Najdi forum

DRUŽINA MI JE OBRNILA HRBET, IŠČEM STANOVANJE

Lep pozdrav, na tem forumu sem že nekaj napisala o svoji mačehi (https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=163&t=10858080&p=10858080&utm_source=forum&utm_campaign=title&utm_medium=search#p10858080), vendar sem požrla svoj ponos in ego ter se podredila svoji “družini”.
V naslednjem tednu bom zaključila s srednjo šolo in me nič več ne veže na ostanek pri očetu. V zadnjem času so se stvari spremenile, in ne na bolje, ampak na slabše. Naj povem nekaj o svoji preteklosti: moja mama in oče sta se ločila ko sem bila stara slabi 2 leti, nato se je mama poročila z dubrovniškim fagotistom, oče pa s striptizeto, ki je danes še vedno moja mačeha. Pri šestih letih smo se z mamo, polbratom in sestro odselili na Hrvaško, kjer nas čaka boljše življenje, vendar ni bilo tako. Po selitvah sem ter tja, in življenja v podrtijah brez elektrike je mojo mamo njen mož začel varati, postal je nasilen, in medtem ko sta bila v priporu me je moj sosed star prb. 55 let želel spolno zlorabiti. Stara sem bila 7 let. Mama se je ločila od mojega očima in prišli smo nazaj v Slovenijo, kjer nismo imeli denarja za kos kruha. Socialno delo me je po dveh letih dodelilo očetu, ker moja mama nima zadosti finančnih sredstev za preživljanje dveh otrok (moja sestra je živela v domu). Tako, prispela sem v to prelepo Prekmurje, kjer je v navidez perfektni družini prihajalo do nasilja, tako fizičnega, kot psihičnega. Mačeho bom pustila na strani, o tem sem namreč že zadosti napisala, vrnila bi se k očetu. Moj oče, upokojeni policaj, s svojo komunistično pametjo igra alfo in omego v naši družini. Živim še z dedkom in babico, ki nista nič boljša. Dedek je pobožen kristjan, babica pa Titova privrženka, jaz pa sem v krogu teh zlobnih ljudi, ki nimajo čustev, ki mi želijo samo slabo.
Našla sem svoj hobi – jahanje, ki je moja srečen prostor na tem svetu. Majhen ranč, kakšna 2 km stran od moje hudobne družine, je moje zatočišče ob vsaki minuti tega pekla, ki ga preživljam, vendar me moja družina ovira pri vsem. Govorijo da konji smrdijo, moja oblačila so v garaži, ker v hiši ne smejo biti.
Vpisala sem se na študij v Maribor, in upam, da bom sprejeta. Prejšnjo soboto sem spala pri svojem fantu, ki je pa na kratko povedano tudi kreten, saj namesto, da bi mi pomagal samo govori naj potrpim. No torej; v nedeljo je k meni prišla moja sestra, ki je moj žarek upanja in edina oseba, ki jo obožujem v dno duše. Odšle sva na ranč, ko sem prejela klic moje babice – domnevno sem jo JAZ oropala, in ji vzela 200 EUR, v noči, ko sem spala pri fantu. Če bi to naredila bi že najela stanovanje in s prihranki odšla na drug konec Slovenije. Celotna družina se je obrnila proti meni, medtem ko se je mačeha privoščljivo smehljala. En teden ne prejemam niti centa več, štipendije nimam, ker ima moj oče predobro penzijo, in na kratko tudi hrane nimam več. Sem vegetarijanka, ker sem preveč srčna, da bi kdo umrl zaradi mojih potreb, in jem samo pri mojem fantu, ali pa si doma na vrtu naberem solato, drugače v moji družini ni drugega kot mesa in jajc.
Moja sestra nima doma, je kot nomad – hodi od hiše do hiše, vsak mesec drug plac, živi pri dobrih ljudeh. Nima službe, ampak se niti ne čudim, ker je psihično uničena bolj kot jaz. Moja babica in mačeha sta v nedeljo skupaj stopile pred mojo sestro in jo pričele poditi, češ naj gre, da je ena “mala” tatica, druga pa klošarka. Sestra je odšla, meni pa se je strgalo, 10 let prenašam te norce, te zabite, egoistične, zlobne ljudi. Vsako trohico sreče zagrabijo in jo zmeljejo ter se mi režijo v obraz, kako nesrečna sem, kako sem glupa, kako nič ne bo iz mene in bom klošarka kot moja mama. Šolo sem končala, in s tem tudi svoje bivanje s temi groznimi ljudmi.

