Najdi forum

Pozdravljeni.
Z moškim, s katerim sva si všeč ter se bolj kot ne redno videvava, se pri spoznavanju en drugega nikakor ne moreva dovolj sprostiti in preiti iz smalltalka na bolj poglobljeno spoznavanje. Očitno naju tarejo nekateri zadržki v komunikaciji, vedno se pogovarjava iste teme, o vremenu, nekaterih aktualnih dogodkih, itd. Pa se to vleče že kar nekaj časa, več mesecev v bistvu.
Drugače z drugimi ljudmi hitro najdem temo za pogovor in se lahko brez problema sproščeno pogovarjam o čemerkoli, zraven njega pa se mi ustavi. Rada bi ga bolj spoznala, njegova razmišljanja, pretekle življenjske izkušnje, pa ne vem kako stopiti korak naprej v tej smeri.
Morda sva si pač preveč različna, morda samo neizkušena na tem področju, ampak v tem odnosu vztrajava oba, vzdržujeva stik in prihajajo pobude za srečanja predvsem iz njegove smeri, nič pa se ne premakne, čeprav imam občutek da si tega oba želiva. Nikoli ne pride do pogovora o čustvih, tudi najine medsebojne naklonjenosti oz simpatije še nikoli nisva zares ubesedila. Sva pa oba samska in odrasla človeka, brez otrok, nikoli poročena.
Najbrž bi morala načeti kakšen pogovor na to temo, vendar vsakokrat zamrznem in ne vem kako. Če ima kdo kak predlog, bom vesela vsakega odgovora.

Zivjo.

Si lahko predstavljam, da ti gre to na zivce, jaz bi nacela pogovor direkt, ne bi vec cakala na “prave priloznosti”. Poves recimo kaj osebnega o sebi, iz otrostva. “Pri nas smo delali to tako in tako”. Ce imata temo o aktualnih razmerah npr.kaj o beguncih, se morda lahko spomnis kake sosolke iz otrostva ali begunca z dvorisca on poves kak utrinek o tem. Nek spomin.

Kadar jaz tako zablokiram, se moram kar prisiliti, da grem ven iz cone udobja in vseeno nekaj povem. Tudi ce se mi pri tem glas spremeni, zatrese. Ce ti on ne bo sledil s svojim primerom, ga lahko direkt vprasas “Kaj pa ti? Si poznal koga iz bloka/sosescine, ste se kaj druzili med sabo?” Pac kot primer, kako se lahko navezes na temo o kateri se pogovarjata.

Ali pa ga preko smsa ti povabis kam. Kam sicer zahajata? Samo na pijacke ali tudi na kake izlete, kulturne dogodke? Naredi ti korak. Morda napises kak hudomusen sms. Kako sicer izgleda vajina konunikacija? Se dolgo dogovarjata za termin in lokacijo? Spremeni okoliscine pa se bo spremenilo tudi kaj drugega 🙂

Lahko ga tud direkt vprasas, kaj mu je vsec tu (ce sta npr.na izletu). Za prebit tvojega ledu lahko nacnes temo ko ti je blizu, o kateri imas veliko povedati, ki te pritegne. Pri taki temi se bo tvoja energija spremenila, ti se bos sprostila in morda tudi on.

Meni je malo nerazumljivo, da sprašuješ nekaj, kar veš. Saj pa praviš, da z drugimi ljudmi nimaš teh težav. Pomisli, kako govoriš z drugimi in na enak način govori z njim. Simpl pimpl. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Predstavljam si vajino dilemo. Imam občutek, da sta oba precej sramežljiva, nesamozavestna in da ne upata narediti ničesar, kar bi lahko pokvarilo vajine možnosti za globljo čustveno povezavo in seksualnost.

Težko svetujem kaj konkretnega. Čisto nič ne bo narobe, če ga vprašate: “Kaj čutiš glede mene?” Prav tako ne bo nič narobe, če se dotaknete njegove roke in ga poljubite.

Zastavite si ta cilj za naslednji zmenek. Brez izgovorov. Poročajte.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

To me spominja na moje ljubezenske začetke 🙂 Nekoč sem tudi spoznavala fanta, kjer so se teme vedno vrtele okoli površinskih zadev, šole, računalnikov, itd… Sama drugače z drugimi govorim o vsem možnem, a s tem nekako kar ni šlo, ni steklo. No, jaz nisem vztrajala mesece v teh pogovorih in upala na bolje, sem šla v “akcijo” in dala pobudo, ampak hitro ugotovila, da iz vsega skupaj nič ne bo. Si niti ne predstavljam biti z nekom, ki mi nima za povedat kaj več, kot to, kakšno je/bo vreme in kaj je počel v službi.

New Report

Close