Najdi forum

Star sem 23 let. Imel sem nekaj punc, a nikoli ravno neke resne. To leto sem imel 2, prvo novembra, s katero sem bil 1 mesec, a sem videl, da to ni za mene in jo pustil. Drugo sem imel junija, do te sem res veliko čutil in še zdaj jo pogrešam. En teden sva bila cel teden skupaj, zaljubila sva se. Ker sem bil nestrpen in sem mislil, da po enmu dnevu “ignoriranja”, me bo odpikala, sem jo grdo užalil in je rekla da je zaključila z mano. Ubistvu je imela pa samo slab dan.

Torej problem je pa takšen. Vse punce, s katerimi sem kaj imel, sem spoznal preko interneta, največkrat preko facebooka. V živo sem malo neroden z dekleti, ki jih ne poznam, preprosto ne morem jih ogovoriti, ker me je kar strah zavrnitve. Vem, to je pravi način, da spoznaš nekoga.

Tudi vidim, da sem puncam dosti všeč, večkrat me čekirajo, ali hočejo v živo govoriti z mano. Ampak jaz imam ta čuden problem, da res ne upam pristopiti!

Pri mojih letih sem mnenja, da bi bil čas da bi nekaj resnega spoznal…

Kaj bi mi svetovali? 😀

P.S. če punco poznam, mi ni problem govoriti z njo, če je pa ne, sem pa dosti sramežljiv haha

si še mlad imaš še čas

verjetno je prva napaka ki jo počneš ta…da si tega preveč želiš ( ljubezni, punce, zveze) zato si neučakan in nestrpen in iz tega izhajajo tvoji strahovi.
sprosti se, uživaj in ne pričakuj pa bo

Res je. Prevelika želja in neučakanost sta lahko precej večja težava, kot to, da ne upaš z njimi govoriti, dokler jih ne spoznaš.

Vendar pa bi tudi to dvoje lahko povezali. Kot praviš (avtor), strah pred zavrnitvijo. Menim, da ta strah podzavestno ostaja v tebi, tudi ko se s kakšno zbližaš. To ne pomeni, da je karkoli s teboj narobe, ampak je pomembno, da se pri sebi te “hibe” zavedaš. To lastnost si pač prinesel s seboj zaradi nekih dogodkov skozi otroštvo in bo ostal v tebi, vendar z leti lahko intenzivnost pade ali zraste, odvisno koliko boš spoznaval sebe oziroma delal na sebi.
Kot vidiš, punca se en dan ni oglasila in strah pred tem, da te bo zapustila, te je pripravil do tega, da si jo užalil. Moraš se bolj naučiti brzdati svoja čustva, ne reagirati takoj na prvo žogo. Ohladiti glavo in bolj trezno reagirati. Vendar kot pravim, pred tem se moraš zavedati svojih slabosti.
Res je tudi, da imaš še čas, saj v teh letih so tudi dekleta še zelo burna in prav tako hitro in burno reagirajo (tvoja te je kar pustila recimo) in je težko osnovati neko resno zvezo s tako vročimi glavami. Počasi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Kaj bi se zgodilo, če bi pristopili do punce, ki vam je všeč v živo in bi vas ona zavrnila?

Glede na izkušnje s klienti, osebe, ki imajo podobno težavo v podobnih primerih izgubijo prenapihnjeno samozavest, ki nima pravih temeljev. Nekdo, ki je realno samozavesten z zavrnitvijo ne bo imel večjih težav.

Delajte torej na samozavesti (najbolje s pomočjo psihoterapevta – moškega), iskreno, brez mask in stvari se bodo uredile same od sebe.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Da prideš do “prave” punce, je prej potrebno srečati nekaj ne-pravih. Vsaka izkušnja nas obogati za eno znanje več.

Glede časa, je pa stara modrost: “Učitelj pride, ko je učenec pripravljen.”

Normativi, kdaj naj bi vsak že nekaj “imel” je nesmiselno.. stvari pridejo, ko jih ne pričakujemo, ko nismo z njimi obsedeni.

Za to ni potreben ne terapevt, ne mentor.. saj samozavest je podobno nekaj, kar raste z nami. S prakso.
Pri vaši starosti bi bilo ravno obratno problem: pretirana samozavest.

Terapevt je potreben šele, ko imate punco.. in se stvari zapletejo tako, da jih sama ne znata rešiti. Ena dobra ideja pe je, da greš na terapijo, čim se zaljubita.. o tem smo v sosednji temi: Iz veze v vezo

De omnibus disputandum..

uuu hvala vam vsem 🙂

drugače pa ja, saj mi prijatelji vedno govorijo naj lepo uživam samsko življenje in ko bo prišla ena, bo prišla spontano 🙂

Zakaj bi to bila dobra ideja? Ko je človek zaljubljen, se mu vse zdi prav. Takrat ima še najmanj potrebo/željo hoditi k terapevtu, saj ima občutek, da mu je vse jasno, ter da je vse v najlepšem redu.
Kaj bi sploh terapevt s takim parom lahko naredil?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zakaj bi to bila dobra ideja? Ko je človek zaljubljen, se mu vse zdi prav. Takrat ima še najmanj potrebo/željo hoditi k terapevtu, saj ima občutek, da mu je vse jasno, ter da je vse v najlepšem redu.
Kaj bi sploh terapevt s takim parom lahko naredil?
[/quote]

