Najdi forum

Pred nekaj meseci sem opazil da si partnerka s katero imava majhnega otroka, dopisuje z bivšim prijateljem in tudi partnerjem… bila je cela zbrka ko sem ji povedal da vem za dopisovanja… nato se je stvar ohladila , priznam bil sem lubosumen a vendar jezen da mi ni povedala oz. je prekrivala stike.. po nekaj nekaj časa sem jo parkrat vprašal če še ima kaj stikov z njim in ona odgovori : če si mi pa prepovedal stike z njim. Ampak da bo bolj jasno, nisem prepovedal ampak povedal da skrivanje ne bo šlo , lahko pa je izkrena in mi pove če že ima stike , kao prijatelske…
Pred kakšnim tednom jaz ugotovim da si vsakodnevno dopisujeta , kličeta… in ponovno vprašam če še ima kaj stikov z njim, seveda odgovor odločno ne…. potem sem odšel za nekaj dni k staršam, naj malo premisli…
sedaj sva spet ok, vsaj iz moje strani, ona mi je zagotovila da bo prekinila stikez njim.
Kolker poznam preko drugih informacij je ta tip čebelica , ki rada hodi na različne rožice, pa čeprav ima partnerko in otroka…

Naj še dodam, da sva se po nekaj dneh molka o tej situacij pogovorila, priznala je krivdo glede stikov, povedala da ve da ni ravnala prav.
Tudi jaz sem ji poveda kako sem videl situacijo in da sem jo tudi preverjal ker pač ni štimalo med nama in sem posumil da mi še vedno prikriva stik z njim, pač pogledal sem v telefon ki ga ima sicer zaklenjenga kao zaradi otroka in službe, ker pa je ona pridno sproti brisala vse sms , klice je bila prepričana da nisem ničesar videl na njenem telefonu, in še vedno trdila da nima stikov.. vendar videl sem … nisem ji pa povedal kaj vse vem in kako sem to ugotovil… ker mislim da če ji povem da vem da si je on želi in jo vsake toko časa pokliče kot pikica, kolk se te želim , bla bla… in ona mu ne da vedit da noče ona tega da nima takšnih namenov,… ona tega neve da jaz vem… kaj naj zdaj, če pravi da bo ali je prekinpa stike… malo me srbi ampak ne pokažem tega njej…

Pozdravljeni.

Hvala za vaš prispevek. Večkrat sem že na tem forumu zapisal, da je zaupanje glavni pogoj za kvaliteten partnerski odnos. Kjer tega ni, partnerskega odnosa ni.

Lahko bi sedaj pisal o tem kako ni prav, da ona na precej otročji način vzdržuje vez s svojim bivšim partnerjem, lahko bi pisal tudi o tem, da ni prav, da ji stikate po telefonu – lahko sicer razumem, da ste se samo odzvali na njeno spremenjeno vedenje. Istočasno se sprašujem ali tudi sicer niste nagnjeni h kontroli in posesivnosti. Če ste, potem jo s svojim posesivnim vedenjem pravzaprav pehate stran od sebe v objem drugega. Zelo težko je živeti s človekom, ki preverja vsak naš korak.

Sedaj sta kjer sta. Morala se bosta pogovoriti in obnoviti zaupanje. Predlagam vam, da ji povejte kaj vse veste, kaj vse ste prebrali na telefonu. Skušajte se naravnati na to, da ji zaupate, sicer boste postali paranoični in boste v vsakem njenem premiku videli ne-zvestobo. Ničesar ji ne morete prepovedati, saj ona ni vaš otrok, ki bi mu lahko prepovedali risanko. Lahko pa ji poveste kako ste se počutili ob njenem čustvenem varanju – to je namreč počela.

Za to se v resnici namreč gre. Vi nje nimate pravice spreminjati. Prav pa je, da se iskreno pogovorita o tem kje so meje vajinega odnosa in v tem kontekstu vi lahko jasno rečete, da odprta zveza za vas ni opcija, niti vroči pogovori ali srečanja z bivšim. V kolikor ona s tem nadaljuje, je to njena svobodna volja, lahko to počne, vaša svobodna volja pa je, da lahko prekinete odnos v katerem partnerki ne morete zaupati.

