Najdi forum

Sem v takšnem stanju, da ne vem kako in kaj naprej glede ljubezni. Namreč otroka imam s fantom, v katerega sem se zelo zaljubila, a je že med nosečnostjo odšel v tujino. Slišala sva se še nekajkrat po rojstvu otroka, a otroka (še) ni videl. sedaj že več kot leto od njega nobenega glasu. Imam pa stike z njegovo mamo, ki pravi, da nima kakšne druge in da ima veliko problemov (delo, finance idr.) in da je mogoče še bolje, da ne pride. Glede na to, da nisva uradno končala, imam še vedno občutek, da ga imam, le da ga trenutno ni tukaj. Upam, da bo nekega dne prišel nazaj (tako je tudi rekel njegovi mami). Problem pa je tudi, da vsakodnevno videvam njegovega prijatelja, ki pa odkar je izvedel za naju noče govoriti z mano (komaj me pozdravi). To me zelo boli in bi mi veliko pomenilo, da bi imela stike, saj smo bili prej prijatelji. Včasih sem z občutki tako daleč, da razmišljam, da bi se odselila drugam, saj se vsak dan spomnim na fanta – tudi zaradi tega prijatelja. Razmišljam tudi, da bi si enkrat našla nekoga drugega, pa ne vem kdaj bi bil za to pravi čas- trenutno še nisem pripravljena, vendar ne bi bila rada sama, v koliko se moj fant več ne bo vrnil? kaj menite?

Pozdravljeni.

Kaj bi svetovali prijateljici, ki ima otroka z moškim, ki je pobegnil pred svojo odgovornostjo in nima toliko ‘moškosti’, da bi pokazal neko osnovno zanimanje za otroka in za vas?

Niste napisali koliko ste stari vi in koliko on. Če je on mlajši od 25 let, so leta lahko deloma olajševalna okoliščina in obstaja verjetnost, da se bo spremenil.

Zdi se, da živite v umetnem mehurčku ljubezni. Realnost je takšna, da očeta vašega otroka ni ob vas in da on z vami ne želi imeti nobenih stikov, ker ne želi prevzeti odgovornosti za nastalo situacijo. Morda se bo z leti spremenilo. Poznam tudi takšne primere. Vendar, čakati na ta dan ni smiselno in je energijsko neefektivno.

Za vas je pomembno, da ‘spustite’ romantično idejo o partnerstvu z očetom vašega otroka in sprejmete realnost takšno kot je.

Želim vam vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close