Najdi forum

Kako na lep način "zavrniti" fante

Živijo,

sem 26 letnica, 4 leta samska in v glavnem čisto zadovoljna sama s sabo. Nimam časa za “iskanje”, zmenke in preživljanje časa s potencialnimi partnerji (hobiji, delo, študij, družina…). Ker me na raznih socialnih omrežjih kontaktiranjo fantje, do katerih nimam interesa (kar ne pomeni, da so slabi), razmišljam, kako jih na lep način odsloviti, ker nočem izpasti nesramna, mogočna, bitchy ali kakorkoli bi že temu rekli. Res, da nisem najbolj spretna z besedami, zato velikokrat izpadem prav takšna, kar pa je daleč od resnice. Ignoriranje oz. ne-odpisovanje je še najlažji način, vendar tudi sama sem že bila postavljena na ignor, zato vem, da je to skrajno neprijetno. Fantje, kaj bi vi razumeli kot “prijazno” zavrnitev in kaj ravno obratno?

In še en quick question: Ali fantje, ki dekleta moje generacije kontaktirajo in nič ne šparajo s pohvalami in koplimenti, imajo še kakšen drug cilj, kot tistega, ki se skriva v spodnjih hlačkah? Ne želim posploševati, zato me zanima čim več mnenj.

Sem odprta za širši dialog, mnenja, tudi kritiko, ideje in podobno. 🙂

Lep večer še naprej!

Nikar ne bodi preveč prijazna. Če boš preveč prijazna, nekateri sploh ne bodo znali odnehati, saj bodo mislili, da si samo sramežljiva, a še vedno morda malo zainteresirana ali pa da se ne znaš postaviti zase in bodo dobili občutek, da lahko gnjavijo še naprej.

V bistvu je pa tako, vsakega lahko prijazno in jasno zavrneš. Če ne bo razumel in še naprej vztrajal, si vzami pravico, da ga ignoriraš. Ne poskušaj dodatno pojasnjevat, saj on je razumel že prvič, on samo preizkuša, ali si mislila dovolj resno.
Kaj potem, če si za koga bitchy. Noben te v resnici ne pozna, zato si naj pač misli, kar si misli. Če želiš vplivat na to, da bi vsi o tebi mislili vse lepo, potem moraš vsakemu dovoliti, da te spozna. To pa verjetno ni najbolj smiselno in v tvojem interesu. Poleg tega je to, kar so tebi nekdo misli, pogosto tudi odvisno od tega, kar drugi od tebe pričakujejo. Več, kot pričakujejo, bolj bodo ob zavrnitvi razočarani, posledično te bodo želeli ozmerjati itn.
Če ti fantje delijo komplimente, je to, kar želijo odvisno tudi od tega, kaj na fotkah oziroma sicer v živo s svojo podobo in vedenjem sporočaš. Če se oblačiš izzivalno z veliko gole kože, je gotovo večina takih, ki bi ti le radi zlezli tja spodaj. Če s tem ne “pretiravaš”, je gotovo vmes tudi kak, ki ga zanima o tebi še kaj več, kot to, kaj se skriva tam spodaj.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ti bi pravzaprav rada jebala, pa da ne u… saj veš kaj pravijo. Ignoriranje je najboljša rešitev, samo ti bi jih rada še mal držala na vajetih, pa uživala ko bi se slinili za tabo.
zavrnitev ni za nikogar prijetna, je pa po mojem vseeno bolje čisti računi kot to tvoje nategovanje.

nova
Uredništvo priporoča

A stavek “Ljubček, saj si luštkan, ampak nisi moj tip…” pa ne pali?

