Najdi forum

Zanima me kaj pomeni, če te moški naenkrat ne gleda več v oči, ampak zre desno navzdol. Tako pri pozdravu, kot pri odgovarjanju. Gre za osebo s katero sem prej že vzpostavila nek pristen stik in mi je že vrnila pozitiven odziv. (iskren nasmeh, zafrkavanje, …)

Izvedel je nekaj o tebi zaradi česar te niti pogledat več noče…

Pozdravljeni.

Gledanje desno navzdol (on gleda proti svoji levi strani) za večina ljudi pomeni, da ta oseba vodi nek notranji dialog (npr. o tem kaj naj naredi).

Gledanje levo navzdol (on gleda proti svoji desni strani) za večina ljudi pomeni procesiranje notranjih občutkov. Kakšnih natančno iz položaja oči ni mogoče razbrati.

So pa oči samo en del neverbalnih odzivov. Za kompleksnejše branje človekove neverbalne govorice je potrebno opazovati celo telo, in biti hkrati odprt za sinhronizacijo zrcalnih nevronov …

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor
nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovor. Ostali znaki niso izstopali, miren izraz na obrazu, ustnice sproščene… Le dokaj široko odprte oči in strmenje na njegovo desno stran navzdol, kar opisujete kot procesiranje notranjih občutkov.

Pozdravljeni, zanima me vkaterih situacijah uporabljat spodaj naštete vrste pogledov:
( moj sodelovec s katerim se poznava le na videz uporablja vse 3 “tehnike” in me zanima čemu tako nihanje…)

1. Direktne pogled v oči z nasmehom
2. Opazovanje osebe, ko se obrne direktne pogled v oči
3. Resen direktne pogled v oči

1 & 2 v primeru, ko mi je ženska všeč.
3 pa v primeru, ko sem slabe volje a se ne morem upreti ne da bi pogledal žensko, ki pritegne mojo pozornost.

Najprej ti priporočam kakšen tečaj slovenskega jezika. Pravilno je namreč DIREKTEN in ne direktne, SODELAVEC in ne sodelovec….
Glede tvojega sodelavca pa takole..
V večini primerov, ko se tip takole obnaša (pa naj bo kolega, sošolec, bratranec, sodelavec, šef, ….poljubno vstavi…) gre za vedenjsko osebnostno motnjo, npr. MOM (mejna osebnostna motnja), borderline…ali katero drugo. Priporočam ti, da si o tem malo več prebereš tukaj:
https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=465
Srečno

New Report

Close