledim večini ker to zame ni prava pot. Da boš lažje razumela mojo situacijo ti predstavim realno sliko poznam veliko punc starih od 20-25-30 let zelo malo je tistih ki imajo naprimer redno službo, malenkost več je tistih ki imajo kakšno priložnostno ali študentsko delo, še manj jih ima lasten prevoz, nekaj jih živi samostojno ampak na tak način da se s tem odrečejo skoraj vsemu ostalemu, da se o kuhanju in ostalih gospodinjskih opravilih niti ne pogovarjamo. S tem pač bolj težko gradiš na takšnih stvareh kot so naprimer družina… Ne posplošujem zadeve, ampak takšne so moje izkušnje.

LP

nova
Uredništvo priporoča


In kdo, razen tebe trdi, da si ti ?normalen? in sposoben ohranjati zvezo??


Ko sem prebral še tole, mi je bolj jasno. Iščeš kuharico in snažilko, ki dobro izgleda in ima avto službo in še kaj.
Kar sam ostani, bolje bo za tebe in eventuelno bejbo!

Pozdravljen gost g!

Zahvaljujem se ti za tako izčrpen odgovor. Normalen? Normalnost je širok pojem in vsak ima svoje poglede nanj. Nekako se mi pač zdi glede na mnenja ljudi s katerimi sem obkrožen in pa z tistimi, katere srečujem vsak dan da nekih večjih odstopanj ni opaziti. Mogoče pa sem to le jaz in moj krog posebnež nikoli neveš. V tem da iščem samostojno žensko ne vidim nič slabega? Narobe si me razumel ne iščem ženske zato, da bi skrbela zame.

LP

Ambiciozen

Če imaš dobro službo in avto se drži tega. Ženske imej samo za potrebe in adijo, ti bo mnogo lažje v življenju.


Moji odgovori nikoli niso izčrpni. Poizkušam zadeti žebljico na glavico. Tu in tam se usekam po prstu.☺

Po mojem mnenju je danes veliko težje spoznati partnerja, ker živimo v času večje mobilnosti in dosegljivosti in s tem tudi izbire. S tem pa se nam je zmanjšalo prilagajanje in določene vrline, ki so jih naši starši, stari starši oz. predniki še ohranjali ali drugače rečeno, imeli so več potrpljenja, znali so odnose poglabljati, skupaj premagovati težave, delati na večji brezpogojnosti ipd..
Družba se mi v današnjih časih zdi včasih malo nesmiselna, obnašanje hipnotizirano in kupljeno s strani tistih, ki nas subtilno in zavestno vodijo skozi reklame, trende, družabna omrežja so zlagana, saj vsi šerajo povečini le srečne fotke za 5 minut slave, da jih vsaj nekdo “obrajta”, če jih..Postali smo instant in dobimo vse kar želimo, vse instant..toliko smo že v pogojenem materialnem razmišljanju, da kupujemo že ljubezen, kupujemo pretvarjanje in maske..a še vedno smo prazni..
Včasih, ko pogledaš izza okvirjev se nam utrne resnica, ki jo nosi naša potlačena in utišana duša..včasih se vprašaš čemu vsa ta navlaka in kič, ki navidezno spremlja našo srečo in obraz, ki je srečen na površju svojih ust? Iz materiala se ne rodi nov material, iz narave se rodi narava..in iz rojevanja prave ljubezni se rodi moč, ki je ne premagaš..potreben je čas, poslušanje svojega srca, vera, potrpljenje in upanje..
Mogoče kakšen kraj, ki je v naravi ne bi škodoval za spoznavanje, namesto lokacije, ki ti daje zgled nerazgledanih deklet..kakšna knjižnjica,.. premalo si napisal kakšno dekle si želiš oz. kakšno dekle si ne želiš poleg tega, da je samostojna.. mogoče pa se bi s kakšno starejš punco bolje ujel? Ampak, ko je kemija je lahko tudi nesamostojna pa jo bi lahko sprejel.. Zakaj pa ne bi skupaj “rasla”? Mogoče potrebuje nekoga, ki jo spodbuja na samostojno pot? Zakaj je potrebno vse že na začetku dobiti na pladnju?

Skratka, ni se še rodila dovolj dobra zate.

Tistega o kuhanju in gospodinjskem delu pa ne štekam.

Mi je pa čudno, da res ne spoznaš nobene pametne punce … kar jih jaz spoznavam (sem mnogo starejša od tebe), pa moja hči in njene prijateljice, sem včasih kar šokirana, kako jim je vse jasno in kako so resne, vedo, kaj hočejo, pridne, ambiciozne, empatične. Je pa res, da ne vem, kakšno imajo doma in ali znajo kuhat 🙂 In kako se obnašajo, ko gredo v lajf. Po mojem da kot nune ravno ne.