Treba je vedeti tudi to, da nekateri ljudje tudi podzavestno izzivajo, da so kontrolirani, ker je takšen njihov vzorec iz primarne družine. V kolikor se ne zmoreta pogovoriti na način, da si povrneta zaupanje oz. se bo izzivanje prestopanja mej nadaljevalo, potem bosta potrebovala strokovno pomoč.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor
nova
Uredništvo priporoča

Ti iz svojih izkušenj povem,da tole pa ne bo šlo.Sem namreč sama imela enega ravno takšnega kot je tale tvoja.Ta igra mu je uspevala kar tri leta besede pa podobne kot pri tejle tvojo,ne,ne dopisujem si z njo….stike sem że davno prekinil….Resnica je bila ,da sta praktično visela eden na drugemu cele dneve našla sta tudi čas za seks.Sedaj se ne sprašuj kaj vidi na tipu ,ki je navadna zguba.Raje se strezni in odidi nekoč ti bo żal da si ostal.In še nekaj…verjemi da si dopisuje z njim,se z njim dobiva in tudi seksa.Če ostanes se čez leto oglasi in povej kaj je res.

Tebe ima za okvir, z njim pa si pestri odnos in bo popestrila si, sedaj z mobitelom, ostalo se pa dobiva ali daje dol z njim.

Prijateljuje z drugimi, ker doma (pri tebi) očitno ne dobi tega, ni sprejemanja, ni zaupanja s tvoje strani. Zato gre tja, kjer to dobi. Od nje ni najbolj zrelo, vendar prav tako ni zrelo tvoje vršenje kontrole. Našla sta se dva nezrela, ki imata priložnost dozoreti, se izboljšati, ali pa svojo nedozorelost izražati še naprej. Vama je doslej prinesla uspeh in zadovoljstvo?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Jaz bi to drugače obrnil. Nima ona njega za okvir, ker odrasli ljudje se sami odločamo o tem kako bomo živeli. Torej nas ne vodijo drugi, temveč se mi kvečjemu njim pustimo. Torej, če že, ima on sebe za njen okvir. Seveda ni preprosto tega spremeniti in postati komplet slika z okvirjem, ampak se pa da. Takoj, ko si damo možnost. Ko si priznamo, da smo sami odgovorni za svoje življenje. Dokler igramo le žrtev (drugi nas imajo za okvir je igra žrtve), nimamo nobene možnosti. Ostajamo žrtev.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Očitno ima poleg tebe še nekoga za… karkoli, kar pomeni, da ji ti očitno nisi dovolj, kljub temu, da se trudiš po svojih najboljših močeh. Nikoli ne boš zadovoljil vseh njenih potreb (resničnih ali namišljenih). Videl si dovolj, ne rabiš več šnofarit po njenih stvareh.
Sprejmi dejstvo, da ji nisi dovolj, nakar se odloči ali ima smisel (dolgoročno) nadaljevati tako zvezo.

čutim se krivega ker sem pač stikal po telefonu, priznam tudi ljubosumen sem lahko.. vendar brez razloga pa vem da ne bi počel teh stvari… toda vseeno se počutim krivega, ker pač ona tako pravi in večkrat to pove kadar je debata v tem… kot npr. saj nikamor negreva, nikoli ni nič dobro kar nardim, vedno poizkusi dati krivdo name, pa čeprav je govor bil o njenih prekritih stikih…potem še sam nevem zakaj se prerekava…vsi delamo napake , če se jih ne zavedamo jih ponavljamo, če pa se jih zavedamo in jih še vedno delamo, potem pa nevem kako človeku to pojasniti …

Ja, veliko gremo ven, kot družina ali pa kot partnerja… in vem da ni tako da negreva nikamor, tudi strinjam se z njo v večih stvareh in nisem vedno proti njej…


