Najdi forum

Živijo,
na vas se obračam po nasvet. In sicer izhajam iz precej kaotične družine, kjer je bilo bolj malo razumevanja, podpore in neke čustvene inteligence. Pri komunikaciji se je bolj zmerjalo in kričalo kot kaj drugega. Predvsem s strani moje mame, ki je zraven še obvlada manipulacijo, in je zmeraj žrtev. Vedno me je bilo strah, da zaradi odnosov v moji primarni družini ne bom zmogla normalno peljati razmerja. Pa vendar sama ogromno delam na sebi, berem knjige, v preteklosti pa sem prav tako obiskovala psihologa. Problem je sledeč, moje nekontroliranje jeze in besa, ko pride do teh trenutkov. Sama ubistvu tega nisem jemala kot težavo, dokler mi moj sedanji partner ni povedal, kako moteče je, da vzbuja strah in da s tako osebo niti ne želi biti v razmerju. Predvsem, ker želim biti jaz boljša oseba, me zanima kako se rešiti tega problema? Kako se kontrolirati?
Najlepša hvala za odgovore.

Pozdravljeni!

Hvala za vaš prispevek.

Zdi se mi, da si nalagate preveč odgovornosti za občutke, ki jih ima vaš partner ob izbruhih vaše jeze. On v resnici ne reagira na vas, razen če ste fizično precej močnejši od njega in bi se lahko zato počutil ogroženega, ampak vaša jeza rezonira z njegovo, to pa je nekaj na kar on v resnici reagira. Pogosto je eden partner agresiven, drugi pa je pasivno agresiven. V partnerski terapiji je potrebno delati na obeh partnerjih, saj impulzi za izbruhe prihajajo iz obeh smeri.

Sedaj pa glede vaše jeze. Jeza je VEDNO pozitivno čustvo. Aktivira se takrat, ko zagovarjamo svoj prav. Jeza postane težava samo zato, ker se je morala v preteklosti umakniti v podzavest zaradi vzgoje in zaradi kulturnega/verskega programiranja (moraš biti priden, ne smeš ugovarjati, božje zapovedi …). Jeza se zaradi tega transformira v nekontroliran bes, maščevalnost, morilske impulze, manipulacije, kontrolo, sadizem, mazohizem … S temi čustvenimi impulzi pa je zelo težko delati, saj so v svojem bistvu izredno destruktivni.

In ravno pri tem se Core Energetics razlikuje od drugih psihoterapevtskih metod. V Core Energetics delamo ravno s temi destruktivnimi elementi v polni verziji. Poglejte si predstavitveni video na moji spletni strani Vaš link in boste dobili nekaj občutka o čem govorim.

Sami lahko poskusite s sprehodi v naravi, spremembo prehrane in meditacijo. Pomaga lahko tudi čiščenje jeter in postenje (po pameti seveda – ni potrebno izvajati nobenih ekstremov). Vendar pa je potrebno vzorce agresivnosti vseeno jasno nagovoriti skozi terapevtsko obravnavo – ne priporočam, da se s tem soočate sami.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close