Določen segment ljudi je bil že v časih socializma izredno materialistično naravnan in si je prijatelje izbiral glede na znamko avtomobila. In vedno so ljudje skrivali svojo nesrečo, žalost pred drugimi. V jedru so mladi danes isti, kot smo bili mi pred 30 leti, jaz večjih razlik ne vidim. In tudi takrat so se starejši zgražali, da oni pa že niso bili takšni.

Če imaš hobi, interese.. prej ali slej preko teh dejavnosti srečaš ljudi s temi istimi zanimanji.. kjer pa je možnost povezanosti večja, kot zgolj fizična privlačnost neke serije slikc na aplikaciji.
Tudi obiski lokalov in klubov je bolj loterijsko iskanje.. saj se ne boš “pritegnil” z inteligentnim pogovorom – korenspondenco, mar ne?

Povedano drugače: “Če ribariš v potočku, se ne čudi, zakaj ven ne potegneš ribe mečarice.”

In ne, tudi v preteklosti, ni nihče iz potočka potegnil mečarice.. razen morda Noah.. ko je ves svet poplavilo.. ampak, kako so potem sladkovodne živali preživele?
Aja, je imel Noah tudi akvarij..

De omnibus disputandum..

Če imaš hobi, interese.. prej ali slej preko teh dejavnosti srečaš ljudi s temi istimi zanimanji.. kjer pa je možnost povezanosti večja, kot zgolj fizična privlačnost neke serije slikc na aplikaciji.
Tudi obiski lokalov in klubov je bolj loterijsko iskanje.. saj se ne boš “pritegnil” z inteligentnim pogovorom – korenspondenco, mar ne?

Povedano drugače: “Če ribariš v potočku, se ne čudi, zakaj ven ne potegneš ribe mečarice.”

In ne, tudi v preteklosti, ni nihče iz potočka potegnil mečarice.. razen morda Noah.. ko je ves svet poplavilo.. ampak, kako so potem sladkovodne živali preživele?
Aja, je imel Noah tudi akvarij..
[/quote]

Popolnoma neumestna primerjava. Iz istega potoka lahko potegneš vodno bolho ali pa debelo postrv. Ampak po tvojem “prisebni” ljudje hodijo po čisto drugih krajih kot neprisebni? Nikoli ne zaidejo na kak žur itd? V cerkvi so vsi dobri, v gostilni so vsi slabi, itd? Tvoje življenje je pa res zelo preprosto.
Lej, sem študirala, živela v študentu. Večina nas je veselo žurala, ko je bil čas za to, pa so od teh ljudje zrasli tudi znani Slovenci, pa seveda tudi manj znani uspešni ljudje. Če bi sodil samo po tistih par urah na žuru, smo pa vsi do zadnjega sami luzerji.

Če imaš hobi, interese.. prej ali slej preko teh dejavnosti srečaš ljudi s temi istimi zanimanji.. kjer pa je možnost povezanosti večja, kot zgolj fizična privlačnost neke serije slikc na aplikaciji.
Tudi obiski lokalov in klubov je bolj loterijsko iskanje.. saj se ne boš “pritegnil” z inteligentnim pogovorom – korenspondenco, mar ne?

Povedano drugače: “Če ribariš v potočku, se ne čudi, zakaj ven ne potegneš ribe mečarice.”

In ne, tudi v preteklosti, ni nihče iz potočka potegnil mečarice.. razen morda Noah.. ko je ves svet poplavilo.. ampak, kako so potem sladkovodne živali preživele?
Aja, je imel Noah tudi akvarij..
[/quote]

Popolnoma neumestna primerjava. Iz istega potoka lahko potegneš vodno bolho ali pa debelo postrv. Ampak po tvojem “prisebni” ljudje hodijo po čisto drugih krajih kot neprisebni? Nikoli ne zaidejo na kak žur itd? V cerkvi so vsi dobri, v gostilni so vsi slabi, itd? Tvoje življenje je pa res zelo preprosto.
Lej, sem študirala, živela v študentu. Večina nas je veselo žurala, ko je bil čas za to, pa so od teh ljudje zrasli tudi znani Slovenci, pa seveda tudi manj znani uspešni ljudje. Če bi sodil samo po tistih par urah na žuru, smo pa vsi do zadnjega sami luzerji.
[/quote]

Žal, popolnoma napačno dojemanje primerjave.

Dokler si v krogu ljudi z istimi interesi (kar vrstniki, študentje so) si v oceanu.. in “ujameš” tisto, kar si želiš: od sardelce do kita. Lahko se pa tudi kot Losos, sprehodiš navzgor po potočkih.

