Najdi forum

Je res kaj narobe z mano ali sem zgolj med idioti?

Pozdravljeni

Pogosto se mi dogaja, da si me v službi privoščijo (star sem 31 let). Dva sodelavca (39 in 44) me skoraj vsak dan na neokusen način zafrkavata (kar je opazil tudi delovodja), npr. načenjata debate o spolnosti, o partnericah itd. V ključnem trenutku ne znam odreagirati, kar zmanjka mi besed (običajno kakšne pol ure pozneje sestavim besedilo, s katerim bi ju lahko zabil – hja, ko je že prepozno). Ravno danes sta si me privoščila, pri čemer se jima je pridružila še ena sodelavka (sta zbijala neokusne komentarje na račun moje zveze, pa mi je sodelavka (48) očitala da sem kre.ten, ker nisem stvari speljal kot je bilo pričakovati). Kakšnih 10 minut pozneje si me je privoščil četrti sodelavec (28), je me z neko snovjo umazal po obrazu. Spet petemu sodelavcu (34) gre na smeh že, ko me samo zagleda. Ne vem, če sem res drugačen ali sem samo obkrožen s takimi ljudmi. Zasmehovanje sem sicer prvič doživel že pred 14. leti, ko sta se mi dva nekoliko mlajša vrstnika smejala in če se je le dalo, si me “privoščila”. Ko gledam nazaj ugotavljam tudi, da so me vrstniki čudno gledali (npr. pri večerji) že prve dni bivanja v dijaškem domu tekom SŠ. Menda sem jim deloval, kot da sem z drugega planeta.

V čem bi lahko bil razlog, da se mi to dogaja?
Kako naj se postavim zase?
Kako naj dosežem, da bi v ključnem trenutku znal odreagirati sebi v bran?

Poglej, ce nisi gor rasel med idioti, potem bos rabil nekaj casa, da se bos naucil njihove govorice. Obstaja se ena pot za take, to je ignoranca. Sicer pa je to verjetno v kaki proizvodnji, kjer si ljudje tako krajsajo cas. Ne jemlji prevec resno. Verjetno pa je res kaj na tebi, da te zacutijo za svojo “zrtev”. Mogoce tvoja telesna govorica, drza ali pa vedenje med odmori. Ampak to se ne pomeni, da nisi med idioti. Ocitno pa te njihovo vedenje zelo zadane. Se mogoce prevec sramujes sebe, svoje punce?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

S tabo ni popolnoma NIČ narobe, zelo narobe pa je s tvojimi sodelavci!
So nesramni, primitivni in prostaški! Uživajo pri svojem početju, ker vidijo, da te prizadene!
Moj nasvet: opazke presliši, pojdi stran od njih in prični delat! Ko bodo videli, da te nič ne prizadene, bodo prenehali. Preverjeno!
Znanka mi je pripovedovala, da so si v službi o njej izmišljevali, da ima ljubimca, zato, da so jo prizadeli. Ona se je zaradi tega sekirala in se tudi razjokala, oni pa so pri tem uživali!
Tvoji sodelavci imajo očitno premalo dela, zato si čas skušajo zapolniti s takimi neslanostmi. Vse dobro ti želim!

nova
Uredništvo priporoča

Je mogoce, da si nesproscen in se zato hecajo? Nekdo, ki preresno jemlje razne sale in debate, postane hitro tarca zabavljastva.

Po drugi strani pa. Sam si jim ocitno razlagal stvari iz tvoje veze in komentarji so taksni in drugacni. Eni so nam vsec, drugi niso.

Je mozno da preresno jemljes take chit chat debate? Morda si tudi preobcutljiv, zamerljiv. Prevec osebno jemljes take debate. Zakaj razmisljas o tem, da bi jih nazaj zabil? To je otrocje. Raje se posali, navrzi kaksno mimogrede ali se zakoplji v delo. Samo tako je: si del kolektiva in s svojim vedenjem vsak prisostvuje h klimi. Nekdo ki je npr.vase zadrzan, resen, ni za hece, je hitro oznacen za cudaka, ceprav je lahko samo nezamozavesten in introvertiran in se v taki druzbi ne znajde. Se tudi sam pocutis tako?

Ce te motijo komentarji drugih o tvoji zasebnosti, ne govori o tem. Drzi se splosnih tem, vreme, sport, politika in bo kosti za glodat dovolj.

Verjetno te imajo za “outsiderja” če se ne družiš z njimi kar pa je lahko samo kratek klepet in skupna kava. Če se kdo za sebe drži takoj izpade.