Pravzaprav te ne razumem: koga naj bi jebala in kam? 😀 In ne, ne vem kaj pravijo. Mislim, da nsi dobro prebral/a mojega posta, želim ravno obratno, kot pa predvidevaš. Da me nehajo kontaktirati nemudoma, ampak, da niso zarad tega užaljeni. Ne, ignoriranje po mojem mnenju ni najboljša rešitev, je pa najlažja. Saj tudi ko greš s kom na kavo, pa ti ni zanimivo, ne vstanes sredi pogovora od mize in greš, ampak se opravičiš ali magari izmisliš razlog. Čiste račune imet je tudi moj namen, ampak zaradi tega še vseeno ni treba bit nesramen do nekoga. Odrasli bi se morali znati pogovoriti o teh zadevah, ampak dandanes s(m)o vsi tako občutljivi in takoj užaljeni. Ravno zaradi tega, ker smo si ljudje različni, me zanimajo mnenja. Ne vem zakaj sem se čutila dolžna razlagati moje mnenje, ampak vseeno hvala za komentar in doprinos k moji “raziskavi”.

Hvala tudi Markotu za komentar! 🙂

Sliši se preprosto, tega ne bi nikoli sama naumila hehe. Po takem komentarju verjetno res ne moreš biti užaljen.

Hvala za mnenje 🙂

No, njihova užaljenost ni tvoj problem, če jim na lep in vljuden način poveš, da te ne zanima in da bi raje, da te pustijo pri miru. Sicer pa v večini primerov ne gre za užaljenost/prizadetost, ampak za ranjen ego.
Načeloma pa tudi mene ta vprašanja spominjajo na varianto jebanja, pa da ne uđe.


Katera socialna omrežja ?

Zelo zanimivotudi.

Žal, če hočeš mir, boš morala izpasti tudi kdaj pa kdaj takšna, sicer pa to ni pomembno. Tisti, katerim si všeč za še kaj več kot za seks, jim bo spodnji citat primera zavrnitve, ti bo prinesel spoštovanje, za ostale pa ti ni treba skrbeti kako bodo odreagirali.

Bi pa rekel, da je tudi odvisno kakšne fotke imaš ti na teh socialnih omrežjih (razgaljenost, tisto bedno šobljenje ustnic, itn.). Nekatere kar kličejo po vsakodnevnem (samo)potrjevanju, ker jim je všeč pozornost (in jim je to več kot dovolj za dnevni ego boost).


A tole pa ne bo dovolj, da pošlješ tem fantom ? Meni bi bilo razumljivo.


To kar si na začetku tvoje objave napisala je več kot razumljivo in spoštljivo.
Ne, jaz bi tale zgornji citat avtomatsko poslal tistim, če ne bi odnehali pa block. Enostavno.
Ignore je lahko vseeno preveč dvoumen.


Ja – dosti jih je realno MGTOW, vendar so modrotabletna sorta (in realno se še ne zavedajo). 😛

Imaš pa zmeraj razkorak med “perceived” in “actual” value.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=95&t=7655270&p=11542821
Nasvet-za-tiste-še-v-matrici
(za tipe bukvi)

O tem problemu sem že pisal v tejle temi: Kako odvrniti od sebe nasprotni spol?

Ignoriranje v možganih sproža enako kemično reakcijo, kot ob fizični poškodbi, kar pomeni, da je telo v stresu.
Človeško je torej razmišljati v stari smeri: “Ne delaj drugim, kar ne želiš, da bi drugi počeli tebi.”

Verjetno najbolj koristno je torej več korakov. Najprej tistega, ki je najbolj tebi lasten. Pač poskušaš sporočiti, da te oseba ne zanima v tem smislu (ali celo vseh).
Marsikdo prijaznost meša s pripravljenostjo za začetek razmerja.. in te potem žal potrebujejo tisto malce bolj trdo zavrnitev.

Vsebine pogovorov in pohval pa same od sebe nakazujejo namen.. če nekdo v drugemu vidi le lepe seksualne atribute oz. objekt, potem v ozadju ni nobene druge “dodne” vsebine kot že izražena.
Ravno obratno, človek, ki ma največji razpon vsebin, ki te iskreno zanimajo in se je z njim o teh prijetno in zanimivo meniti.. s tem ostaneš v stiku. In prav v takšnih prijateljih se najde najkvalitetnejše partnerje. Prijateljstvo kot predigra zveze je najboljša formula uspeha.. ker partnerji morajo pogosto še zgraditi prijateljstvo.. in jim ne uspe vedno.
Seksualna kompatibilnost je pa med ljudmi visoka.. če bi se samo na podlagi vtičnikov imeli za meniti, bi lahko vsi bili z vsemi. Pa še potem bi bil dolgčas ponavljaločega flodranja le tolikšen, da bi se kak model in prijem zamenjalo, ane?

