Najdi forum

Ni mi prinesel darila za RD

Pred nekaj dnevi sem praznovala rojstni dan. Vsi prijatelji, družina so mi prinesli darilo (in ravno od njih jih nisem hotela/pričakovala, ko sem pa videla kakšne neuporabne zadeve sem dobila, na katerih se mi bo dejansko nabiral prah in jih bom čez pol leta stran vrgla, bi mi bilo pa bolje, če ne bi dobila nič. Pa ne me zmerjat da sem nehvaležna. Sem, lepo da so se vsaj oni spomnili name, ampak lahko bi kupili dejansko kaj uporabnega, pa četudi za 5eur ali manj, ker nisem materialist.) Kakorkoli, edina oseba od katere sem si želela darilo, pa četudi samo šopek rož, mi ni prinesla ničesar in celo pozabil je da praznujem.
Z njim se dobivam že kakšnih 7 mesecev (nisva par, samo več kot prijatelja) in vedno je vse v redu, druživa se tudi zunaj, z obeh strani so bila od začetka močna čustva in kemija, kar iz nenada se je sicer spremenil in že več kot mesec dni nekaj ni v redu, vem. Ok, sem se zaljubila, ampak tega on ne ve, pa želim da tako ostane. Ker mi je že od začetka dal jasno vedeti da resnega med nama ne bo nič in s tem sem se sprijaznila.
Ampak lahko bi mi vsaj kakšno malenkost prinesel, čokolade bi bila vesela, tako pa nič. Saj sva konec koncev prijatelja, se druživa zunaj in ni vse samo seks, vsak normalen človek bo svojemu prijatelju prinesel kakšno malenkost. Seveda sem užaljena in od praznovanja dalje ga nisem videla, ker ga tudi nočem.
Stara sem 27 on 37. In ne, nima kakšne skrivne družine ali druge ljubice, to sem 100% da ne in ima uspešno kariero, tako da kakšen izgovor da nima denarja in si ne more skoraj nič privoščiti nikakor ne pride v poštev, sploh pa ena uboga čokolada stane pod evro v primeru da bi bil res neznansko škrt (pa bi jo bila neznansko vesela, pa še bolj bi bila uporabna od ostalih daril) Njegov odnos se mi zdi otročji, čeprav sama s svojo užaljenostjo sedaj nisem daleč od tega ampak nevem kako drugače naj odreagiram. Da ga pustim? Tudi o tej opciji sem razmišljala po drugi strani se mi pa zdi taka minimalna malenkost brezvezna in mogoče pretiravam in sem preveč občutljiva. Nevem kaj naj naredim.

Ce ne ves kaj narediti, pa pocakaj nekaj casa, da se misli ohladijo oziroma zbistrijo. Saj ni treba delati naglih odlocitev. Mislim pa da darila nisi dobila izkljucno zato, ker je zanj tu meja med neko resno zvezo in tem kar imata sedaj. Poleg tega si se zaljubljena pravis. Mislim da on to prav dobro ve, ce nisi ravno prva zanj. Bolj kot kaj drugega, se moras odlociti, ali ti take zveze odgovarjajo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Že, to se mi zdi možno, da on tu vidi neko mejo med zvezo in tem kar je sedaj. Ni mi pa jasno kako bi izvedel da sem se zaljubila, saj mu z ničemer ne nakazujem in ostajam hladna. Poleg tega je že na začetku on prvi opazil mene in me začel pred vsemi osvajati, dokler me ni dobil, prvi je pokazal neka čustva do mene. Sedaj pa tole

nova
Uredništvo priporoča

Si prepričana, da sploh ve, kdaj imaš rojstni dan?

Si mu povedala dan ali dva prej. Upoštevaj, da govorimo o moškem … oni niso tako mahnjeni na datume in obletnice kot me.
Če ti je kljub vsemu lepo z njim, vzemi tisto, kar ti je pripravljen nuditi, in si ne delaj iluzij. Če preveč trpiš, naredi konec, ker to potem nima smisla.

Ve, saj mi je na dan, ko sem imela uradno RD poslal sms z voščilom, čez 1 teden, ko sem praznovala (in sem ga tudi povabila) pa ni prišel in potem rekel, da je pozabil, da praznujem.
Ne, saj iluzij si ne delam. Samo za princip se mi gre in za neko izkazovanje majhne pozornosti. Saj pravim, ne rabim materialističnih zadev, denarja,… ampak samo kakšno malenkost, da vsaj pokaže naklonjenost, prijateljstvo, če ne drugega.

Jaz mislim, da je z sms pokazal naklonjenost … saj ti je verjetno kakšna prijateljica tudi samo voščila, pa ni dala darila?
Pa ti sicer kaže naklonjenost še kako drugače kot s seksom? Te kdaj obdari kar tako, ti kaj pomaga, ti stoji ob strani?


Seveda so. Dokler se te ne naveličajo. In to bi znalo biti njegovo sporočilo avtorici.