Lahko je oboje. Obkrožen si z neuvidevnimi, nesočutnimi ljudmi in hkrati je tudi nekaj narobe s teboj. Vendar ne jemlji sedaj ta “narobe” apokaliptično. Narobe je lahko v smislu ne prepoznavanja čustvene govorice drugih ljudi npr. Lahko gre tudi za osebni pogled na družbo okoli sebe, za to, kako gledaš na ljudi v svoji okolici, kaj ti pomenijo, kdo so… Meni je iz tvojega pisanja nekako prišlo na misel, da bi mogoče za začetek prebral kako knjigo o čustveni inteligenci. Pa morda kasneje še kak drug korak naprej. Vedi pa, da dejstvo, da si postavljaš taka vprašanja pomeni, da nimaš pregleda nad tem kaj se ti dogaja in to ni ok za tvoje dobro. Pomeni, da nekaterih stvari iz svoje okolice morda nimaš integriranih v svoji zavesti..

Verjetno si bolj priden od njih pa se tega niti ne zavedaš!
Ne razmišljaj kako boš nekoga zabil nazaj, ampak delaj na tem, da te izjave primitivcev ne prizadenejo!
Če se ne spametujejo, zamenjaj službo!

Pozdravljeni.

Vedno bodo obstajali takšni in drugačni ljudje. Ne moremo si zatiskati oči, da obstajajo tudi ljudje, ki so kategorično nesramni. Pa vendar nekateri nimajo prav nobenih težav z njimi, medtem pa drugi kar naprej. Praviloma so prvi samozavestni in drugi ne.

Kaj točno je v vas, da privlačite takšne izkušnje, ne boste mogli ugotoviti preko foruma. Priporočam vam, da investirate v sebe in si poiščete psihoterapevtsko podporo ter začnete delati na svoji samozavesti.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

S tabo ni jic narobe..narobe je s tistimi ki se naslajajo nad drugimu in sami misljo da so boljsi…pac med nami obstajajo zlobni ljudje k se radi delajo norca iz drugacnih, drugace mislecih al pa k majo kako hibo…na zalost majo taki ljudje najvecjo hibo v svojem srcu!!!

Sicer pa lahko ze po forumih opazis da ko nekdo napise mnenje k je drugacno od drugih in ga napadejo z vseh strani…to je zame podobno…

S tabo ni jic narobe..narobe je s tistimi ki se naslajajo nad drugimu in sami misljo da so boljsi…pac med nami obstajajo zlobni ljudje k se radi delajo norca iz drugacnih, drugace mislecih al pa k majo kako hibo…na zalost majo taki ljudje najvecjo hibo v svojem srcu!!!

Sicer pa lahko ze po forumih opazis da ko nekdo napise mnenje k je drugacno od drugih in ga napadejo z vseh strani…to je zame podobno…


Jaz bi se vprašal, da kaj če nisi ti kdaj “po nesreči” kaj govoril o svoji zasebnosti (partnerka, itn.), oni so pa to spridoma izkoristili – vsaj ta “48 sodelavka”.

Sam bi si kupil kakšno dobro plastično imitacijo berete pištole, zdajle ko je poletje, si jo dal za pas, potem pa ko bi se te kdo kaj privoščil, bi pa srajco ali majico malce dvignil do višine popka in malce “pomahal” (v smislu “matr je vroče”)… ta trenutek bi se pa videla pištola… ostalo pa prepuščam psihologiji množice.
Seveda ko bi ta oseba videla, da si oborožen, se pa pištole začasno znebiš… vendar strah bi pa ostal (pri kolektivu).

Podobna varianta bi bila, če bi si omislil kak paralizator (na bolhi imaš cel kup ponudb). Med pavzo se recimo tako pozicioniraš, da te sodelavci vidijo, ti pa reč izvlečeš in čisto nonšalantno vklapljaš in izkljapljaš zadevo. Zraven v drugi roki pa kako hruško ješ. 😀

Bolje, da se te bojijo in mislijo, da si psihič kot pa predpražnik. Moje izkušnje.

Mnenj takšnih ljudi nima smisla jemati resno, ker so čisto brez vrednosti. Veliko povedo o njih in čisto nič o tebi. Za zdaj jih preprosto presliši in jih meči čez ramo v koš za smeti, kamor tudi sodijo, vmes pa si najdi pomoč, kot ti je svetoval moderator. Ne ukvarjaj se z njimi. Naj si najprej sami najdejo strokovno pomoč, da se bodo prizemljili, se za spremembo zazrli vase in se ugledali v realni luči, potem pa se boš z njimi morda ukvarjal tudi ti. Nesramni in napadalni so vedno mali ljudje, ki bi radi bili veliki, ampak niso in brez strokovne pomoči nikoli ne bodo. Ne moreš jih jemati resno, zato se tudi razburjati ne moreš zaradi njih.

New Report

Close