Najdi forum

Preteklost mojega partnerja

Pozdravljeni,
S fantom imava malo manjsi problem, oz ga imam bolj jaz kot on. Skupaj sma ze 7 mesecev in zadnje case me razjeda in boli ko pomislim na njegovo preteklost. Nikoli ni bil fant za eno noc, imel je prijateljico za sex in na zabavah je sral s parimi dekleti. To je bilo vse preden sma se spoznala. Zdaj ko pomislim kaj je on delal me stiska in boli in ni najboljsi obcutek. Skusam se ga resiti, on mi je razlozil da mu nobena ni pomenila nic in da so vse to vedele in da je to pocel samo zaradi telesnih uzitkov. Verjamem mu ko pravi da me ima rad in tudi sama ga imam. Problem je v meni ker me tisci obcutek nelagodnosti. Kot da bi se primerjala z njo in ostalimi. Rada bi se resila tega obcutka pa ne vem kako. Prosim ce ima kdo kak nasvet naj deli z mano. Zelo bom hvalezna😏
Lp

najprej si razjasni, kaj sploh pomeni partnerstvo. Živita skupaj, skupaj trošita denar ali samo skupaj seksata? Jaz bi ti predlagala, da najprej dojemaš, da sta le fant in punca, ki morda bosta kdaj partnerja ali pa tudi ne.
Potem poskusi kaj narediti na lastni samopodobi, ki je očitno čisto na dnu.
ti si samostojna osebnost, nisi privesek enega moškega spolnega organa, ki pride in gre.
In tako naprej………………

Koliko si pa stara? Namreč, 30 – 40 let stari ljudje težko v veze vstopajo kot devičniki, pa se to dogaja, nastajajo nove veze namreč. Ampak s tem govorjenjem te verjetno samo plašim.

Pomagalo ti bo, če boš ozavestila več svojih vsebin, življenja itd. Takrat boš morda spoznala, da je strah znotraj votel, zunaj ga pa nič ni.

V življenju je tako, ne vidimo vsi ljudje iste slike, in nimamo istega razglednega stojišča. Kar nekdo še ni začutil, je drugemu kristalno jasno. Izboljšati svoj razgled, integrirati razne dele življenja itd je rahlo boleč proces, ki pa prinaša nova zadovoljstva.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

So ljudje, ki svojo pozornost pretirano usmerjajo v analiziranje preteklosti in so ljudje, ki pretirano usmerjajo svojo pozornost v analiziranje prihodnosti. Logična posledica tega so strahovi, skrbi, dvomi … in predvsem nesposobnost biti tukaj in sedaj.

Tudi mene zanima koliko ste stari. Tisto, kar morate narediti je naučiti možgane in svoje telo, da bodo v večji meri usidrani v SEDAJ. Biti bolj v sedanjem trenutku je povezano z našim značajem in predvsem našo samopodobo. Na tem pa je mogoče delati. Idealno bi bilo, če bi delali s psihoterapevtom. Tudi nevro-lingvistično programiranje pozna odlične tehnike dela glede časovnega zaznavanja. Tisto, kar lahko delate sami je meditacija, dihalne tehnike, avtogeni trening, joga, qi gong … in vse metode, ki učijo kako biti usidran v sedanjem trenutku.

V ozadju vaših občutkov so lahko tudi kakšni omejujoči kulturni / verski vzorci. Morda ste mnenja, da seksualnost ne sme biti prisotna pred poroko? Takšno kulturno / versko programiranje zna biti včasih zelo močno. Največkrat je povezano s prepovedanim seksualnim užitkom ali celo užitkom na splošno. V kolikor je problem to, boste potrebovali psihoterapevt(a)-ko.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Mogoče si z enim mojim nekdanjim kolegom skupaj, ki vsem tvezi da je mel ful žensk na veselicah itd…… pol pa ga spoznaš boljše in vidiš da je en revež – psihičen bolnik paranojik shizofrenik ki ne je zdravil, zdravi ga mama doma in ima preganjavice…. če je to on, te naj kaj drugega skrbi, ne te babe, ki so izmišljene, da misli da s tem pusti vtis da je zaželjen…..

Vse je samo maska in bla bla bla v bistvu je on en velik bogi revež.

New Report

Close