Tvoje razmisljanje je rahlo otrocje, da. Pac ni tip za dajanje daril. Kaj to pomeni in ali zelis imeti z njim opravka je pa na tebi, da se odlocis. Si mu povedala, da si pogresala njegovo darilo. In, ja, tudi meni gredo na zivce nabiralci prahu, zakaj ne.morejo kupit vsaj ene mal boljs cokolade, da imas vsaj kaj od darila. 🙂


Ne gre za to, kakšen tip je on, ampak kakšen tip je ona, slavljenka. Gre za zmožnost prisluhniti željam in pričakovanjem drugega in za to, kaj drugemu sporočamo z ignoriranjem njegovih pričakovanj.

Sprašuješ, če ga pustiš? Kako boš pustila nekoga, s katerim sploh nista par? :))))

Ta dogodek sedaj ti je lahko samo wake up call, da boš dokončno spoznala, kako on nikoli ni bil pravi, ni pravi in ne bo pravi ter si ga izbiješ za vedno iz glave in si najdeš nekoga, ki mu bo do tebe in zveze s tabo. Nenazadnje imaš že 27 let in ne vem, kaj misliš? Zapraviti najlepša leta za nekoga, ki noče zveze s tabo?

Poznam primer, kjer se je ženski zgodilo isto, s tem, da sta bila tudi uradno par. Ni ji voščil za rojstni dan in to se ji je zdelo tako za malo, da ga je čez par dni pustila. Zelo kmalu je dobila nekoga, ki mu je bilo mar do nje v vseh pogledih in na vseh področjih.
Kolikor se človek sam ceni in spoštuje, točno takšni ljudje mu prekrižajo pot. Torej, kdor se malo spoštuje, dobi ljudi, ki ga tudi ne bodo spoštovali in obratno.

Da odgovorim na poste:

Jaz mislim, da je z sms pokazal naklonjenost … saj ti je verjetno kakšna prijateljica tudi samo voščila, pa ni dala darila?
Pa ti sicer kaže naklonjenost še kako drugače kot s seksom? Te kdaj obdari kar tako, ti kaj pomaga, ti stoji ob strani?
[/quote]

Ja, seveda sem dobila samo voščila od drugih prijateljic, vendar od takih s katerimi se ne družimo prav veliko oziroma skoraj nič in od takih mi že samo voščilo pomeni dovolj, saj se vsaj spomnijo name. Drugače me pa on podpira pri vseh odločitvah, mi stoji ob strani in mi želi uspešno kariero, da bi živela življenje čim bolj polno in živo, mi pomaga če potrebujem pomoč. Drugače me pa nikoli ni ničesar prinesel kar tako.

Ne, nič mu nisem omenila sploh. Nočem na koncu jaz izpasti tista, ki težim zaradi tega ali mu kakorkoli pokazati, da mi je hudo/da se sekiram.

No pač, odšla iz tega “nerazmerja”, ne ravno pustila. Napačno sem se izrazila.
Res je, moram se postaviti zase in se začeti ceniti in spoštovati 🙂

Ampak lahko bi mi vsaj kakšno malenkost prinesel, čokolade bi bila vesela, tako pa nič. Saj sva konec koncev prijatelja, se druživa zunaj in ni vse samo seks, vsak normalen človek bo svojemu prijatelju prinesel kakšno malenkost.

Torej? On očitno “ni normalen”. 😉
Prihaja k tebi in te “obdari” na prav poseben način, recimo, da je obema v zadovoljstvo, to je pa tudi vse kar dobiš od njega. Očitno ne goji do tebe nekih pretiranih čustev, razen tiste evforije na začetku, ki jo je pokazal, da te je “dobil”, zato mu ni mar zate kot osebo, vsaj ne na tak način kot se tebi zdi normalno. Se precej poceni razdajaš, za svoja leta, za nekega človeka, ki ne misli bit s tabo, si zgolj neka vmesna postaja za katero je škoda vsak € oz pozornost ob prazniku.

Mislim, da je čas, da se odločiš ali boš nadaljevala s tem “nerazmerjem” z “nenormalnim človekom”…

Pravo vprašanje, ki se tu postavlja je, kakšen človek si ti, da si si takega izbrala oz se družiš z njim?

Seveda nisem bila takoj dostopna na začetku, je potreboval kar nekaj mesecev, da sem mu pustila blizu. In zavestno sem se odločila, da bo med nama samo brez obveznosti, saj tudi sama takrat nisem želela resnega razmerja. Saj si ga pravzaprav še vedno ne, sploh po tem razočaranju, ko sem dokončno spregledala celotno zadevo. Ni mi pa jasno zakaj tak trud okoli mene, če bi lahko kje drugje dobil drugo, ki bi se mu pa res takoj “poceni” predala in ne bi imel toliko dela in truda z mano. Vedno mi je kazal naklonjenost in spoštovanje, ljubezen, pozornost, ki pa počasi izginja, že kakšen mesec, še pred mojim praznovanjem se je vse spremenilo.

