Najdi forum

povabljen na isto poroko kot bivša

Pozdravljeni! Bil sem že na ducat porokah, a tokrat sem se znašel v zelo nenavadni situaciji in sicer sma jaz in moja bivša povabljena na isto poroko. Končala sma pred več kot 3 leti po dolgoletni zvezi na njeno pobudo, seveda ni bilo preveč lepo ampak taka stvar nikdar ni. V stikih nisma ostala, živiva vsak svoje življenje. Povabil me je prijatelj, on zase trdi da sem njegov najboljši prijatelj, enako lahko jaz rečem zanj. Njegova partnerka je ostala z mojo bivšo partnerko v stikih, to sem vedel. Ko me je povabil na poroko, sem ga zaradi tega vprašal ali pride tja tudi moja bivša, rekel mi je da ne, odgovor je bil v smislu “kaj si nor, itak da ne”

3 tedne pred poroko pa sem zvedel da na poroko vendarle pride tudi bivša, ki bo tudi na dekliščini. Povedal mi ni ta, ki me vabi, o tem me je opozorila moja sedanja partnerka, njej pa je povedala bodoča nevesta. Povrhu vsega pa sem jaz tisti ki mu organizira fantovščino, no vsaj jaz sem prevzel pobudo in na kup zbral njegove prijatelje, ki jih želi na fantovščini imeti, saj mesec pred poroko ni bilo nobenega sledu o tem da bi to nameraval narediti nekdo drug.

Poroka je stvar ženina in neveste, njun najlepši dan, ki ga želita deliti s tistimi, ki jima največ pomenijo in nič tega ne sme spremeniti. Scen iz moje strani ne bo, bivša je samo ena izmed ogromno gostov in ne grem tja zaradi nje, ampak zaradi mladoporočencev. Toda po drugi strani se mi zdi, da sem dobil kar lep nož v hrbet, precej razmišljam o tem. Ima me za najboljšega prijatelja, želi da mu organiziram fantovščino, potem pa dobim tole… tako, brezjajčno, za hrbtom. Je že kdo bil v taki situaciji? Kako ravnati? Situacija je zame precej sveža (vsi drugi vedo že skoraj celo leto?!?!), dobro bi bilo slišati še kakšno mnenje

On me še vedno o tem ni obvestil, tako malo časa pred poroko pa deluje da tega niti na namerava

Ne vem zate, vendar samo imam s svojimi bivšimi rešene odnose in lahko grem mirno z njimi na klepet. Praviš, da je od tega 3 leta, sedaj si v zvezi. V čem točno je težava? Ker bo ona (in ti) tam, samo po sebi še ni težava.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz z bivšimi ne hodim na klepet, nimam sploh stikov. Moti me da sem zvedel to 3 tedne pred poroko, bolj po nesreči, bodoča nevesta je partnerki povedala da mi je ženin bojda to tudi povedal. Ko sem ga precej časa pred tem sam vprašal ali bo ona na poroki, mi je bilo rečeno da je ne bo… kaj pa vem, da imam prijatelja brez jajc, mogoče? Zakaj mi lagati?

nova
Uredništvo priporoča

Če po treh letih nisi sposoben iti na isti žur z eno od bivših, imaš precej večji problem, kot je prijatelj brez jajc.
Zakaj nož v hrbet? Sta pač končala. In ali se ti v lajfu res tako malo dogaja, da je tole taka drama?

Saj on problem dela zaradi frenda, ne zaradi bivse.

Se strinjam, kot si napisal deluje frend malce hinavsko. Poskusi se pomiriti in pridobi vec informacij od svojega frenda, zakaj ti ni povedal itd. Sumim, da on misli o tebi, da se nisi pre olel bivse oz te ima za slabica?

Bi se kar strinjal z žarno.
Razumel bi, v kolikor bi bil po treh letih še vedno sam in z glavoin srcem na pol v bivši zvezi…
Ker pa imaš novo partnerko, je tale situacije res malce… nenavadna. Tudi in predvsem za tvojo novo partnerko – če si ji seveda vse tole razložil.
Predvidevam pa, da ji nisi, saj se zavedaš, kako bi lahko ona razumela situacijo. In če bi se iskreno pogovoril z njo, najbrž niti ne bi bilo potrebe za pisanje na forum.
Me prav zanima, kaj bi si nova partnerica mislila o tebi in tvojem čustvenem stanju, če bi prebrala to kar si tu napisal.
Bodi mož in se obnašaj temu primerno!

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Saj on problem dela zaradi frenda, ne zaradi bivse.

Se strinjam, kot si napisal deluje frend malce hinavsko. Poskusi se pomiriti in pridobi vec informacij od svojega frenda, zakaj ti ni povedal itd. Sumim, da on misli o tebi, da se nisi pre olel bivse oz te ima za slabica?
[/quote]

Če mu frend ni dal poimenskega seznama vseh povabljenih ali našteval, kdo vse pride (razen teh fantov, ki bi jih rad na fantovščini), se mu je verjetno zdelo, da mu po treh letih ni treba izrecno omenjati bivše oziroma bi bilo mnogo bolj čudno, če bi jo izrecno izpostavil, kot če je ne, saj je nenazadnje samo ena od gostij.
Skratka, mnogo hrupa za prazen nič, če vprašaš mene. “Scen z moje strani ne bo” – joooooooooj, da je treba to sploh napisati!

