Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi Kakšne so idealne partnerke za moške in kakšni so idealni partnerji za ženske

Kakšne so idealne partnerke za moške in kakšni so idealni partnerji za ženske

Ja. Vem. Odgovorov je več. Pa vendar, neke skupne značilnosti pa lahko bolj kot ne pripišemo kar za večino moških in žensk.
Katere skupne značilnosti so to?

So to jasni in odkriti pogovori? Dober intimni odnos in sicer čimvečkrat oz glede na potrebe? Lepa zunanjost (pri ženski, ali pa celo mogoče tudi pri moškem) ? Cenjenje njega/njem, njegovo/njeno osebnost, toleranca do njegovih/njenih slabih dnevov? Kaj še…

Kako kaj vrednotite?

In predvsem, kaj mislite, da se zgodi, da pride do razhoda zveze, da partnerja več ne vidiš kot idealnega, so to nakopičena neizpovedana občutja, neizpolnjene želje, kaj pravzaprav.

Kaj mislite in kaj opažate iz okolice.

Ženski ideal moškega (govorimo pač o idealu): samozavesten, močan (psihično IN fizično), inteligenten, zabaven, veseljak, preprost, nekompliciran, visok, črn… in seveda ne škodi, če je materialno preskrbljen.

Moški ideal ženske: nežna (karakterno IN fizično), skrbna (potencialno dobra mama), čista, lepa (na nežen, neagresiven način), modrooka, svetlih ali celo blond las, lepo oblikovane žensko skladne postave. Samozavest, inteligenca, kariera, materialno stanje in telesna višina, so faktorji, ki za žensko niso niti najmanj pomembni oz. ji ne prinašajo primerjalne prednosti.

Seveda je vmes še 50 odtenkov sive in kakor komu paše…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Samozavest ti ni pomembna pri ženski? Zanimivo.

Kako pa to zgleda nesamozavestna ženska. Taka ki se vsega boji, mogoče?

nova
Uredništvo priporoča

Samozavest ti ni pomembna pri ženski? Zanimivo.

Kako pa to zgleda nesamozavestna ženska. Taka ki se vsega boji, mogoče?[/quote]

Take so njegov pogled s 50 odtenki odstopanj. Saj: če bi imel meter in pol, mu še tako skladno grajena košarkašica ne bi bila več tako idealna.

hehe, ja, košarkašice so najbolj zaželene…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Misliš idealen kot neko predstavo v glavi? Ker biologija potem uredi drugače, sicer bi vsi povprečno visoki blondinci (po milesu) ostali samski.

Po mojem: na prvem mestu čustvena inteligenca, torej da je človek sposoben čustvovanja, je ljubeč, prijazen, toleranten, širokogruden, nežen. Potem intelektualno ujemanje, ki pa je seveda odvisno od človeka do človeka (nekdo, ki rad gleda žajfnice, se bo int. verjetno težko ujel z dr. primerjalnega jezikoslovja – ni pa nujno, Goethe je živel in se nato tudi poročil s svojo gospodinjo). Moški mora biti za moje pojme tudi praktičen, torej da vidi delo in sam poprime zanj, ne da mu je treba vse s prstom pokazat. Mene osebno izjemno moti tudi okostenelost, fiksiranost brez odstopanja, obsedenost s čistočo, načrtovanje vsake minute dneva – osebno imam raje malo improvizacije.
Glede zunanjosti je stvar okusa in predvsem biologije. Meni so všeč visoki širokopleči blondinci, moj partner je pa ravno kontra (pa še to mu ni ostalo več bogve koliko las).

Zveza razpade – ker ljudje že po enem mesecu hočejo zagotovilo, da je stvar resna in se potem ne sprašujejo več (namesto da bi si dali malo sproščenega časa in se spoznavali), ker so se vezali iz napačnih razlogov, ker jih na partnerju moti preveč stvari (pred katerimi so si na začetku morda zapirali oči). Ali pa spoznajo koga drugega in jih zmami sveži adrenalin. Ali pa dejansko verjamejo v idealnega partnerja, čeprav ta seveda ne obstaja. Obstaja samo oseba, ki jo imamo tako radi, da prenesemo tudi njene napake.

