Najdi forum

Z dolgoletnim partnerjem sva se razšla po dolgih letih. Bilo je veliko lażi,prevar in bolečine na koncu sem prekinila jaz ker se je zaradi njegovih prevar in lażi veza spremenila v same prepire. Teżko mi je ker ga ni več ker ni več najine zveze rada sem ga imela .Močno ga pogrešam nazaj pa ne morem mi povzroča on sam preveč bolečine.Kako je z njim ne vem. Zanima me kako dolgo to traja? Kdaj preboliš ? Upam da ne bo tako v nedogled ker imam mešane občutke enkrat żalost drugič jeza tretjič spet sram.

Traja razlicno dolgo. Vendar glede na to, da si korak naredila ti, bi lahko bilo hitreje. Ni pa to pravilo. Eni zapustijo, potem pa se vrneji v vsej zmesnjavi obcutkov in upanje na lepse case.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

V resnici ne pogrešaš njega, ampak občutke ljubezni, toplino, povezanost… to lahko dobiš pri sebi s tem ko počneš tisto, kar te veseli. Pri prijateljih preko druženj. In čez čas z drugim partnerjem, če boš tako začutila.

Dobro je, da se zavedaš razlogov, ki so botrovali razhodu. Dejstva so taka kot so: prevare, preveč prepirov, nezmožnost spreminjanja vzorcev, nespoštovanje… verjetno sta poskusila že vse sorte da bi šla veza na bolje pa ni šlo.

Mešani občutki so del prebolevanja. Prav je, da si jih priznaš, ni pa treba se zapet zanje in viset na njih ter jih v neskončnost premlevat in analizirat. Fokusiraj se na de”ruge reči. Zavestno to naredi vsakič, ko te zanese v spomine.

Upam da ga ne preverjaš na fb in preko kolegov, kaj počne, kako živi, to ti dela samo dodatno bolečino. Razveži se od njega tudi čustveno.

nova
Uredništvo priporoča

Ko se sprašuješ, koliko časa traja, si običajno že “z eno nogo zunaj”.

Problem je, če ne vidiš izhoda.. kar pa običajno pomeni dvoje: nisi še na dnu.. ali pa v jarku ležiš z obrazom obrnjenim v napačno smer.

[img]https://i.pinimg.com/736x/05/42/aa/0542aac1fe1624e8a43111f99e57ba47–big-universe-one-tree-hill-quotes.jpg[/img]
Oscar Wilde – Lady Windermere’s Fan

De omnibus disputandum..

Česa pa te je sram? In zakaj?

Česa pa te je sram? In zakaj?
[/quote]

Sram jo je, ker je bila s takim slabim človekom. Sram jo je, ker se je pustila poniževati, da je lahko grdo delal z njo, da je bila zadnja cunja zanj. Počela je pač stvari, ki jih ljudje, ki imajo vsaj malo samospoštovanja ne počnejo.
Seveda je to čustvo sedaj brez veze. Nihče se ne rodi pameten na vseh področjih. Vzemi to kot šolo življenja. Ne razmišljaj toliko o njem, raje začni razmišljati o sebi in kaj boš dobrega zase naredila, da ne boš čez eno leto spet v zvezi z njim ali s kom, ki mu bo v slabem podoben.

Česa pa te je sram? In zakaj?
[/quote]

Sram jo je, ker je bila s takim slabim človekom. Sram jo je, ker se je pustila poniževati, da je lahko grdo delal z njo, da je bila zadnja cunja zanj. Počela je pač stvari, ki jih ljudje, ki imajo vsaj malo samospoštovanja ne počnejo.
Seveda je to čustvo sedaj brez veze. Nihče se ne rodi pameten na vseh področjih. Vzemi to kot šolo življenja. Ne razmišljaj toliko o njem, raje začni razmišljati o sebi in kaj boš dobrega zase naredila, da ne boš čez eno leto spet v zvezi z njim ali s kom, ki mu bo v slabem podoben.
[/quote]

Hvala za pojasnilo. Z lažmi, prevarami in iz njih izhajajočo bolečino res nimam nobenih izkušenj, ker ljudi, ki bi to počeli, nikoli ni bilo v moji bližini. Kljub temu pa se mi zdi moraliziranje v slogu “počela je pač stvari, ki jih ljudje, ki imajo vsaj malo samospoštovanja, ne počnejo” ne zdi konstruktivno. Če ne drugega, ljudje različno razumemo samospoštovanje. To, kar je zame popolno samoponiževanje, nesprejemljivo za osebno dostojanstvo posameznika, se bo nekomu drugemu zdelo aktivno, progresivno in samorealizirano reševanje težav. Sto ljudi, sto čudi. Se pa strinjam s tabo, naj se avtorica nauči svoje početje in sprejemanje tujega ravnanja z njo uravnavati bolj zavestno. Ko se bo zavedala, kaj dela sama in kaj dovoljuje drugim, ne bo prostora ne za sram ne za obžalovanja.

Pozdravljeni.

Proces ločevanja ima določen čas trajanja, ima tudi različne faze.
Na hitro sem poiskal malce po googleu http://www.huffingtonpost.com/cathy-meyer/the-emotional-stages-of-d_b_779816.html

Iz izkušenj mojih klientov bi rekel, da je čas okrevanja odvisen predvsem od vaše samopodobe in samozavesti. Nekateri ljudje se po ločitvi nikoli ne poberejo, saj niso zares pripravljeni narediti reza energetskih silnic, ki so se zgradile v času odnosa. Posledično nekako ostajajo v soodvisnem, sedaj virtualnem odnosu, še naprej. Spet drugi gredo skozi ločevanje hitreje. Hitro najdejo smisel in aktivnosti, ki jim napolnjujejo življenje.

Normalno je, da sedaj doživljate krizo, da imate pomisleke, frustracije ipd. Sprejeli ste pravilno odločitev. Vam bivši partner vam ni vračal ljubezni, niti mu niste mogli zaupati. Sedaj je čas, da zopet najdete sebe in ‘spustite’ partnerja. Počnite stvari, ki jih radi počnete. Dovolite si biti žalostni, jezni … ampak ne predolgo. Usmerite svojo energijo v socialno interakcijo s prijateljicami, vpišite se na jogo, pojdite na jogo smeha, hodite na sprehode v naravo … ali počnite stvari, ki vas zapolnjujejo.

Lahko poiščete tudi podporo psihoterapevt(a)-tke. Pomaga, če imaš nekoga, ki ti pomaga prehoditi pot ločevanja.

Želim vam vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close