Takole… ko sva se spoznala ji je njen bivš ful težil ji pisal smse, klicaril, celo čakal da sta se pogovarjala, začel je men sms pisat, vendar se nisem odzival niti enkrat… ja tudi med nama se je začela pojavljat napetost in nezadovoljstvo zaradi tega, ampak je vse skupaj minevalo, on se je pomiril , vasj na prvi pogled iz moje strani… nakar opzim veliko dopisovanja po mobitelu, seveda vprašam če ji spet piše , ona men zagotovi da ne da si piše z neko drugo osebo… čutil sem glede na njeno reakcijo da nekaj neštima… ok sem si mislil, že nekaj … tako je bilo mogoče še parkrat da sem jo vprašal če ji še vedno piše, odgovor vedno isti, občutek pa tudi… zato sem preveril v njen telefon, pričakoval dopisovanje z tem bivšim, vidim pa dopisovanje z tem človekom ko ima stike sedaj …
In vprašam jaz njo kaj pa s tem , se kaj menta ali kar koli… ona meni odločno neee.. nato sem ji priznal da sem stikal po njenem telefonu…ok to sva dala skozi in use je bilo fino in fajn… ona meni razloži kaj in gdo je ta tip, pač dolgo se poznata, bila sta tudi partnerja, narazen sta šla ker naj bi on dobil otroka z neko drugo, ki v tistem času nista bila skupaj, on pač gre nazaj k njeje, in tukaj naj bi se ta zgodba zaključila…. meni je bilo zelo neprijetno ker si človek ustvari mnenje o neki osebi ki ga ne pozna… ona meni da je on zelo uredu in tako naprej… no skoraj neverjamem da ji ni nič več pisal ali kaj podobnega, vendar ne razmišlaš vsaki dan o tem…vmes sva se selila v hišo, dobila otroka… no pred nekaj meseci jaz odpeljem hčerko k mojim staršem, ker bo ona šla zvečer v nočno jaz pa nasledni dan zjutraj , in šla sva malo prej da bo lahko partnerka počivala v miru preden gre v nočno…pri mojih starših jaz malo na fb pogledam in vidim da sta z to osebo ponovno prijatelja, bilo je čudno kako ponovno če vem da sta na fb prijatelja ze od negdaj… ker pa ona ni vedela ko je na mojem telefono šla na svoj fb si je telefon zapomni prijavo in si lahko samo preklapljal iz enega na drugega, tudi jaz nisem vedel, vmes ekrat to ugotovim.. no jaz pač tisti dan preklopim na njen fb, ugotovim da si pišeta, vendar je sproti brisala pogovor, vidim pa pogovr : a hmal prideš , in se nekaj bedari..
Ok jas moji mami povem da grem… šel sem domov v bistvu v pričakovanju da ona meni omeni kaj glede njega, mogoče npr. Ej veš moj prijatel mi je pisu po dolgem času ali kaj podobnega , vsaj nekaj bi lahko rekla…. bil sem tiho, nekaj dni, ona sta si ful pisala vse živo, tudi bedarije ki me bolijo… nato ji povem da sem bil na njenem fbju… bilo he ravno preden je šla v nočno, itak sva se skregala…
Ona sicer ni vedla kako dejansko sem lahko šel na njen fb, ker pred dalj časa sem jaz vedel za njen geslo ona za mojega , odkrito ! Potem ona vmes to spremeni, pač ok sm si mislu, pač… rekel pa sem da sem videl ko sem id staršev prišel domov da je bil na računalniku njen fb prijavljen , kao pozabla odjavit… no ona to vzame kakor da je res… no ona sta se celo noč, kolkr je mela čas, glede na to da je bila v službi pogovarjala, on njej rad te mam , ne bom šel spat dokler mi ne poveš isto, itd…
Ok potem je spet spremenila geslo po nekaj urah ..no stvari so šle na slabše doma, težul sem ji, kako lahko tem pravi prijatelstvo , zakaj mi ne pove zakaj skrivaš, bil sem zelo ljubosumen, mešalo se mi je, njej pa zaradi mene … res je blo na tem da grem, ker pač nisem verjel vsega kar mi pravi, kao sva sam prijatelja nič nočem met z njim itd.. ok zakaj pol skrivaš sem si mislil… vedno to, zakaj potem skrivaš, lažeš če ni nič… no stvar se je ohladila… ona po neka časa meni na moj vprašanje glede njega vedno pravi Ne nimava stikov , itak jih nesmem imeti , ker ti tako hočeš….na tak odgovor sem bil spet v dvomu da nekaj neštima… in res, kakor da sploh ni poštimala pri njem, neglede na to da sva se skoraj rašla zaradi tega, grem v priliki prever njen mobi, jo spet ista zgodba…. kaj naj pol, nosim masko na glavi da nevidim kaj se dogaja okoli mene , da bodo drugi srečni ?