Spremembe, kot prepotrebno odkrito komunikacijo ter medsebojni iskreni odnos je lažje uvesti ravno v času zaljubljenosti, ko ti pomagajo hormoni. Čez leta, ko so že (tihe) zamere, je pot veliko težja.
Še v ekonomiji pravijo, da ni dobra praksa: “Don’t fix it if ain’t broken”.. kar pomeni, da se stvari analizira in spreminja, ko še vse dobro teče.. tudi z avtomobilom je tako, v aviaciji še bolj (stvari se menja po preteku št. ur in ne, ko nekaj “odpove”).

Gledano teoretično, v praksi ni še nihče zares poizkusil.

Toda analiza zelo zdravih parov, kaže prav na to kvalitetno komunikacijo med obema.
Smo večina nas ni zelo zdravih, zato vsak po svoje malce nekam “zavije”.. pač odvisno od primarnih družin.
Je pa problem, ko si zaljubljen tako živiš v iluziji, da bosta itak vse zmogla.. “top of the world”.
Dokler se nekaj ne “pokvari” in avijon imenovan “zakonska zveza” začne strmoglavljati, v zraku pa ni možno stvari servisirati..
Letalska analogija je tako namenjena tistim parom, ki se lotijo “servisa” prepozno. Ni preventive, tako kot v letalstvu.. kjer mora neko novo letalo preko tisoče razlićnih testiranj, preden lahko dejansko komercialno poleti.

Mi zakonske veze dojemamo še slabše od ‘avtomobilske’, na servis gremo šele, ko avto ne gre več, ko stvar ne funkcionira, se vleče po tleh.
Kdo izmed zakonskih parov hodi vsaj na redne servise – zakonske terapije (vsaj skupinske)?
Ne, čakamo, da se izpod motorne havbe pokadi.. ali da odpade kolo.. potem se pa čudimo kaj konkurenca dela v prtljažniku? Oz. Zakaj se je partner odpeljal z drugim avtomobilom?

“Na terapijo, ko sva zaljubljena” bi bilo torej letalsko ‘ziheraško’ 🙂

De omnibus disputandum..

Razumem, vendar don’t fix it if it aint broken, pomeni ne popravljaj, ce ni pokvarjeno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Imajo prav. Uživaj dokler lahko, potem, ko pride se uživanje ponavadi konča. Do takrat pa zraven še živce treniraj, ker jih boš rabil pa upam, da ti drama ni tuja, prav tako ne prepir za brezvez.

malo postajam obupan, nikjer ne najdem kake 🙁 letos celo v Mariboru nisem več, kjer sem študiral, tako da je še slabše. Kaj mi svetujete? Naj kje na kavi ogovorim kakšno dekle, ali kar ko bom šel npr. v mesto? Na kakšni zabavi? Nevem 😀

Kaj ti o punca, ko jo po enem tednu ali mesecu odpikas?

Mislis da se bo nasla ena, ki bo nate pasala kot pucl? Nobena taka ne bo, vsaka bo mela nekaj… nekaj lepega in nekaj nelepega. Kot imas tudi ti v sebi, nekaj lepega in nekaj nelepega.

Nauci se zenske spoznavat, ne jih zbirat kot figurice.

Nezrel mi deluješ..kaj pa je narobe s punco da jo po enem mescu skenslaš? Pa to da si tisto punco grdo užalil samo zato ker se en dan nista slišala?? Ne vem no..jst si takega fanta ne bi sploh želela,,malo odrasti pa bo tud taprava prišla.

zdaj sem pa kar nezrel ja… kaj je narobe da jo skenslam… ja nevem flirtanje z drugimi pa potem reče da sta sam prijatla mi je mal tk… pa skos neko laganje… a zakaj sem tisto užalil? ja ker sem že naletel na takšne ko je blo vse vredu pol me pa kr odjebe… zato… ker sem mislil da bo isto

Ja a zato ker so te pa ene skenslale morš pa ti tud žalit kar tako na pamet?? Daj zapomni si da niso vse punce enake!!.. morš se pa tud vprašat zakaj se ti to skoz dogaja? Zakaj misliš da te kar tako odjebejo? Nekaj že mora bit.. ne sekiraj se, taprava bo že prišla, sej si še mlad..

nevem pa že zato ko nimam 6 packov, nisem brad pitt…

Brad Pitt pa je edini moški na svetu s punco? Malo poglej okoli, kakšni moški vse imajo partnerke, še zdaleč niso vsi manekeni.

Ti se raje ukvarjaj s seboj, svojimi cilji in sanjami. Da si bos ustvaril nekaj. Zenske so vedno samo distrakcija na poti do teh ciljev, v tvojem primeru se toliko bolj. Skoda tvoje energije za glupe zenske, ki jih omenjas v komentarjih. Deli zase in to je to.

sj je res čas še res imam… do 30. leta recimo 😀 do takrat pa že bo bolje 😀

New Report

Close