Najdi forum

Zakaj hočete biti kot germani??

Pa kaj vam je ljudje, da mate nekateri toliko proti južnejšim narodom? Bili smo del Jugoslavije, smo slovani, govorimo slovanski jezik, vsi imamo skupne prednike in pika. Nevem zakaj imate nekateri tako močno željo, da bi Slovenijo priznavali kot del zahodne ali centralne evrope (čeprav je za centralno čisto upravičeno). Koga briga komu smo podobni? Mi smo pač mi. Že če greste v južno Avstrijo vam bo 85% ljudi reklo, da še niso bili v Sloveniji. Drugače pa spadamo pod južni del centralne evrope, ne razumem le kaj vam je to tako pomembno.. :

http://europa.eu/european-union/about-eu/countries/member-countries/slovenia_en

http://www.myshared.ru/slide/1022889/

Namesto, da bi bili ponosni na našo kulturo in državo kar naprej težite s tem, da smo taki kot germani, skandinavci.. Ne, mi smo slovani. Res pa je to, da je slovenija ravno točka kjer se srečajo vse te kulture in narodi (germani, slovani, romani).. Odvisno je torej na katerem koncu slovenije živite. Če živite na gorenjskem boste seveda imeli več “germnskih” navad in besed, če živite bolj proti jugu boste imeli več južnjaških navad.. A ni vse skupaj logično? Poleg tega so se zaradi turških vpadov južni slovanski narodi množično preseljevali proti severu (sloveniji), torej vas ima veliko južno slovansko poreklo pa se nekateri tega niti ne zavedate. Ne lažite si, tako kot je je.

https://www.pinterest.com/pin/483503709970089541/

Nehajte.

+mislim, da mi ni treba poudariti, da, ker smo bolj umirjen narod, da to ne pomeni, da smo čisto taki
kot germani (aka avstrijci in nemci)

Red in pravičnost. Tega na Balkanu ni. Tam je bolj ali manj sistem po teh dveh kopitih: “Ko jači, taj tlači!” in “Rodbina je sveta!” Slovanski, sploh pa južnoslovanski svet je preplet nepotizma, diktature in zamer… tak je bil od nekdaj.
Zato je germanski svet tako zanimiv, morda anglosaksonski še bolj.

@BTDT – katastrofalno nepoznavanje zgodovine!

Samo Britanska agrarna reforma je v Indiji pobila milijon ljudi. Če upoštevamo vso Britansko vmešavanje, pa je samo Indija utrpela več smrti, kot jo je kasneje zahtevala 1 Svetovna Vojna.
In, če se spomnimo, da “sonce nikoli ne zaide nad Britanskim imperijem”, lahko seštevamo kontinente, države in ljudstva, ki so jih Angleži zdesetkali.
Nenazadnje so prav Britanci izumili KONCENTRACIJSKA TABORIŠČA, v Burski vojni – v Južni Afriki pred začetkom prejšnjega stoletja.
Pa ostale evropske imperialno konolialne sile prav tako niso šparale z zločini. Od Špancev, Portugalcev, Nizozemcev in Francozov, ki so se jim potem pridružili še Italijani in Nemci.
Avsrijci so itak svoj imperij širili lokalno.
Hej, belgijskega kralja Leopolda II so bili prisiljeni razlastiti njegove kolonije v Kongu lastni državljani, ker je v njej izvajal takšne grozote.

Potem stari dobri trikotnik Britanija – Afrika – Amerika, na kateri se je tovorilo sužnje, sladkor in rum ter industrijske izdelke.
Suženjstvo so potem prepustili Američanom.. le ti pa so z zapozneli kolonializmom od Špancev prevzeli Filipine. Na upore so odgovorili tako brutalno, da je še Mark Twain zapisal: “Še otrok je zmanjkalo, da bi objokvali svoje pobite starše.”

Da pa se lahko pozabi na eno najhujših diktatur in smrt milijone ljudi.. germansko fašistično utopijo nacizma z “arijskim” Adolfom Hitlerjem.. je pa pika na i.

