Najdi forum

Vem, da me boste obsojali, ampak danes mi je hudo in enostavno morem dat ves ta gnev iz sebe. Stara sem 28 let in delam preko študentskega servisa, ja vem prestara sem vendar drugače ne gre. Moja zgodba se je ustavila nekje 10 let nazaj, ko sem spoznala starejšega dobro situiranega fanta. Skupaj sva bila 8 let. Takrat sem mislila, da mi bo tako lagodno življenje ustrezalo. Brez lastnih interesov, želja in ciljev. Pa sem se zmotila, zveza me je začela dušit, bila sem nesrečna, fant je bil izredno ljubosumen, prepovedoval mi je vse mogoče, imel me je skratka ves čas pod nadzorom. Svoje življenje sem praktično namenila njenmu. No pred dvema letoma sva se razšla. Začutila sem olajšanje. Potem pa šok, selitev domov, ponoven vpis na fakulteto in ja delo preko študentskega servisa. Delam v eni izmed
znanih slovenskih “firm” , delam ogromno, slabo sem plačana. Odtegnejo mi vse živo. Vmes si iščem redno zaposlitev drugje. Brez vez in poznanstev ne gre. Trenutno sem v zvezi z fantom, ki nikoli ne bo odrasel. Prihaja iz bogate družine, nikoli mu ni nič manjkalo, cele dneve preživi z svojo družbo, kjer se ga zakajajo. Ne vidim smisla. Praktično nimam nikogar na tem svetu, na katerega bi se lahko zanesla. Z mamo živiva bolj ena mimo druge, očeta ni nikjer blizu, predlani mi je umrla babica, ki mi je vedno stala ob strani. Ne vem, utrujena sem in žalostna

človek je v bistvu sam, zato je pomembno, da je sam sebi najboljši prijatelj.
Pusti fanta, do katerega ti ni in svobodno zadihaj. Imeti fanta ni tako nujno kot dihati zrak in piti vodo.
Temeljito preuči, kakšno pot zaposlitve lahko narediš, morda se boš morala preseliti, oditi v tujino.
Babica je najbrž odigrala vlogo mame, zato je normalno, da jo pogrešaš. Dejanska mati najbrž nima tega čuta in pri skoraj 30 bo težko začela biti mama, zato nanjo ne računaj preveč.
Kar korajžno mlada in pametna si.

Najprej: zaključi študij. Če nimaš zvez, je papir tisti, ki odpira vrata. Marsikaterega študenta kasneje tudi redno zaposlijo, zato taka oblika dela daje možnost – poleg izkušenj, ki jih lahko navedeš v svojem cv.

Imeti fanta, a biti brez sočloveka? Ni vredno tvojega časa, saj naj bi v teh letih ljudje že vedeli, kaj želijo narediti s svojim življenjem. Ali pa ostanejo večni otroci – le vir, ki jih hrani, menjajo.

Pogum velja. Da narediš prvi, pravi korak. V smer, katero hočeš. Danes najlažje, saj si odrasla in nisi dolžna skrbeti za druge. Smeš poslušati sebe, svoje srce. Pusti, da te vodi.

nova
Uredništvo priporoča

Dvomim, da bo vedno tako. 🙂

Doma ti odnosi očitno ne štimajo. Do fanta ti ni glih ravno veliko. Najbolje, da ali ga sprejmeš ali pa zapustiš razmerje v katerem si nesrečna.
Poskusi se ukvarjati s kakšnim hobijem, sprehodi v naravo, meditacijo in boš sama pri sebi energetsko bolje in tudi lajf bo izgledal bolje.

Pozdravljeni.

Nekateri ljudje (mislim, da kar večina) živijo svoje celo svoje življenje ob ponavljanju enih in istih vzorcev. Zelo redki so tisti, ki so pripravljeni to preseči in prevzeti polno odgovornost za svoje življenje.

V Core Energetics radi rečemo, da imamo ljudje t.i. življenjsko nalogo (izziv). Praviloma se okrog tega vrtimo večji del življenja na različnih nivojih.

Verjamem v to, da lahko človek dela na prevzemanju vedno večje odgovornosti za življenje. Vprašanje je torej, ali ste pripravljeni na tem delati vi. Če niste, potem je velika verjetnost, da se boste vedno vrteli okrog podobnih vzorcev.

Menim, da ste na zelo dobri poti. Morda ne bi bilo slabo, če bi si poiskali strokovno podporo. Na takšen način bi vam bilo dosti lažje odkriti in delati na vzrokih (verjetno izhajajo iz vaše nefunkcionalne primarne družine), ki vas posrkajo v vedno podobne vzorce.

Želim vam vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Sam imam težavo, da dejansko nikakor ne uspem bit srečen. Imel kar nekaj zvez za sabo (cca 4.) pri vsaki našel neke neumne razloge, da sem šel narazen, skratka zmeraj sem nakoncu ostal sam. Skačem iz zveze v zvezo in mi ne uspe nikakor uskladit tega dela življenja. Kar se ostalih zadev tiče sem zadovoljen imam visoko izobrazbo, imam dobro plačo, čeprav konstantno iščem sluzbo drugje predvsem stran od doma v upanju, da bom potem začel “novo” življenje ampak se mi zdi, da to na dolgi rok ne bo spremenilo ničesar. Kakšna rešitev se vam zdi najboljša?


V splošnem lahko rečem, da generacije, ki so ta trenutek v fazi iskanja partnerjev v dosti primerih težje prenašajo silnice partnerskega odnosa. Partnerski odnos predstavlja neke vrste prostovoljno so-odvisnost … Dokler so ženske zaradi finančnih in varnostnih okoliščin bile prisiljene v odnos z moškim, se je ustvarjala navidezna potreba po partnerskih zvezah. Sedaj te potrebe ni več. V ospredje stopa iskrena naklonjenost in prostovoljna odločitev za skupno življenje. To pa zahteva vsaj 10x več obojestranske odgovornosti, kar se tiče zavezanosti partnerskem odnosu (in družini).

Še nekaj je potrebno omeniti – zopet v splošnem. S hrano, pijačami, sladkorjem, dihanjem, zdravili, hormonsko kontracepcijo ipd. v svoje telo vnašamo nenaravne hormone, ki ustvarjajo nenaravne spremembe. Če temu dodamo zgrešeno vzgojo, odsotnost vsaj enega starša pri vzgoji otroka in prisotnost elektronskih komunikacijskih naprav, smo tu kjer smo.

Zakaj v svoje življenje ne pritegnete pravih oseb? Težko napišem kaj zelo konkretnega glede vas. Pred rešitvijo je potrebna analiza. Priporočam, da poiščete psihoterapevtsko podporo.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close