Najdi forum

Pozdravljeni,

rad bi vprašal po nasvetu. Znašel sem se v tej situaciji, ko ne vem kako nadaljevati. Tekom 4 mesec se je trudim delati na sebi in na svoji čustveni rasti. Povod k temu pa je bil razpad zveze. Z dekletom nisva bila dolgo skupaj, komaj štiri mesece. Na koncu sva šla narazen zaradi, po mojem mnenju, razno raznih malih stvari katere nisva uspela jih rešit in so pripeljale do tega, da sva šla narazen. Oba pa sva se zavedala najinih napak, ki sva jih delala v tistem trenutku. Jaz sem hotel, da te napake rešiva skupaj z njo in s tem tudi najino zvezo ampak na žalost njen ni bilo do tega. To sem sprejel, s težkim srcem ampak sem na koncu le sprejel. Po razpadu zveze sem se, približno en mesec, trudil dobiti jo nazaj. Vedel sem, da bi bilo zame bolj zdravo če čisto prekinem stike ampak tega nisem naredil. In to sem šele pred kratkim ugotovil da sem to delal zaradi moje osamljenosti.

To osamljenost čutim že od srednje šolo, ko sem hrepenel po tem da sem zaželen. Da je nekdo ki želi biti z mano, hrepeni po meni ali pa samo da se hoče družit z mano (prijatelji). Do ene mere sem to osamljenost rešil. Dobil sem ogromno prijatelji s katerim sem še vedno prijatelj. Ampak jaz še vedno čutim isto čustvo kot sem čutil v srednji šoli. Željo po nekomu, ki se mu lahko zaupaš, ki te vpraša kako si in ki se lahko pri njemu dobiš čustveno podporo. In vem, da ravno to hrepenenje po tem, me je pripeljalo do tega, da znam biti posesiven, kar se je dogajalo v zadnji zvezi.

Kar pa bi zdaj rabil, pa je nasvet, kako naprej. ali lahko kako živeti s tem, ali je kakšen način da delam na tem, da se v naslednji zvezi ne bo dogajalo isto. Vsak nasvet bo zelo dobrodošel.

Za vso Vašo pomoč se Vam zahvaljujem

P.S.

Se opravičujem za mojo slovnico. Nikoli nisem bil dober v pisanju. Mi je zelo težko spravljati moje misli na papir

Pozdravljeni.

Žal mi je, da se v partnerski zvezi ni izteklo po pričakovanjih. Vidim, da se sami dobro zavedate, da gre pri vsem tem tudi za nek vzorec, ki je že dlje časa del vas. Rane v odnosih lahko zdravimo samo skozi odnos. Človek težko dela na sebi sam. Pravzaprav menim, da je to praktično nemogoče.

Priporočam vam, da poiščete psihoterapevta oz. psihoterapevtko in začnete delati konsistentno na samopodobi in samozavesti. Vedno pa je dobro, če ste dovolj (športno) fizično aktivni, meditirate, in negujete socialne stike s prijatelji.

Koliko ste stari?

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Pozdravljen,

Prvo, zahvaljujem se Vam za Vaš odgovor. Star sem 29 let. Z Vami se strinjam, da se take rane zdravi lahko samo v odnosih. Kar se pa tiče samopodobe in samozavesti, sem opazil, da takrat ko sem v družbi prijateljev mi zadovoljstvo o samopodobi in samozavesti ne primanjkuje. Problem nastane takrat ali takrat ko se mi ni treba pretvarjati- doma ali v primeru moje zadnje zveze pri moji punci. Ko sva se spoznaval, sem ji deloval kot poln samozavesti, pravzaprav se ji deloval ko ‘player’. V tistem času, preden so čustva postala, še bolj globlja, kot so bila, sem jih povedal, da znam imam probleme na sebi. Problem kot so samozavest, samopodobo in da velikokrat premišljujem o svojih napakah in problemih v svojem življenju. Pravzaprav povedal sem ji kakšen sem v resnici, ko sem za zaprtimi vrati. Na žalost tega ni vzela resno in jo je potem čisto presenetilo ko je spoznala mojo ‘drugo polovico, polno napak (pomanjkanje samozavesti, samopodobe, manjša posesivnost: v smislu stalno viseti na telefonu)’

Želim Vam lep dan

nova
Uredništvo priporoča

Impresivna zunanja podoba in šibka notranja samozavest gresta pogosto skupaj z roko v roki pri nekaterih ljudeh. Rana je tukaj vezana na obdobje, ko se pri otroku ego šele razvija (cca 1 – 3 let). Kratkoročne rešitve tukaj žal ni, veliko bi morali delati na krepitvi pristnosti in ega.