De omnibus disputandum..

Nekaj tem na tem forumu priča o nasprotnem.

A ti veš zase.


Ni nujno. Večine ljudi ki mi niso ustrezali, sem se znebil z ignoriranjem. Ob tem nisem doživljal nikakršnega stresa, ravno nasprotno, sem se bolje počutil ker sem vedel, da bom od tistega trenutka naprej imel mir.


Ni nujno. Večine ljudi ki mi niso ustrezali, sem se znebil z ignoriranjem. Ob tem nisem doživljal nikakršnega stresa, ravno nasprotno, sem se bolje počutil ker sem vedel, da bom od tistega trenutka naprej imel mir.[/quote]

Nisi doživljal, da te odklopi nekdo, ker mu ne ustrezaš? Ker bi hotel mir pred tabo? Ne? To te še čaka in to takrat, ko bo tebi veliko do stika.


O ja, sem že doživel to. Samo sem tudi vedel, zakaj je prišlo do tega.


O ja, sem že doživel to. Samo sem tudi vedel, zakaj je prišlo do tega.[/quote]

Pomoje obstajata zdrav in nezdrav ignore. Zdrav ignore, kadar nekomu zlepa ne.mores dopovedat, da je njegovo vedenje zaljivo naprimer. Nezdrav ignore pa kot zelja po kontroli.

Ah, neke fante, ki me kontaktirajo na FB in jih ne poznam oz. nočem spoznati, enostavno blokiram ter se sploh ne ukvarjam z analizami, kaj komu odpisovati in kakšna bom z odgovorom izpadla.


O ja, sem že doživel to. Samo sem tudi vedel, zakaj je prišlo do tega.[/quote]

Pomoje obstajata zdrav in nezdrav ignore. Zdrav ignore, kadar nekomu zlepa ne.mores dopovedat, da je njegovo vedenje zaljivo naprimer. Nezdrav ignore pa kot zelja po kontroli.[/quote]

Ne ignor, temveč prekinitev stikov: poveš, zakaj in se ne vračaš.

Pomoje obstajata zdrav in nezdrav ignore. Zdrav ignore, kadar nekomu zlepa ne.mores dopovedat, da je njegovo vedenje zaljivo naprimer. Nezdrav ignore pa kot zelja po kontroli.[/quote]

Ne ignor, temveč prekinitev stikov: poveš, zakaj in se ne vračaš.[/quote]

Ja, tako.

pokaži, da nisi zainteresirana, če pa ne neha težit, pa direktno povej da te ne zanima. bistvo je, da tipu pokažeš, na čem je pri tebi. ignoriranje in nedoločnost je velik problem, ker tip potem ne ve, ali punca hoče da vztraja, ali je ne zanima. jaz če mi nobena ne pokaže interesa (ali ona meni ni zanimiva), sklenem da iz tega pač ne bo nič. pogovarjam se še vedno, če me kontaktira, ampak pač kot prijatelj.

kar se drugega vprašanja tiče – veliko nas je tipov, ki smo v teh letih in želimo resno zvezo. ne vem pa, zakaj te to zanima, če uživaš v samskosti in se ne želiš vezat.

Pomoje bo ignoriranje kar najboljša izbira. Če tipu rečeš, da te ne zanima, ti lahko začne težit, da itak ni nič hotel in kaj se greš. Če poskušaš preveč prijazno, marsikdo tega ne razume. Tale debata dobro kaže zakaj so ženske, tiste fletne in še bolj fletne včasih bitchy – ker so take morale postat, ker jim ves čas težijo.

nenavadno, kaj tako zaposleno dekle dela na socialnih omrežijh in to celo večih? pa nne da ti godi pozornost virtualnih neznancev?

New Report

Close