Zanimivo je, kako pravzaprav moškim inteligenca niti ni tako zelo pomembna. No, vsaj za začetek veze ne.

Ampak, če pomisliš, v odnsosu bodo potrebni tudi pogovori, s kom bi raje se pogovarjal, z eno, ki ti bo dorasla v pogovoru, ne glede na tematiko, eno ki bo znala operirati z besedami na način, da te bo vedno znova vabila v pogovor in skozi besede še na bolj prijetna opravila… ali eno, ki je sicer po videzu lepa, pa več kot to, kateri lak rada uporablja, ali zakaj ji ta moda bolj pristaja kot druga ali kaj bo danes skuhala za kosilo… ne zna skupaj spacat.

Moški res niso nič daljnogledi. 🙂

Ti to zdaj sklepaš po enem moškem, ki je nekaj odgovoril v tej temi. Ampak sumim, da se malo norca dela, ker je opisal eno stepfordsko ženo.

Ja, večkratne doktorice znanosti so najbolj oblegane… 😉
Sicer pa človeku zadostuje kratek sprehodi po Čopovi (cca 100 m), pa mu je takoj jasno, katere atribute izpostavlja večina žensk, notranjo lepoto? Inteligenco? Ali raje svoj popek? 😉

Sicer pa, žali bog, moški žensko ocenjujemo precej na prvo žogo in predvsem po videzu. In tega se ženske prekleto dobro zavedajo. Mislim, da je kakšno posebno dokazovanje in prepričevanje tu povsem odveč. Seveda pa je pametna in zanimiva ženska pametnemu moškemu dodatno privlačna – ni pa to primarna karakteristika, ki jo moški išče pri ženski. Sicer bi nam zadostovali prijatelji istega spola (velja tako za ženske kot za moške).

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Važno je ujemanje med partnerjema in njuna skladnost, ne pa neki ideali….

npr. meni niso všeč mišičnjaki, mam pa rada očalarje.
npr. jaz nisem verna in vsak, ki je nek goreč kristjan, pri meni odpade (kot jaz pri njemu)
…nekdo, ki da veliko na zunanjost in je vsak dan pri frizerju, verjetno ne bo kompaktibilen z enim hipijem….v glavnem, vse je v neki skladnosti.


Ja dobro no. Kaj pa moški izpostavljajo na Čopovi, da te slišim? Popka verjetno res ne, ampak kaj pa no? Opazuje ženske? Kaj do odraža v njemu, notranjo lepoto, inteligenco,…? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Glej – ne vem, tukaj ti res ne znam pomagat. 😉
Vem pa, da povprečna ženska da neprimerno več na svoj videz (obleke, mejkap…) kot povprečen moški. Najbrž bodo ženske rekle, da zato, ker so rade “urejene”… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Po mojem pa zato, da nas ti na Čopovi občuduješ.

Če gledamo povprečje, ne bi rekla, da so velike razlike pri tem, koliko kdo da na videz. Čas, ki ga ženske porabimo za mejkap, vi porabite za britje. Glede oblek so tudi povprečni moški izbirčni, če jim je pač mar videz. Če jim ni, potem seveda ne, ampak tudi vse ženske ne dajo veliko na svoj videz.

Sicer pa tema ne sprašuje po tem, kdo nam pade v oči, temveč kakšna je idealna partnerka. Sklepam, da ti za partnerstvo ne zadostuje razkazovanje popka na Čopovi.