Prosim lepo, če kdo pozna kakšne dobre ljudi, ki bi za neko razumljivo najemnino oddali kakšno garsonjero ali sobo. Samo da bom imela mir. Lepo bi bilo, če bi bilo nekje v bližini Maribora ali M. Sobote, ampak ni pogoj. Zanima me tudi, kako je s študentko, ki živi na svojem: ali dobim štipendijo ali kaj podobnega, ker trenutno nimam denarja za kos žemlje.
Najlepše se zahvaljujem za vsak par ušes, ki mi bo prisluhnil.

Pozdravljeni.

Žal mi je, da se vam dogaja tako negativno življenje. Na noben način niste odgovorni za to, kar so vam počeli v družini (predvsem mačeha), ste pa vsako leto bolj odgovorni za svojo sedanjost tukaj in sedaj. In sedaj lahko naredite marsikaj. Res je pomembno, da zamenjate okolje. Jeza in sovraštvo kar žarita od vas. Za to imate opravičljiv razlog, toda to negativno energijo morate transformirati sicer vam bo v življenju zelo težko in boste v vsaki avtoriteti videli svojo mamo (ki je ni bilo), mačeho ali očeta.

Prebral sem, da vam je Andreja od med.over.net ponudila pomoč. Ali ste jo kontaktirali?

Preverite tudi kontakte na tej povezavi
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/socialnovarstveni_programi/varne_hise/

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Kar stisne me, ko berem tvojo zgodbo. Tudi jaz sem najprej pomislil na varno hišo, kot vidim je napisal moderator…

Predvsem se mi zdi pomembno, če ti lahko uspe, oddaljitev od te družine… Če se boš lotila tega se prosim ne ustraši problemov, ki se ti znajo pokazati.. A delo v kakem lokalu, da bi si plačevala študij in garsonjero bi šlo…? V glavnem pa, čimprej stran, ali kaj.

nova
Uredništvo priporoča

http://materinskidom.si/

Čimprej se obrni na njih (link). Pomagajo ti lahko z nasveti, streho nad glavo ….

Čimprej stran.
Prijavi svoje gospodinjstvo, zaprosi za redno socialno pomoč. Nekaj 100 evrov pa že bo na mesec, dokler si ne najdeš službe/študentskega dela.
Sam prihajam iz družine alkoholika in deloholika. Čeprav je vse kar podobno tvoji situaciji, se jaz ne sekiram za vso zmerjanje in “spoštovanje” ki sem ga deležen doma. Služim denar in delam diplomo. Zapomni si, sama si na tem svetu in sama greš v grob. Zato delaj za sebe in se na ostale (ki ti želijo škodovati seveda) ne oziraj. Srečno.

Dodal bi samo to, da ceni prijateljstvo in ga neguj, če le dobiš prijateljico ali prijatelja.
Jeza do družine in strah pred novim in negotovim, te bosta samo ohromila. Ne boj se, delaj, uči se in boš uspela!
Srečno!

prav stisne me v srcu, ko berem tvojo zgodbo.
upoštevaj dobre nasvete mojih predhodnikov, predvsem pa najdi sebe in se vzljubi. kar govorijo oni o tebi je njihova resnica. tvoja resnica je v tvojem srcu in jo poznaš samo ti. naj jo nikdar ne preglasi mnenje drugega, ki ima v ozadju zlobne namene. karma is a bitch. vsak bo za svoj energetski račun odgovarjal sam (to leti na vse ki so te prizadeli, maltretirali…ipd). tebi pa želim res vse najboljše, misli da se vse enkrat konča in tudi to se bo in pride lepše obdobje tvojega življenja.
če pa kdaj potrebuješ kaj…smo tukaj zate <3

New Report

Close