Nihče ni popoln in iz druge perspektive vsak je popoln točno takšen kot je. Tudi vi imate veliko kvalitet, samo naučiti se jih morate prepoznati in pristno izraziti.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Gospod Boštjan, Vas smem Smem vprašati še eno vprašanje. Na kakšen način lahko delam na krepitvi prisotnosti in ega?

Iskreno
Lep pozdrav


Tisto kar lahko naredite so telesne vaje, ki krepijo statično moč – predvsem nog in trupa (v mislih imam vztrajanje v najbolje stresnem položaju). Pomaga tudi meditacija, vaje za prizemljevanje in dihalne vaje (kaj točno bi vam koristilo bi vedel, če bi vas videl). Seveda pa to ni dovolj. Potrebujete referenčno točko v obliki poštene in integrirane osebe, ki vam bo skozi povratno informacijo in odnos pomagala zgraditi pristnejši in stabilnejši ego. Ni nujno, ampak najbolje je, če je to psihoterapevt(ka). Super so tudi kakšne dobre dolgoročne terapevtske skupine.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Smem vprašati če poznate kakšno terapevtsko skupino, ki bi bila primerna zame?


Žal ne poznam. To pa ne pomeni, da jih ni. Malo preverite na internetu, in se pogovorite s terapevti, morda vas kakšna skupina pritegne. Jaz sem 110% v telesni psihoterapiji in aktivnostim na drugih področjih nimam časa slediti.

Načrtujem pa tudi sam terapevtsko skupino, vendar verjetno ne prej kot prihodnje leto. Prijavite se na mailing listo, da vas lahko obvestim, ko se bo skupina začela.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Saelon, vidim da imava podobne tezave. Si ze nasel kaksno skupino?

Sem gledal po internetu za taksnimi skupinami. So skupine vendar je dosti poudarka na depresiji in aneksioznsti. Če si ti našel/a kakšno skupino za najine probleme, se priporočam. V skrajnem primeru če želiš se lahko tudi midva kdaj dobiva na kavi in se pogovarjava o tem.

LP

Saelon

jaz problem vidim v tem, da se je tvoja punca zaljubila v tega “playerja”, za katerega si dajal vtis, da si, ko pa si ji pokazal da si človek, imaš ranljive točke in jih tudi priznaš, jo je pa verjetno odbil in te ni več spoštovala kot na začetku.

jaz mislim da je dobro, da se je to končalo zdaj, kot pa da bi to odkrila šele po recimo 1 letu. zdi se mi, da ljudje vedno raje verjamejo v neke ideale, in zato jih tud nezavedno zaigrajo, ko pride do spoznavanja – pokažemo se v najboljši luči, skrivamo napake, smo bolj samozavestni.. in tudi sami pričakujemo od drugega, da bo tak. ampak ko pride resno spoznavanje na vrsto, pa blef ne deluje več – pokaže se realnost in mnogi je ne sprejmejo.

najboljše je po moje biti enostavno tak, kot si, ne skrivaš svojih napak in mnenja o sebi. všeč si manj ljudem, ampak si pa všeč tistim, ki imajo raje realnost, iskrenost, kot pa neke ideale, s katerimi si predstavljajo prvi zmenek po hollywoodskem scenariju.

bistvo pa je, da se naučiš živeti s sabo, si srečen s sabo in v bistvu sploh ne razmišljaš velik o zvezah, spoznavanju. da ko srečaš kakšno punco, te vidi medtem ko živiš svoje življenje, ne medtem ko se pripravljaš da boš v zvezi. (kot recimo ob dnevih odprtih vrat v kakšni proizvodnji raje vidimo, kako delavci delajo, kot da nas na ne bi bilo, ne da se pripravijo posebej za predstavitev poklica. no, vsaj tisti, ki raje vidijo realnost poklica kot prodajanje).
ravno zato pravijo, da spoznaš takrat, ko ne iščeš oz. ne pričakuješ.

je pa seveda odvisno kaj počneš, če si med ljudmi, je to lahko, če pa si introvert kot recimo jaz, je pa težje..

New Report

Close