Če pa hodiš po lokalih, klubih in barih naključno.. je tudi uspeh, kot sem že zapisal: loterijsko pogojen.

De omnibus disputandum..

Zato je krog prijateljev in vseh dogodkov okoli njih.. od zabav, rojstnih dnevov, praznikov, dopustov ali počitnic, porok.. možnost spoznavanja tebi blizu ljudi veliko večja, kot naključno bredenje po barih.. dasiravno je Charles Bukowski iz tega naredil kariero: Barfly

Nova poznanstva ne vodijo nujno v spoznanje primernega partnerja.. temveč večjo razvejanost poznanstev ljudi s podobnimi interesi, pogledi na svet.. kar pa prej ali slej prekriža, usodno, pot dvema, ki se zaljubita.

Žuranje s sovrstniki, dijaki.. študenti.. je točno to: tebi primeren ocean prilik.

Npr. če te vesli ples, kot takšen.. boš sorodno dušo lažje našel na plesnem tečaju, kot v lokalu.
Prej ti bo spodneslo noge v Festivalni, kot v “klubu”.
Ker ti je ples pomemben.. in ker bo tudi drugemu, zato je tam.

Potem lahko do konca življenja uspešno plešeta Argentinski Tango.

Socialna omrežja se sicer trudijo VDRETI v to človeško interakcijo.. ter iz tega narediti posel. Včasih si za nasvet vprašal lokalne znalce, sedaj se obračamo na net.
Očitno jim delno uspeva.. saj mlajša generacija misli, da bo dober nasvet, dobrega partnerja dobila preko spleta.
Kjer pa potem popolnoma spregleda, da so aplikacije kot je Tinder, Badoo itd. namenjen ekstrovertnim športnim fukačem in ne iskalcem dolgoročnih vez.

V tolažbo so lahko samo odkritja antropologov. Helen Fisher tako pravi, da se 1/3 vseh zakonov v ZDA začne po one-night-standu.
Moč hormonov.
Ampak, posledično se ni potrebno čuditi, da vsak drugi takšen zakon potem konča na smetišču.

Manj nestrpni.. milenijci, ki jih pogled na ločitve, ki so jih verjetno tudi sami doživeli v družini (kot otroci staršev, ki so se ločili) zato posledično delajo stvari počasneje. Ali kot temu pravi Helen: “počasna ljubezen”.
Upoštevajo tisti nasvet, da se prva 3 leta ne investira v velike naložbe (otroci, nepremičnine..) in se potrudijo dodobra spoznati svojega partnerja.. počasi se zaljubljajo in s tem vzljubijo. Zato daje takšna metoda upanje na boljšo in srčnejo prihodnost.
Samo nenehnim kapitalističnim pritiskom (po potrošništvu, menjavi.. novemu.. se je potrebno še ustrezno zavarovati).

De omnibus disputandum..

Če imaš hobi, interese.. prej ali slej preko teh dejavnosti srečaš ljudi s temi istimi zanimanji.. kjer pa je možnost povezanosti večja, kot zgolj fizična privlačnost neke serije slikc na aplikaciji.
Tudi obiski lokalov in klubov je bolj loterijsko iskanje.. saj se ne boš “pritegnil” z inteligentnim pogovorom – korenspondenco, mar ne?

Povedano drugače: “Če ribariš v potočku, se ne čudi, zakaj ven ne potegneš ribe mečarice.”

In ne, tudi v preteklosti, ni nihče iz potočka potegnil mečarice.. razen morda Noah.. ko je ves svet poplavilo.. ampak, kako so potem sladkovodne živali preživele?
Aja, je imel Noah tudi akvarij..
[/quote]

Popolnoma neumestna primerjava. Iz istega potoka lahko potegneš vodno bolho ali pa debelo postrv. Ampak po tvojem “prisebni” ljudje hodijo po čisto drugih krajih kot neprisebni? Nikoli ne zaidejo na kak žur itd? V cerkvi so vsi dobri, v gostilni so vsi slabi, itd? Tvoje življenje je pa res zelo preprosto.
Lej, sem študirala, živela v študentu. Večina nas je veselo žurala, ko je bil čas za to, pa so od teh ljudje zrasli tudi znani Slovenci, pa seveda tudi manj znani uspešni ljudje. Če bi sodil samo po tistih par urah na žuru, smo pa vsi do zadnjega sami luzerji.
[/quote]

P.S.
Nikjer v mojem dopisu ni uporabljenih slabšalnic.. le te ste si dodali kar sami.

Gre zgolj za razlike, različne interese med ljudmi.. ne pa avtomatično neko “prisebnost”.

