Najdi forum

BI LAHKO MODERATOR ALI PA KDO DRUG MALO RAZLOŽIL KAJ O LJUDEH KI SO POSESIVNOST PRIPRAVLJENI DLJE ČASA PRENAŠATI ALI PA SE CELO SPRIJAZNIJO S POSESEVNIM PARTNERJEM .SO TO LJUDJE Z NIZKO SAMOZAVESTJO ALI PA ENOSTAVNO NE ZNAJO DRUGAČE ŽIVETI PARTNERSKEGA ODNOSA KOT PA KONFLIKTNO IN OTEŽUJOČE.SE TI LJUDJE PREMALO CENIJO MOGOČE ? NIKOLI NAMREČ NE BOM RAZUMELA SVOJE PRIJATELJICE KI JI PARTNER KAR NAPREJ KAJ OČITA TA PA RAZEN JEZE NE ZAPUSTI POSESIVNEGA PARTNERJA.OČITNO TO PRI NEKATERIH TRAJA TUDI V NEDOGLED ALI CELO DO POZNE STAROSTI. ZAKAJ ? KO GLEDAM NJUN ODNOS IMAM OBČUTEK DA IGRATA IGRO KI JE NE ZNATA NEHATI. ALI PREVARA NAREDI PARTNERJA ŠE BOLJ POSESIVNEGA ?? IN ČE GA ALI JE POTEM POSESIVNOST DO NEKE MERE UPRAVIČENA ?

Pred leti sem bil z operno pevko, ki sem jo že dva meseca po začetku zveze dobil na laži. Za vrstnika se je zlagala, da je njen 10 let starejši sodelavec. Ni pa vedela, da tipa bežno poznam in je star toliko kot ona. Pisal sem ji pod drugo identiteto in jo povprašal, če je samska. Odgovorila je z da. Sem bil posesiven? Ali pa sem upravičeno preveril situacijo, ker je ona dala razlog za preveritev?

Ker pa mi pri dekletih ne gre, ker z njimi nimam stikov in z njihove strani ni zanimanja zame, sem to požrl in upal, da je zaplet samo prehoden in bo kmalu spet po starem, torej da mi bo zvesta.

Nizka samozavest z moje strani? Mogoče. Toda kdor ni v situaciji, ko mu/ji ne gre pri nasprotnem spolu in se mora preklemato boriti, da s kom sploh postanem par, tega ne more razumeti. Zato sklepam, da ti je prijateljičina situacija tuja. Predlagam, da se usedeta in pogovorita. Vprašaj jo, ali s težavo spoznava moške in je z njim zato, ker ve da bo zelo težko našla drugega partnerja.

Če na spletu uporabljaš velike začetnice, kot je to v tvojem tekstu, pomeni, da vpiješ. Najbrž nisi imela tega namena…

Predvsem bi bilo zanimivo vedeti, kaj je za tvoje pojme pomeni biti posesiven. Konfliktni in otežujoči odnosi niso nujno posesivni. Če je tvoja prijateljica svojega partnerja že prevarala, je za pričakovati, da jo bo v prihodnje bolj kontroliral, ji morda v dvomih očital marsikaj. Redki so, ki lahko oprostijo nezvestobo in živijo naprej, kot da take izkušnje ne bi imeli.

nova
Uredništvo priporoča

V ozadju je vzorec soodvisnosti, praviloma v povezavi s slabo samopodobo.

Če je vaša prijateljica prevarala partnerja, potem je tudi to eden izmed znakov slabe samopodobe.

Po prevari je zaupanje zelo težko vzpostaviti. Brez zaupanja pa ni partnerskega odnosa. Partnerji, ki si ne zaupajo ostajajo skupaj predvsem zaradi vzorcev soodvisnosti in slabe samopodobe.

Ali je po prevari sploh možno vzpostaviti zaupanje? Včasih ja, včasih ne. Odvisno je od tega, kako sta oba partnerja pripravljena delati na lastnih destruktivnih podzavestnih vzorcih. Za prevaro je odgovoren tisti, ki prevara, za kvaliteto odnosa, pa sta odgovorna oba. V kolikor partnerja nista pripravljena delati na sebi postane partnerski odnos praviloma podoben peklu, kar sedaj tudi opažate pri svoji prijateljici.

Posesivnost v partnerski odnos ne prinese čisto nič zdravega. Normalno in prav je, da se v partnerskem odnosu razvije določena stopnja pripadnosti, posesivnost pa je povezana z lastništvom in ekskluzivno pravico nad partnerjem.

Zelo pa bi bilo narobe, če bi za nastalo situacijo krivili samo enega ali druga partnerja.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close