Rusi, kot velik slovanski narod sicer nosijo kar nekaj masla na glavi, toda svojim germanskim in anglosaksonskim sestričnam in bratrancem ne sežejo niti do gležnja.
Južni slovanski narodi so zato s svojimi lokalnimi pobijanji, kvečjemu nežnejša verzija vojn Italijanskih mestnih državic.. samo malce kasneje v času so se odvile. Od balkanskih vojn, kjer so najprej stolkli Turke in se nato skregali med seboj (Srbi in Grki potolkli Bolgare).. do 1 Svetovne Vojne (kjer bi ZDA enako ravnale danes, kot Avstro Ogrska takrat, če bi jim lokalno teroristično društvo ubilo “prestolonaslednika”.. Afganistan, Irak.. LIbija.. dokaz za to).

Veliki narodi = veliki grehi.
Malo narodi = mali grehi.
Britanski imperij = gromozanski grehi.

Kdo je prevzel Britanski imperij pa vemo. Prva dama je iz naših krajev.

De omnibus disputandum..
nova
Uredništvo priporoča

Ker smo živeli približno 1500 let v takih ali drugačnih oblikah germanskih imperijev.

Se strinjam. Vendar je v obdobju miru v germanskem svetu vladal red in pravičnost. Želel sem pokazati prav na to. Vsake toliko časa pa se kak od teh “izbranih” narodov napase na drugih. To je žal neizbežno že zaradi človeške narave. Saj veš – človek človeku volk!

Tudi slovanski narodi imajo črne pike na svoji snežnobeli koži… Premisli, zakaj imamo pri nas fojbe pa hude jame… in zakaj so se Ukrajinci spečali z Nemci v drugi svetovi vojni… pa kje je pokopan cvet poljske vojske. Tudi Čečeni se niso uprli kar brez vzroka…
Sicer pa drži kot si napisal:
Veliki narodi = veliki grehi.
Malo narodi = mali grehi.
Britanski imperij = gromozanski grehi.

Ker veliki narodi znajo stopiti skupaj. Zato so veliki. In ko ljudje stopijo skupaj so sposobni čudovitih kot tudi grozljivih reči.

Manjši narodi tega ne delajo ne ker nočejo, ampak ker ne morejo.

In zakaj se ti zaradi tega sekiraš, če se nekateri čutimo pripadni germanom in ne balkancem? 🙂
Jaz ne znam nobenega yugo jezika in nobena njihova pesem mi ni všeč, pa tudi slovenske ne. Pač mi ne gre nič od tega v uho in se ne silim v to.
Nasprotno pa gladko znam nemško, brez se kdaj učiti ta jezik, gledam samo nemško TV že od otroštva, kajti slovenske TV vsebine so praktično negledljive. Tako mi je germanska mentaliteta zelo blizu in včasih se prav smejem, ko Slovenci nekaj “izumijo” kar je bilo v Nemčijo izumljeno že pred 10. leti :))))

Eden izmed poglavitnih razlogov za Slovensko-Germansko ljubezen je tudi v tem, da imajo samo Nemci besedo, ki ponazarja užitek ob škodi (bolečini, nezgodi..) drugega: Schedenfreude

[img]http://tcbartinc.org.au/content/wp-content/uploads/2012/03/SCHADENFREUDE_400px.jpg[/img]

[img]http://2.bp.blogspot.com/_MZzzYRA1CNw/Sv3NRDJia4I/AAAAAAAAAA8/EeQbEBZOZwg/w1200-h630-p-k-no-nu/schadenfreude.jpg[/img]

De omnibus disputandum..

Schadenfeude, ne Schedenfreude. 😉

Tu gre za zelo osebno dojemanje sočloveka, kar sicer lahko cepiš na cel narod, ampak pri tem tvegaš, da te bo nekdo nekoč ravno zaradi tega pustil na cedilu in užival v tvoji nesreči.

New Report

Close