Najdi forum

Kako naprej po besedah "najdi si drugega"

Živjo sem mati 2 leti staremu otroku. V zvezi z partnerjem sva 6 let. Pred nekaj dvevi sem načela občutlivo teme pogovora. Zadnja 2 mesca si je partner umislo fb, viber, snepcet in se kaksno aplikacijo na telefonu. Kar posledično mu ves cas telefon vibrira al zvoni… No nekje 2 meseca sem bila tiho nisem nacela te teme ker sem itak vedla da se boma grdo sprla. Pred parimi dnevi je zavel telefon skrivat ko sem se hotla vsedit zraven njega… Telefon vibrila ob nemogocih poznih urah. Ker me je en dan razjezil ker je telefon skril da nebi vidla za obvestila. In sem mu rekla da se bom omaknila da si bo lahko v miru dopisoval. Potem je zacel da se mi spet mesa in da ce mi kaj ne pase si naj drugega najdem. Pa da imajo vsi njegovi kolegi te aplikacije zakaj ji on nebi smel imet. Pa da se naj zjasnim ce grema narazen ali pa da mu ne tezim za take stvari ker si dopisuje z kolegi. Pa da ce mu ne zaupam. Potem sem ga samo vprasala ce mu je se kaj sploh do mene. Pa mi po 10 min odgoril da mu ni vseeno pa da me ljubi itd… Meni se pa kar neda miru tiste njegove besede da si naj najdem drugega… Me prav razjedajo od znotraj… Kako naj grem naprej? Kako naj pustim ta prepir za nama?

“Najdi si drugega”.. “saj veš, da sem takšen”.. in podobne izjave so klasični stavki izsiljevalcev in manipulatorjev.
Odgovornost prelagajo na drugega, ker s tem, ko ostajajo priznavajo “popolnost” izsiljevalca.

Ko potem enkrat le odideš, seveda padejo na rit.. se nafilajo s Xanaxom ali pa najdejo na hitro enega partnerja za užaljen ego.

Glede aplikacij, sem pa že večkrat objavil tole preprosto dejstvo:
[img]https://pics.onsizzle.com/cheating-isnt-always-kissing-touching-or-flirting-if-you-have-195300.png[/img]

V prevodu: Varanje niso vedni poljubi, dotiki ali flirtanje. Če moraš brisati tekstovna sporočila, da jih vaš partner ne vidi, ste že tam.

De omnibus disputandum..

Pa zakaj te te njegove besede prizadenejo?
Saj po vseh znakih sodeč ima on že zdavnaj drugo. A to te nič ne prizadene? Aplikacije, ki si jih naštela, so možne na telefonih že zelo dolgo časa in če jih doslej ni imel gor, potem ti je lahko jasno, da je v njegovo življenje vstopila nova ženska in si jih je zato dal gor. Kajti ljudje več ali manj prek teh aplikacij sedaj komunicirajo, veš. Kadar nekdo spozna novo zanimivo osebo, prične tudi uporabljati aplikacije, ki jih uporablja ta oseba. Videno že 100x.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda si dopisuje z drugo le kateri kolega ali kolegi imajo zvečer čas pisariti njemu ? Hoče da si najdeš drugega ker on drugo że ima. Odgovornost za razpad zveze bi v tem primeru pripisal tebi . V stiski je in ne ve kako se naj izvleče .

Zakaj tak buren odziv z njegove strani na tvoj malce užaljen stavek (umaknila se bom, da se boš lahko v miru dopisoval)? Kolikokrat si mu že takole “mimogrede” navrgla? Kako sicer komunicirata in predelujeta nesoglasja? Ti vedno čakaš da se zadeve naberejo in potem poveš v obliki očitka? On pa vedno vzroji in te obklada z zmešano babo ipd.?

Rada bi razumela vajino dinamiko.

Si delita delo glede otroka ali je večino stvari samo na enemu?

Pozdravljeni.

Hvala za vaš prispevek. Razumem vašo stisko. Spremenjeno vedenje partnerja vas ne obdaja z občutkom varnosti, zato je normalno, da ste v dvomih. Verjamem, da vas besede, da si najdite drugega bolijo.

Žal pa vam ne morem nekaj zelo konkretno svetovati, saj ne poznam dinamike med vama. Poznamo samo vašo interpretacijo situacije, njegove pa ne. Ker delam s pari, vem, da ti včasih interpretirajo nek dogodek na tako različne načine, da se večkrat vprašam ali sploh gre za isti dogodek. Seveda je mogoče, da je eden od partnerjev nagnjen k patološkemu laganju in manipuliranju, ki se ga niti ne zaveda. Najpogosteje sicer partnerja konkretne situacije enostavno vidita drugače.

Če v partnerskem odnosu ni zaupanja, potem se med partnerjema energija ne izmenjuje, in če se ne izmenjuje partnerja počasi postajata tujca drug drugemu.

Zame bistveno vprašanje je, ali lahko obnovita zaupanje. Če sta sposobna slišati drug drugega, potem je to mogoče. V kolikor ne, potem je to žal nemogoče. Lahko pokopljete svoje dvome in skušate živeti naprej, vendar bodo ti prej ali slej prišli zopet na plano oz. vas bodo počasi uničevali od znotraj.

Priporočam vama partnersko terapijo.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close