Jaz tudi ne hodim, ampak cr bi tako naneslo, bi lahko. Prijatelj mogoce res ni vedel. Mogoce se je samo bal, da te ne bo, ce ti pove. Kdo zdaj nima jajc od vaju, je stvar zornega kota.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Saj on problem dela zaradi frenda, ne zaradi bivse.

Se strinjam, kot si napisal deluje frend malce hinavsko. Poskusi se pomiriti in pridobi vec informacij od svojega frenda, zakaj ti ni povedal itd. Sumim, da on misli o tebi, da se nisi pre olel bivse oz te ima za slabica?
[/quote]

Ne bi rekla. On dela problem zaradi bivše. Da mu frend ni povedal, je samo prilični izgovor. Kajti, če mu je do bivše res tako vseeno, potem tako ali tako sploh nobene veze nima, če je na poroko povabljena tudi bivša ali ne. V bistvu, če bi imel glede tega res razčiščeno pri sebi, tega frenda sploh ne bi spraševal, če ona pride ali ne. Sploh se s to mislijo ne bi ukvarjal.
Torej, vprašanje je bolj, kaj ga sploh tako mori po 3 letih, če pride na poroko tudi bivša?

Partnerka situacijo pozna ker sem se najprej pogovoril z njo, vema kakšne zveze sma imela prej. Mladoporočenca sta bila sama dogovorjena da bo on meni povedal da pride tudi ona. No, ni mi, izvedel sem bolj kot ne slučajno, bodoča nevesta pa presenečena kako to da midva ne vema. Strah? Ni šans da zaradi tega ne bi prišel na poroko.

Torej ne delaj problema tam, kjer ga ni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pojdi na poroko, ignoriraj frendov odgovor, po poroki pa v miru razmisli kaj se dogaja. Vprasanje je tudi kaj tvoja ex govori prijateljevi punci in nato ona njemu. Ne negiraj svojih obcutkov, posebej pa ce ti.klele na forumu prbijajo, ampak res, sori folk, da delas dramo… Nekaj je gotovo zadaj, pa tudi ce nimas prav. Vazno da v miru in brez dram ugotovis.kaj se dogaja.

Lahko da je vso dramo zakuhala tvoja ex, prijatelj pa te ni hotel prizadet, je pa bil s svojim obnasanjem pokroviteljski…

Saj on problem dela zaradi frenda, ne zaradi bivse.

Se strinjam, kot si napisal deluje frend malce hinavsko. Poskusi se pomiriti in pridobi vec informacij od svojega frenda, zakaj ti ni povedal itd. Sumim, da on misli o tebi, da se nisi pre olel bivse oz te ima za slabica?
[/quote]

Ne bi rekla. On dela problem zaradi bivše. Da mu frend ni povedal, je samo prilični izgovor. Kajti, če mu je do bivše res tako vseeno, potem tako ali tako sploh nobene veze nima, če je na poroko povabljena tudi bivša ali ne. V bistvu, če bi imel glede tega res razčiščeno pri sebi, tega frenda sploh ne bi spraševal, če ona pride ali ne. Sploh se s to mislijo ne bi ukvarjal.
Torej, vprašanje je bolj, kaj ga sploh tako mori po 3 letih, če pride na poroko tudi bivša?
[/quote]

Lahko, da nima razcisceno in pac nima razcisceno, in kaj je to takega. Se doati jih nima. Ni pa prav da ga drajsajo levo in desno…

Pozdravljeni.

Vedno, ko ostanejo stvari nedokončane ali napol končane, obstaja med osebami nek naboj za katerega žal ne moremo predvideti kako se bo kanaliziral ob soočenju. Zdi se, da imate takšno situacijo z vašo bivšo partnerko in sedaj tudi z vašim prijateljem.

Zakaj čakate, da vam drugi razložijo kako in kaj? Je to vaš vedenjski vzorec? Če je, potem je omejujoč. V kolikor vam kakšna stvar ni popolnoma jasna, vprašajte, in se soočite z odgovorom. Veliko je lahko razlogov zakaj vam prijatelj ni povedal, da bo na poroki tudi vaša bivša.

Morda pa je samo čas, da se soočite s svojo bivšo. Ne glede na to, kako dolga in kakšna je bila zveza, je 3 leta doba, kjer se čustveno stanje po ločitvi normalizira. V kolikor do nje še vedno čutite močna čustva, potem ji še niste oprostili in naredili prostor za novo partnerko v svojem srcu.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

No, da se oglasim z epilogom: S prijateljem sem se pomenil, ker pozna podrobnosti kako sma končala, da je bilo iz njene strani precej grdo, se je bal moje reakcije, da na poroko ne bi prišel in je zato cincal kdaj in kako bi mi to povedal. Čeprav to ni bila opcija, ker je pač to njegov in ženin dan in ker je tudi minilo že nekaj časa. Včasih sem čutil jezo ja, kar nekaj časa, ampak nič več. Forum je pa verjetno zato da se vpraša, kot neke splošne smernice npr. … Pravi odgovor sma si pa 2 dni kasneje seveda dala sama…

Soočenja pa ni bilo ker se je raje odločila da ne pride.

New Report

Close