Pravis da nisi materialistka, a cel cas govoris o denarju in zneskih. Pri dailih steje pozornost, izrazena naklonjenost. Ce ti kdo kupi praholovec, mu lahko da darila (stvari) ne pomenijo dosti, ti pa mu/ji in to je tisto, kar v resnici steje. Oziroma naj bi stelo! Kadar delas rojstnodnevno zabavo, jasno poves, kaj zelis in cesa ne. Torej nic daril ali namignes, da bi raje kako masazo/kupon za bazen ali bone za knjigarno in jih potem vec skupaj kupi te kupone zate in ste vsi srecni. Na koncu koncev je vazno druzenje, veseljacenje, igre, ce se jih greste ipd.

Glede tvojega fuckbuddyja. Nisi cisto zares sprejela, da sta v neresni zvezi, sicer zdaj ne bi pricakovala daril za rd. Po eni strani pravis, da si hladna in da mu prav z nicemer ne dajes vedeti, da si vanj zaljubljena. Napaka st.1. Poleg vsega se se na vso moc trudis, da on tega ne bi nikoli izvedel. Napaka st.2. Gojis dolocena pricakovanja od njega. In zdaj ga se ignoriras, ker ti ni pokazal naklonjenosti preko rd daril. Napaka st.3. Pises, da se veliko druzita tudi zunaj, da sta kao frenda, ampak frendi si zaupajo dolocene stvari, ustvarijo blizino, vidva pa tega nimata. Napaka st.4. Ti res vse delas, da ti ne bi bilo lepse z njim!

Kot je ze Marko napisal, vedes se (rahlo) otrocje. Mislis, da si pri svojih 27 bolj zrela kot on pri svojih 37.

Vidva le seksata. Pika.

Ce zelis kaj drugace, bos mogla vrec karte na mizo in postat iskrena: do sebe in potem se do njega.

Si na žensko preklopil?


Tale zadnji stavek ti pove bistvo vsega napisanega, in bistvo odnosov v bodoče, s prijatelji, partnerjem, z vsemi, za katere ti ni vseeno.

Saj sem namignila, da bi rada bon za masažo, pa sem to dobila? Ne. Vsi moji prijatelji se eden za drugega potrudijo in vprašajo, kaj bi kdo rad ali pa pomislijo kaj je komu všeč. Mene niti nihče ne vpraša, če pa namignem pa vsi kar preslišijo. Toliko o “prijateljih”. Samo en primer: Kolegica s katero se družimo že 3 leta, dobro ve, da nikoli in nikdar ne bi pila rdečega vina in Bischeja (jagodno vino iz Lidla), ker vedno pijem samo in izrecno belega in potem mi za RD prinese Bische. No comment.

In zakaj bi bila materialistka, saj sem poudarila da bi mi bila čokolada/šopek rož dovolj, če je pa to materializem, potem pa ok, sem največji materialist na svetu.

Materialist nisi zaradi vrednosti želja, ampak zaradi načina razmišljanja.

Tale lover ima čisto korekten odnos do tebe glede na to, kaj sta. Vsaj kot si napisala.

In ne bodi vendar tak kalimero.

Ok, mogoce ti je kolegica prinesla rdecega ravno zato, ker vedno pijes belega. Da bi pa probala kaj drugega.

Primer. Obozujem caje. Zeliscne, zelene, veliko manj crne. Prijateljica je vedela za to in mi kupila crnega z indijskimi zelisci. Sprva sem bila sokirana, ampak potem sem vzela to kot njeno gesto izrazanja naklonjenosti. V cem je smisel kopovat vedno ene inniste stvari, ce pa lahko probas kaj drugacnega?! Ce si to grsto razlozis na tak nacin, se slika spremeni od “nihce me ne uposteva” do “prijatelji me zelijo presenetiti s cim novim”.

Loverju si namignila bon za masazo? On ti jo bo dal tako in tako, tekom preidgre, tako si misli. Nista par in lahko da ni tip za darila, mu je to mucno, poleg vsega se trudis ohanjat razdaljo med vama. Kot receno, sama soustvarjas tole dinamiko.

Mogoce so se custva pri njemu spremenila pa jih ne pokaze, ker sta kao zmenjena, da je to neobvezujoc odnos. Cel kup nejasnosti je med vama. Ce zelis spremembo, bos mogla spremenit nacin vedenja.

Zakaj sploh si se na zacetku delala nedostopno in to kar nekaj mesecev? Kaj si imela od tega? A se ni skoda it tele igrice?

So taki, ki so drugim zanimivi, dokler ne razkrijejo kart. Ko jih, pride na dan in to rani ego, da je bil ta čas OBEMA le igra. Zavrti se “ponovi vajo” z nekom, ki je bil do takrat, vede ali nevede, na rezervi.

Darilo da ali ne, nima nobenega vpliva.

New Report

Close