A ti pa nimaš rad urejenih žensk? 🙂
Jasno je, da tako enaki si spet nismo. Niti moški med seboj si nismo. Eni se urejajo kot ženske, drugi praktično nič.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

@žarna
želel sem zgolj opozoriti, da je naš pristop do nasprotnega spola (moški, ženski) navadno precej drugačen in (žal) kljub vsemu tudi precej biološko pogojen. In ni vedno skladen z našimi pričakovanji. Seveda sem stvari karikiral (se opravičujem za Čopovo…;)), zato da lahko lažje razumemo. Upam, da je kljub temu jasno, da moja “idealna ženska” ni plastična Ančka, pa čeprav s popolnimi merami. 😉

BTW, še nikoli se nisem bril 1 uro, kolikor je porabila marsikatera moja bivša za svoj večerni outfit… ,)

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Drugače je pa naslovno vprašanje meni nesmiselno oziroma preveč široko zastavljeno. Kajti vsi pojmi, kot so prijazen, samozavesten, lep, spoštljiv itn so zelo relativni in si jih vsak drugače predstavlja in skoraj nemogoče natančno odgovorit (ker bi predolgo trajalo), tudi če bi imel željo oziroma bi se mi ljubilo. Primer: tebi se lahko nekdo zdi samozavesten, zame je samo domišljav ali pa obratno.
Itak pa se meni ne zdi pomembno, kako drugi vrednotijo in kaj jim je všeč, temveč, da vem, kaj je všeč meni in da to najdem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Seveda so odgovori (v vseh postih) subjektivni in omejeni na posameznikovo doživljanje, tudi samopoznavanje. Gre za debato. Čisto mirne vesti lahko samo za sebe opredeliš in poveš, kaj je za tebe idealna partnerka, pač povzameš na osnovi tega, kar imaš, torej tvoje žene in obratno, kar veš, da je tvoji ženi všeč na tebi. Če veš še za koga drugega od tebi bližnjih, lahko tudi njegovo videnje deliš z nami…

Slabe volje danes?

Seveda so odgovori (v vseh postih) subjektivni in omejeni na posameznikovo doživljanje, tudi samopoznavanje. Gre za debato. Čisto mirne vesti lahko samo za sebe opredeliš in poveš, kaj je za tebe idealna partnerka, pač povzameš na osnovi tega, kar imaš, torej tvoje žene in obratno, kar veš, da je tvoji ženi všeč na tebi. Če veš še za koga drugega od tebi bližnjih, lahko tudi njegovo videnje deliš z nami…

Slabe volje danes?[/quote]
Danes? Vsak dan podobno in to sploh ne slabo, nasprotno. :))
Vi kar delite, bom z veseljem prebral.
Lahko povem le to, da imam to, kar potrebujem oziroma želim, sem želel, preden sem dobil. Težko pa to opišem, preveč široka debata, kot sem že rekel. Ne morem izpostaviti ene ali dveh vrednot, niti lastnosti, ker sem prepričan, da je skupek vsega pomemben. To lahko dokažem s primerom, da ti je na enem človeku lahko všeč 95% stvari, tam pa je lahko ena, ki te tako zelo zmoti, da ti otežuje življenje s tako osebo. Ta skupek je pa, kot pravim, meni zelo težko opisati. Prepuščam drugim, brez slabe volje. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

V bistvu je stvar taka…
Ko se visoki črni in modrooke bjonde pokonektajo med sabo, ostane za ostalo “rajo” še 50 odtenkov sive. Seveda se nekateri težko sprijaznijo(mo) z igro v drugi ligi in potem visijo(mo) na takšnih in drugačnih forumih, utapljamo svojo žalost in komplekse z bedarijami, tožimo nad krivično usodo in preklinjamo nenačelnost in moralno izprijenost alfa predstavnikov enega in drugega spola.
Smmmrk… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Po moje nekako takole, če povzamem;
Moški išče (v tem zaporedju): seksi, čutno, pametno
Ženska pa:pametnega (s smislom za humor), seksi, čutečega
Pa seveda, ista vrsta ptičev skupaj leta; kot je že House ugotovil 10ka z 10, kvečjemu 9ko, 8ka z 8ko itd. Zelo redko vidiš kakšnega res postavnega deda ali bejbo z neprivlačnim partnerjem. Je pa tudi res, da dandanes skorajda ni izrazito grdih ljudi – če le malo investiraš vase. Osebno pa menim, da idealnih ni, so samo približki ;P

New Report

Close