Najdi forum

Nujno rabim nasvet.V podjetje je prišla precej mlajša sodelavka ki si pot do uspeha utira predvsem z jezikom.arogantnostjo in napadalnostjo.Żal sem dnevno prisiljena delati ravno z njo.Da me nebi narobe razumeli z njo sem hotela vzpostaviti dober sodelavski odnos kar se mi je zdelo normalno kasneje sem opazila da ona tega namena sploh nima.Šimfanje brez razloga z njene strani za mojim hrbtom in šimfanje drugih pred menoj.Nekaj krepkih sem ji povedala v obraz kar pa mi je zelo zamerila.Mislim da gre za hudo manipulatorko saj nosi domov tożbe prirejene kot da jaz oviram njo sama pa ne pridem do zaključka kaj neki sem ji sploh naredila .Njena arogantnost se odraża predvsem v hoji.besedah in eksplozivnostjo.Nekak sem prišla do zaključka da je morala imeti teżko otroštvo njo in mamo je namreč zapustil oče że kot majno in sta z mamo skozi żivljenje tavali sami.Z njo ne mislim vzpostavljati nikakršnih delovnih stikov več saj v njeno spremembo enostavno ne verjamem.Ves čas se čuti ogrožena in pripravljena se boriti za nekaj v čemer je v resnici nehče ne ogroża vsaj na delovnem mestu ne,vendar je sama takoj pripravljena delovno mesto ogroziti nekomu drugemu.Preverjeno da to drżi ker sem ogrożanje mojega delovnega mesta z njene strani osebno dożivela.Kaj storiti naprej ? Kako delati z njo? Odločila sem se za popolno ignoranco enostavno je to oseba ki širi negativno energijo .Po ovinkih je prišlo z njene strani tudi do nadrejenih seveda v smislu da je ona żrtev vendar ne ukrepajo. Ne vem ampak s to punco je nekaj narobe nekoč se mi je pohvalila da je że drżala neko osebo za vrat ker naj bi ta oseba dejala da njena mati ni mentalno ravno pri sebi.

Za nekoga, ki je dvakrat jasno napisal, da z moteco sodelavko noce nic, imas presenetljivo veliko podatkov o njej.

Napisala si, da delovnih stikov noces z njo. Pa ravno te moras imeti. Debate, ki se vezejo na sluzbo in delo in prav nic drugega. Nehaj mlet o njenih moznih situacijah iz otrostva, ne naslajaj se na njenih napakah, ne pogovarjaj se z drugimi ali svojimi domacimi o njej. Naredi rez. Odmakni se od nje psihicno in ne razgljabljaj o vzrokih za njeno obnasanje. To bi tvoja stvar.

Ker s tem samo trosis svojo energijo za nesmiselne miselne procese. Prinesejo ti samo jezo in te napolnijo z negativo.

Samo sluzba in nic drugega. Zmores to?

Pozdravljeni.

Vedno mi je zelo težko napisati o primerih, kjer ena oseba opisuje drugo osebo. Namreč, vaše subjektivno dojemanje vaše sodelavke je lahko objektivno zelo pravilno, lahko pa tudi ne. In v slednjem primeru bi ji lahko delali veliko krivico. Namreč, tako kot imate vi ‘čustveno reakcijo’ na njo, lahko ima tudi ona ‘čustveno reakcijo’ na vas. V tem primeru je prav, da tudi vi sami ‘pogledate v sebe’. Morda boste našli negotovost in šibko samozavest.

Seveda pa je mogoče, da imate zelo prav. Morda vaša sodelavka hodi celo po robu kakšne od osebnostnih motenj (NOM, MOM …) in izvaja celo mobing. V takšnih primerih je s takšno osebo objektivno res težko delati.

V kolikor je vaša sodelavka res problematična, potem to zagotovo opazijo tudi drugi vaši sodelavci. V takšnih primerih je zelo pošteno, če se vsi z njo iskreno pogovorite. Povejte ji kako se počutite ob njenem vedenju. To lahko naredite tudi 1-1 v kolikor imate s sodelavko težave samo vi. V kolikor sodelavka sproža govorice o vas, jo s tem soočite na jasen, direkten, nežaljiv in odločen način. V kolikor sami ne uspete rešiti situacije, je potrebno reševanje spora prenesti na nivo nadrejenih (praviloma se to naredi preko kadrovske službe v podjetju).

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close