Najdi forum

Res ne razumem pred dobrimi šestimi meseci sem spoznala fanta s katerim sva postala prijatelja in sva se v redu razumela se zafrkavala in tudi zaupala, govorila v resnih temah in tako naprej….
Pred kakšnim tednom sva bila zvečer še zunaj ter se zabavala, uživala v večeru kot prava prijatelja. Od takrat naprej pa se mi več ne javi, mi ne odgovori na sms, edino kar sem dobila je sporočilo o katerim je napisal, da je zbolel njegov bližnji sorodnik.
A ni to čudno..mislim, da si zaslužim pojasnilo ali ne?

Mogoče ti misliš, da si ga zaslužiš, on pa te morda še noče s tem obremenjevat. Seveda je mogoče, da si je vse skupaj tudi izmislil, ampak na tvojem mestu bi še malo počakal, preden bi si ustvaril dokončno mnenje. Sicer pa, a ni to, da je zbolel sorodnik, že neke vrste pojasnilo? Daj mu čas, kljub temu, da te očitno zelo skrbi, kaj je za vsem tem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne vem, kaj in koliko si zaslužiš, ampak čudno pa je oz bi bilo, če bi bila več kot le prijatelja. Če bi bila fant in punca.

Če sta le prijatelja, samo druženje, pa je možno, da se sedaj iz kateregakoli razloga ne mora posvečati več vajinemu prijateljstvu in se ne čuti dolžan to obrazlagati, te glede tega miriti, ohranjati vajino prijateljstvo ali celo smatra, da samo prijateljstvo ne potrebuje nekih opravičil ampak so tudi čist OK, da si v stiku takrat, ko lahko in ko ti to ustreza …

nova
Uredništvo priporoča

Mogoče si je našel punco in mu je prepovedala druženje z ženskami. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Da, zaslužite si pojasnilo.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Ne, do ničesar nisi upravičena. Modelu je družina pomembnejša od nekega efemernega flirtanja z nekom, ki ga bo slej ko prej itak zapustil ali drugače razočaral. Dal te je na stranski tir, kar je logično, obnaša se kot odgovoren moški, fant. Pusti ga pri miru, kar ti je tudi sporočil, ti pa očitno tega ne razumeš ali pa si preveč narcisoidna, da bi bila sposobna doumeti razlićne situacije v življenju. Misliš, da se svet vrti okrog tebe in tvoje fulje, pa se ne. In to te boli. Get over it.

Prijateljstvo? Morda namišljeno. Tip se te je hotel znebiti, zato pa je uporabil priročen izgovor. Prijatelji se oddaljijo med seboj zaradi medsebojnega konflikta, ne pa zaradi bolezni sorodnikov. Sicer pa mi je čudno, da o njem ne veš nič o sorodnikih. Morda ima tip punco in se je odločil za njo in ne zate. Od zdaj naj bo samo bivši, ti pa glavo gor in odpri oči. Prijateljev in prijateljic, ki si zaslužijo tak naziv, je naokoli veliko.


Ni nujno.
Možno.
Odvisno od tipa in trajanja bolezni in tudi odnosa ki ga ima ta oseba z bolehno.
Niso vsi odprta knjiga da bi okoli razlagali vsem o svojem življenju. Ekstrovert ne bo razumel introverta, slednjemu se bo pa ekstrovert zdel preveč razdajalski.
Preveč cinizma.

Dr Mii
Enasama
Marko
———–
+1

Bostjan_Topovsek – epic fail iz strokovnega vidika.


Da, zaslužite si pojasnilo.
[/quote]
Tu se pa jaz ne bi čisto strinjala. Ignoranca pove točno toliko, če ne več, kot besede. Kaj naj ona zdaj še rine v njega in “zahteva pojasnilo”, saj ji tip ni bil partner niti ljubimec, samo družba, s katero se je parkrat dobro imel. Če ga je ona po njegovem kaj resno pobiksala na tem večeru, ji itak ne bo povedal. Če je pa problem na njegovi strani, pa še manj.


Da, zaslužite si pojasnilo.
[/quote]
Tu se pa jaz ne bi čisto strinjala. Ignoranca pove točno toliko, če ne več, kot besede. Kaj naj ona zdaj še rine v njega in “zahteva pojasnilo”, saj ji tip ni bil partner niti ljubimec, samo družba, s katero se je parkrat dobro imel. Če ga je ona po njegovem kaj resno pobiksala na tem večeru, ji itak ne bo povedal. Če je pa problem na njegovi strani, pa še manj.
[/quote]

Verjetno je Boštjan želel povedat, da si avtorica zasluži boljše odnose oziroma nekoga, ki bi ji pojasnilo v taki situaciji dal. Seveda vsi tega niso sposobni, ni pa to neko nerealno pričakovanje, da tega ne bi mogla dobit pri kom drugem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zaslužiš si pojasnilo, dobila ga pa ne boš, ok? 😛

Pojasnil ti je, da mu je nekdo zbolel. Takrat ti vse ostalo postane nepomembno, nima smisla, ker si le želiš, da bi ti bližnja oseba ozdravela. Spoštuj njegovo odločitev. Lahko tudi dregaš dalje vanj in tvegaš njegovo jezo, mogoče celo hvaležnost za tvojo skrb…kdo bi vedel?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Zasluzis si pojasnilo in njegov odgovor o bolanen sorodniku ni zadosten.


Kaj konkretno ji predlagaš? Naj mu pošlje vsak dan sto esemesov, dokler ne bo odgovoril? Ga čaka pred službo, kliče njegove domače …?

Počakaj na njegov korak, ne sili vanj.

V življenju se zgodi, da dobiš pojasnilo – včasih čez daljše obdobje. Takrat je vse preprosto in jasno – za nazaj. In pokaže se, da je bilo prav, da so se poti razšle, da se je zgodba zaključila. Nenazadnje tudi zato, ker se ne da živeti ob nekom, ki ne želi komunicirati s teboj.

New Report

Close