Najdi forum

Ne morem predelati tega čustva

Če je kdo v podobni situaciji in jo je uspešno rešil naj svetuje. Ko sem bila še majhna me je mama oddala k sorodnikom in se povsem posvetila svojemu novemu nasilnemu in zadrogiranemu partnerju. Danes pravi da druge rešitve ni videlačeprav bi ga lahko zapustila ga ni. Pri okoli petih letih pa me začela motiti prisotnost drugih otrok v bliżini mojega skrbnika saj sem to dożivljala kot zapuščanje in me bo ta zapustil in se posvetil drugemu otroku ali osebi. Enako sem dożivljala że v vrtcu kjer je kakšna prijateljica raje drużenje posvetila drugi prijateljici. Kot otrok tega șe nisem dożivljala kot rane ali travme je pa zato sedaj v odraslosti zelo nerodno saj mi najbolj paše da sem samo s svojo drużino in ko se hoče nekdo drużiti z nami ali hoditi na obiske dożivljam to kot neko nezavedno stisko in odpor neznam se pa tega resiti. Zato imam że od nekdaj ljudi na distanci in ne preveč blizu .Vidim da funkcioniram drugače kot drugi ne najdem pa izhoda.Kakšen nasvet mogoče? Hvala

Transurfing realnosti 1, Vadim Zeland.
Tvoje stanje je ogledalo, da zacnes sama poskusati z odgovori na ta vprasanja. To je lepa pot, ki te nagradi, da sebe najbolj cartas in se razumes. Ter ljubis. Vse je v redu in nic cudnega se ti ne dogaja. Globoka si in to ti omogoca visje stike z vsem.

Srecno na poti ljubezni do sebe.

Pozdravljeni.

Hvala za vaš prispevek. Žal mi je, da ste morali v otroštvu doživeti izkušnjo zavrnitve s strani mame. Vse kasnejše izkušnje so bile (in so še) neke vrste sprožilec za podoživljanje občutkov iz prve travmatične izkušnje. Žal tako deluje naša podzavest. Še posebej travme v otroštvu se zapišejo zelo ‘globoko’ v telesni spomin in podzavest. Okrog takšnih travm zgradimo svoj značaj in obrambe.

Lahko poskusite z meditacijo, kjer pred začetkom izrečete jasno namero: “Popolnoma sem varna sedaj in ko me obkrožajo ljudje”. Z jasno usmerjeno namero in umirjenim umom lahko reprogramiramo svojo podzavest.

Lahko bi se naučili tudi tehnike EFT (Emotional Freedom Techniques) ali PEAT, ki ju lahko izvajate sami.

Moje osebno mnenje sicer je, da delo s travmami zahteva prisotnost usposobljenega terapevta. Predvsem je pomemben dober stik med terapevtom in klientom, ki v ključnih trenutkih procesa ustvari razliko med preteklimi izkušnjami in sedanjostjo.

Želim vam vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor
nova
Uredništvo priporoča

Lepo pozravljena,

imam nekaj travm. Akutno mi pomaga TAT (od Tapas Flemming), ljudje in kraji kjer se počutim varno (mislim da je občutek varnosti za ženske ogromnega pomena za način življenja..)
Dolgoročno citat Jezusa iz SP: “Vi ste bogovi.”

New Report

Close