[img]http://bitsofwisdom.org/wp-content/uploads/2011/03/imageseveryone-is-a-genius_small.jpg[/img]

[img]https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-b98d152beefb60cbd0cc74ab21e30e0e-c[/img]

De omnibus disputandum..

Popolnoma neumestna primerjava. Iz istega potoka lahko potegneš vodno bolho ali pa debelo postrv. Ampak po tvojem “prisebni” ljudje hodijo po čisto drugih krajih kot neprisebni? Nikoli ne zaidejo na kak žur itd? V cerkvi so vsi dobri, v gostilni so vsi slabi, itd? Tvoje življenje je pa res zelo preprosto.
Lej, sem študirala, živela v študentu. Večina nas je veselo žurala, ko je bil čas za to, pa so od teh ljudje zrasli tudi znani Slovenci, pa seveda tudi manj znani uspešni ljudje. Če bi sodil samo po tistih par urah na žuru, smo pa vsi do zadnjega sami luzerji.
[/quote]

Žal, popolnoma napačno dojemanje primerjave.

Dokler si v krogu ljudi z istimi interesi (kar vrstniki, študentje so) si v oceanu.. in “ujameš” tisto, kar si želiš: od sardelce do kita. Lahko se pa tudi kot Losos, sprehodiš navzgor po potočkih.

Če pa hodiš po lokalih, klubih in barih naključno.. je tudi uspeh, kot sem že zapisal: loterijsko pogojen.
[/quote]

Ne vem sicer, kdaj si bil ti nazadnje v kakem lokalu, klubu in baru, naključno, ne boš verjel, tja hodijo čisto isti ljudje, ki so nekaj let ali desetletij prej hodili npr. na faks, srednjo šolo, tvoj fitnes, tvojo cerkev … In povsod je ulov loterijsko pogojen.
In zdaj delaš drugačno primerjavo, kot je mečarica v potoku.
Kar hočem reči: če oseba zahaja v diskače, klube, na žure, koncerte itd., ne pomeni nujno, da je nekaj, kar ti pač poimenuješ loterija, vsi pa vemo, kaj imaš v mislih – sploh glede na vprašanje v temi.

Popolnoma neumestna primerjava. Iz istega potoka lahko potegneš vodno bolho ali pa debelo postrv. Ampak po tvojem “prisebni” ljudje hodijo po čisto drugih krajih kot neprisebni? Nikoli ne zaidejo na kak žur itd? V cerkvi so vsi dobri, v gostilni so vsi slabi, itd? Tvoje življenje je pa res zelo preprosto.
Lej, sem študirala, živela v študentu. Večina nas je veselo žurala, ko je bil čas za to, pa so od teh ljudje zrasli tudi znani Slovenci, pa seveda tudi manj znani uspešni ljudje. Če bi sodil samo po tistih par urah na žuru, smo pa vsi do zadnjega sami luzerji.
[/quote]

P.S.
Nikjer v mojem dopisu ni uporabljenih slabšalnic.. le te ste si dodali kar sami.

Gre zgolj za razlike, različne interese med ljudmi.. ne pa avtomatično neko “prisebnost”.

[img]http://bitsofwisdom.org/wp-content/uploads/2011/03/imageseveryone-is-a-genius_small.jpg[/img]

[img]https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-b98d152beefb60cbd0cc74ab21e30e0e-c[/img]
[/quote]

Tole nima popolnoma nobene zveze z mojim razmišljanjem.

P.S.
Nikjer v mojem dopisu ni uporabljenih slabšalnic.. le te ste si dodali kar sami.

Gre zgolj za razlike, različne interese med ljudmi.. ne pa avtomatično neko “prisebnost”.

[img]http://bitsofwisdom.org/wp-content/uploads/2011/03/imageseveryone-is-a-genius_small.jpg[/img]

[img]https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-b98d152beefb60cbd0cc74ab21e30e0e-c[/img]
[/quote]

Tole nima popolnoma nobene zveze z mojim razmišljanjem.
[/quote]

Aja, pardon, narobe sem razumela.
To ti tako razmišljaš. Če riba ne more splezati na drevo, je slaba. Če punca hodi zvečer na žure, je slaba.

Tole nima popolnoma nobene zveze z mojim razmišljanjem.
[/quote]

Aja, pardon, narobe sem razumela.
To ti tako razmišljaš. Če riba ne more splezati na drevo, je slaba. Če punca hodi zvečer na žure, je slaba.
[/quote]

Ponovno slabšalnice kar sami pripisujete. Pa se Einsteinov citat začne čisto lepo pozitivno: Everybody is a genious..

De omnibus disputandum..

New Report

Close