Najdi forum

Pozdravljene!
Imam partnerja, ki me zadnje čase vse pogosteje užali. Njemu se pa ne zdi, da je karkoli narobe rekel. Nazadnje mi je rekel, da si naj prebarvam lase, če želim, da se mu večkrat dvigne poleg mene. Bila sem užaljena, ampak zdaj je ON jezen zakaj da sem tako zamorjena in da se s tako negativko ne da živeti.

Zanima me predvsem kako bi si ve razlagale ta stavek in kako bi se ob tem počutile. Meni se pač zdi, da mi hoče uničiti samopodobo.

Hvala, lp

Noče ti uničit samopodobe, vsaj ne zavedno. Nezavedno pa ti jo na tak način bo. Nezavedno zato, ker on misli, da mu pripada lepa in privlačna, ter voljna ženska kar tako, že zato, ker on obstaja. In, če ta pogoj ni izpolnjen, je on užaljen. Užaljen in nezrel človek pa reagira tako, kot tvoj. Z žaljenjem. Je pa očitno, da mu nekaj na tebi ni všeč.
Imata kar kompleksen problem, ki ga bosta težko rešila sama oziroma uspešno.
Ti, ker ne zmoreš postaviti svojemu partnerju meja do koder lahko gre s svojim izražanjem in on, ker igra neko vlogo “popolneža”, ki mu pripada le najboljše. Lahko bi tudi rekel, da vajin odnos temelji bolj na “počutju” vajinih hormonov, kot na razumu.
Še vedno pa vem veliko premalo, da bi lahko kaj konrektno svetovali. Bi lahko zase rekla, da se v svoji koži počutiš lepo in privlačno, samozavestno? To lahko precej vpliva na to, kako te moški (tudi partner) dojemajo.
Po drugi strani pa z žaljenjem partner tvoje podobe definitivno ne bo izboljšal, pa če ti še tako želi. To lahko storiš le sama, če si tega dovolj želiš, ne toliko zaradi partnerja, ampak zaradi sebe.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko, še dobro, da si citiral uvodni post, ker se v poplavi odgovorov ne bi znašli, komu odgovarjaš …

Na prvo žogo se mi sliši grozno, če pa bolje premislim, je nekaj odvisno tudi od tega, koliko skrbiš zase v primerjavi z nekoč … Nekateri ljudje z leti precej zanemarijo svojo zunanjost in to je lahko moteče – zame bi že bilo, če bi se partner nehal striči, si pustil nemogoče štrene okoli svoje vedno večje pleše in bi nosil neke oguljene raztegnjene majice. No, jaz sem že zase rada urejena, mi je pa v veliko veselje, če vidim partnerjev občudujoč pogled.

nova
Uredništvo priporoča

V bistvu sem zelo urejena. In lahko zase rečem, da sem lepa. Kar mi pove tudi marsikdo. Sem visoka, vitka. Z svojim izgledom v resnici ni zadovoljen partner, zaradi prekomerne telesne teže. Ampak jaz mu nisem nikoli rekla, niti v mislih, da me bo privlačil naprimer šele, ko bo shujšal.

Hja, očitno skuša krivdo za svojo pešajočo spolno moč prevaliti nate … je v zanikanju. Če ima precej preveliko težo, trpi tudi potenca.
Tole niso žalitve v smislu, da te ne mara več in je osoren do tebe, ampak še ni pripravljen iskati krivde za svoje težave pri sebi – ker je zaenkrat zanj udobneje, če jih išče pri tebi in se mu ni treba spremenit.
Ne vem, če vidva tole lahko sama rešita.

No pisala sem pa na forum predvsem zato, ker je zdaj on jezen, da sem zatežena. Da iščem probleme kjer jih ni in mi govori, da sem bolana in da se naj grem zdravit. Je samovšečen in se obnaša kot da se svet vrti okoli njega. Bi se vi počutili podobno kot jaz ob takšnih izjavah?

Iz ene same izjave se težko sklepa za kaj gre. Ali bi bil jaz užaljen, če bi mi partnerka to rekla…itd

Če je pa to njegov generalni attitude do tebe.. ga pa odslovi takoj, itak… Čez vrata v sekundi. Nema da mrda. 🙂

Zdaj je on končal z mano. Ker sem si drznila biti užaljena… 🤔😐😞

Pikola, eni tukaj gor živite v vzporednem časovnem pasu ali kako. V parih urah se vam odvije cela življenjska drama.
Me pa tile hitri razpleti spomnijo na eno starejšo temo … prav tako avtorica en dan še sprašuje, kako naj reši zaplet, čez par ur pa že, da jo je tip itak pustil. Rings a bell?

LOL

Čestitaj si in se časti na nekaj. Savno, šampija, whatever… 🙂

Vcasih se mi pa res zazdi, da so kaksne teme plod domisljije zdolgocasenega osebka, ampak okej, recimo, da je tole resnicno.

Zakaj rabis potrditev neznancev za SVOJE obcutke? Si ne zaupas? Pravis zase, da si lepa, dovolj samozavestna, potem te pa tak stavek od fanta povsem vrze iz balance. Ce tebe moti, je to dovolj velik razlog, da mu postavis mejo!!

In ja, nima ti kaj govorit, da se pobarvaj, da se mu bo bolj dvignil. Fuj, no. Tako se ne komunicira. Nehaj si metat pesek v oci, da je vse okej, razen tocno tega. To da je on nespostljiv do tebe, je samo vrh ledene gore. Problem je globji.

Kako dolgo to ze traja? So se zgodile kaksne spremembe v vajinem razmerju? Si zacela vec delat v sluzbi? Je on kaj spremenil v svoji rutini?

