Najdi forum

Zakaj ne morem navezati stikov

Že od nekdaj imam to težavo, katere nikakor ne morem spremeniti. Imam tudi moža in dva otroka, vseeno pa je moje socialno življenje že od nekdaj na ničli. Sama sebi se čudim kje sem sploh lahko našla moža. Imam nekaj kolegov, s katerimi se občasno dobimo na klepetu in to je tudi vse. Ne najdem širšega kroga ljudi. Ne znam vzpostaviti stikov. Vedno zatrokiram, ko bi tako zelo rada spregovorila nekaj besed s sosedami in imela prijateljski odnos. Nekako imam občutek, da imajo vsi nekaj proti meni. Vsi držijo distanco. Le zakaj. Trpim. Želim si boljšega socialnega življenja, pogovorov, ki se ne tičejo samo o otrocih, ampak tudi druge teme, druženje, zabavo. Nikakor ne morem spremeniti, ima kdo kakšen predlog? Vpisala sem se v dva društva, da se družim, pa vseeno punce se med seboj že poznajo in se družijo, z nobeno se nisem mogla povezati. Še vedno ta distanca iz njihove strani. Se sprašujem, ali krožijo naokoli kakšne govorice? Morala sem se izkašljati, zelo me razjeda

po opisu sodeč si verjetno bolj zadržana, mogoče rabiš več časa, da navežeš stik, ampak pa saj vsak je zgodba zase in po svoje zanimiv, hvala bogu niso vsi enaki. 🙂

Priporočam obisk veliko različnih društev, dejavnosti, aktivnosti ipd. Ne se mogoče preveč omejit samo na en tip društev, dogodkov. Ljudje, s katerimi se ujameš, ne pridejo nujno kar takoj. Mogoče včasih lahko zelo dolgo traja, ampak vsak trud se izplača. Več dejavnosti obiščeš, večja je možnost. 🙂

Pozdravljeni.

Hvala za vaš prispevek. Zdi se, da vaše socialne veščine le niso tako slabe, saj imate nekaj kolegov, partnerja, otroke, celo članica več društev ste. Želeli bi več, predvsem manj distance s strani drugih.

Z medosebnimi odnosi je tako, da se med osebami ustvari neke vrste resonanca. Če vedno čutite distanco od drugih, potem je velika verjetnost, da tudi sami so-ustvarjate distanco. Tega se verjetno ne zavedate, vendar, ker distanco tako močno prepoznavate, je ta tudi del vas. Najmanj v smislu, da vas distanca pri drugih ljudeh potisne v obrambno držo. Očitno imate zaradi tega tudi občutke manjvrednosti. Vse to pa ustvarja vašo distanco do drugih ljudi.

Distance pri drugih ljudeh ne morete spremeniti, lahko pa delate na sebi, da boste sposobni kljub neidealnosti drugih ljudi obdržati pozitivno naravnanost, odprtost in igrivost.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor
nova
Uredništvo priporoča

Samosvojadem,
Precej podobno situacijo imam sama.
Ne morem povedati, kako zelo si zelim sirse socialne mreze, prijateljev,znancev,klepetov,druzenj…
A samo zelim..nic od tega nimam. Sem klepetava,rada govorim, lahko navezem stik..
A ne znam,oz. ne zmorem navezati stikov za daljse obdobje.
Po razpadu zakona pred 10 leti,sem se precej zaprla sama vase, nisem zelela z nikomer govorit o sebi in svojih problemih.
Zdaj mislim, da je bila to napaka. Ni mi tezko govorit o sebi in svojih obcutjih. A zelo malo ljudem dovolim v svojo intimo. Zelo pogresam kaksno prijateljico, ki bi ji lahko zaupala.
Sprasujem se in tuhtam, kaj lahko storim, da bi bilo drugace. A ne znam si pomagati

Dajta email
Pa si za zacetek pisita.
Sigurno sta obe iz lj pa greta na kavo

Koliko truda sta vlozili vidve, ki pravita da si zelita vec stikov? Gresta kdaj iz cone udobja? Tvegata zavrnitev ali samo cakata, da se nekaj zgodi, da zivljenje naredi nekaj za vaju na tem prodrocju?

New Report

Close