Vidiš, še pred nami se zagovarjaš in nas skuša prepričevati, kot da ti ne verjamemo. S temi prepiri, kaj je res in kaj ni, samo zamegljujeta dejansko težavo. Pusti dopisovanje in stike, to je samo posledica nečesa. Česa? Vprašaj partnerko. Kaj čutiš do tega tipa? Kaj čutiš do mene? Sva midva sploh še par?

Nisi edini, ki je šel skozi take vaje. Meni je pak zanimivo, kako te čebelice (tudi tvoja partnerka je očitno čebelica, ne samo ta njena simpatija) na vse kriplje skušajo zamegljevati dejstva in resnico, lažejo, se skušajo nekako izmazati, pa ne vem točno, kaj pravzaprav želijo doseči … zakaj vsa ta komedija? Če ne čutijo več ljubezni, naj potegnejo črto. Če jo čutijo, naj pustijo druge ljudi pri miru. Če si želijo odprte zveze, naj to skomunicirajo, mogoče se pa da kaj dogovorit.


Sem enakega mnenja, tudi povedal to…
hvala za odgovore 🙂

Pa zakaj zaboga ste zdaj planili po njem? Kao on je kriv za to, ker pri njem ni dobila tistega kar rabi, pa tak dalje? A je treba res stalno tipe j***? Kdo je začel koga varat? Ona njega ali on njo? Pa seveda je narobe če bolestno pregleduješ telefon in nadzoruješ partnerja, ampak če pa slučajno opaziš pri partnerju nekaj čudnega pa še ne pomeni da si posesiven in da izvajaš kontrolo.
Dejanska težava je, da baba ni zrela za zvezo. Ni problem v njem ampak v njegovi partnerki.

Jaz sem prek spleta nasla psihicnega bolnika s kerim sma se druzlaker sem mu zelela pomagat bit opora in iskrena kolegica sexala pa nisma ko je naso punco se me je resil tako da me je njej pune presinfal kaka sem meni pa reko da se lahko na skrivaj druzima cemu? Moje mnenje je da ljudje niso sposobni povedat partnerju da imajo kolege od prej ki so jim stali ob strani ampak se nardijo norca iz dobrote drugih. Cemu? Potem pa je drama ko partner en dan zve za dogajanje za svojim hrbtom. Jaz ne potrebujem takih ljudi in drame v svojem lifu ker so pokvarjeni in nezreli….

Žal mi je ampak, a ni očitno, da te vara?

Jaz se pomislila nisem da bi sexala s tem kolegom ki me je tak grdo presinfal punci. Ni bil njek sposoben rec to je moja prijateljica ne on me je presinfal in unicil cisto vse s tem. Sploh ni vazno ce je al ni sex poleg eni pac imajo druge za kup dreka zal. In k sreci nisem trapa ne dam vsem sexa ki se mi dobrikajo kar je dobra praksa za drugic.

Bivšo sem čisto mimogrede dobil na laži, zato sem preveril kaj je na stvari in jo dobil na še hujši laži. O tem sem pisal na forum in ugani kaj; očitali so mi, da sem posesiven. Tako da dopovej jim to, kar si napisal.

New Report

Close