Za zacetek mu lahko poves, da naj se ne pogovarja na tak nacin s tabo. In da nisi njegova mama, da bi ga pedenala. Obstaja pa tudi oddelek za erektilno disfunkcijo, ce rabi, naj se naroci. Ne se pustit gazit, ni pa treba se spuscat na njegov nizek nivo.

Kako dolgo sta skupaj? Ali skupaj tudi zivita?

Čestitaj si in se časti na nekaj. Savno, šampija, whatever… 🙂
[/quote]

Se pridruzujem Feniksu.

Hmmm… Ja res je vse naenkrat in malo čudno izpade. Ampak sem pač pisala na forum tekom prepira. Ja živela sva skupaj. Stregla sem ga od spredaj in od zadaj. Od jutra do večera. Trenutno se izobražujem in ne delam. On pa tudi ne, ker je zaslužil dovolj, da se je lahko predčasno upokojil. Star je 47. Jaz se nonstop trudim, da mu ustrežem, njemu se pa še sexati ne da. 2x na mesec sva sexala. Je pa res, da je depresiven. Ko mu povem, da me kaj moti, se vedno brani z napadom in žaljivkami in govori, da je konec, da me sicer ljubi, ampak da nisva za skupaj. In me pošilja domov. Zatem me vpraša kako sem lahko tako brezčutna, da bi res šla in mi pove, da bi mi itak počilo srce brez njega. In krog se ponovi. Nekak tako to zgleda.

Lahko bi kdo istočasno pisal in oddal pred mano. Izkušnje. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Bi se. Ko dva ne moreta ugotoviti kdo je res tisti, ki išče probleme, je hudo težko težave rešiti. Ker sta oba prepričana, da onadva nista kriva in kot taka verjetno sploh ne želita neke tretje osebe ali posrednika. No, ponavadi je tako, da se ženska vseeno čuti krivo in poskuša težave reševati tudi takrat, ko jih ne bi rabila. Težko je nekoga, ki ga imaš rad, postaviti na svoje mesto, kar bi verjetno ti morala na tem mestu storiti. Težko zato, ker poznaš odziv in to je užaljenost na užaljenost.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Koliko si stara ti? Rekla bi, da je med vama večja razlika v letih.

Zaveda se, da si materialno odvisna od njega in te zato, milorečeno, izsiljuje tudi na čustvenem področju. Obenem te izpostavlja kot vzrok lastnih erektilnih problemov, naj si jih prizna ali ne. Ne bo izboljšanja, kvečjemu te bo dotolkel na samozavesti glede zunanjega izgleda, za katerega doslej verjameš, da je brezhiben. To počne načrtno, da ti bo lahko rekel ne samo “da bi ti itak počilo srce brez njega”, temveč da boš verjela, da te “tako, kot si, ne bo maral nihče”.

Ne pomaga, da se trudiš, da bi mu v vsem ustregla. Marsikoga to še dodatno odbije, saj s tem pokažeš, da nimaš hrbtenice.

Odločitev je tvoja.

Koliko si stara ti? Rekla bi, da je med vama večja razlika v letih.

Zaveda se, da si materialno odvisna od njega in te zato, milorečeno, izsiljuje tudi na čustvenem področju. Obenem te izpostavlja kot vzrok lastnih erektilnih problemov, naj si jih prizna ali ne. Ne bo izboljšanja, kvečjemu te bo dotolkel na samozavesti glede zunanjega izgleda, za katerega doslej verjameš, da je brezhiben. To počne načrtno, da ti bo lahko rekel ne samo “da bi ti itak počilo srce brez njega”, temveč da boš verjela, da te “tako, kot si, ne bo maral nihče”.

Ne pomaga, da se trudiš, da bi mu v vsem ustregla. Marsikoga to še dodatno odbije, saj s tem pokažeš, da nimaš hrbtenice.

Odločitev je tvoja.
[/quote]

Se strinjam z vsem, razen s tem, da to počne načrtno. Tip pač v to, kar čuti in dojema, verjame 100%. Kar še ne pomeni, da ima prav in tudi ne pomeni, da je zato kaj manj boleče zanjo ali pa da je kaj večja verjetnost, da spremenil svoj odnos. Niti ne želim povedat, da ji mora sedaj “smilit” ali da ga mora reševati. Ni treba, niti ni priporočljivo. Samo meje je treba postaviti tako, da bo najprej ugodno nam (torej njej) in potem še drugemu. V tem primeru je pač tako, da ima ona svoje meje postavljene veliko preblizu, on pa si dovoli veliko preveč.
Podobno ko hrvaška policija napade slovenske ribiče, ki lovijo na svojem teritoriju. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz sem stara 29. Ne izpostavlja toliko finančne plati veze. Jaz pa sem mu tudi povedala, da nisem kot one, ki jih je imel pred mano in so bile z njim zaradi finančnega stanja in so mu kimale karkoli je rekel.

Kakšen je bil tvoj oče? V čem sta si s partnerjem podobna oz. v čem partner kompenzira tisto, kar si pri očetu pogrešala?

Ne znam si predstavljati, da bi živela in se nekoč postarala ob nekom, ki ni vsaj približno moj vrstnik. Zato, ker v takih primerih se zorenje, z vsem, kar prinaša s sabo, dogaja obema približno sočasno. Težko bi funkcionirala ob nekom, ki bi mi očital, v čem vse sem mu “kriva”, da ne ostaja za večno mlad oz. da sem vzvod za njegovo nezadovoljivo počutje v fizičnem smislu. Z leti se bo to zgolj stopnjevalo…

New Report

Close