Najdi forum

rejništvo- lepe zgodbe, pasti in podobno

Pozdravljeni.
Imam željo postati rejnica. Za to se odločam, ker svojih otrok ne morem imeti, vendar si še vseeno želim biti v družbi otrok in skrbeti za njih. Zavedam se da je ta nalogo lahko zelo težka. Prebrala sem že veliko forumov in pogovorov vendar bi rada slišala, še tiste lepe zgodbe oziroma probleme, ki se pojavljajo.
Zanima me tudi, ali drži podatek, da otroku ne moreš nuditi dovolj z denarjem, ki ti ga nudi država (okoli 580€)? Sama nimam otrok tako, da tega resnično ne vem. S partnarjem, sva bila vedno mnenja, da bi otrok oz. otroci v rejništvu živeli dobro, saj ima partner solidno službo in bi denar, ki je namnjem otrokom res porabila za njih, vendar me je resnično začelo skrbeti ko nekatere pravijo, da potrebuješ mnogo več denarja. Ob enem se zavedam tudi, da osebe, ki delajo za minimalno plačo dobijo približno toliko in morajo preživeti otroka.
Ob enem me zanima tudi kako poteka tečaj za izvajanje rejništva, koliko čaka čakaš na otroka, skratka vse podrobnosti.
Naj še omenim to, da sem tudi v postopku posvojitve in da mi je socialna delovka sama predlagala naj razmislim o rejništvu saj primankuje mladih oseb in pravi, da vidi v meni pravo osebo za to “delo”. Tako, da si resnično ne želim nesramnih ali žaljivih komentarjev.

Lep pozdrav!

Na vsa tehnična vprašanja ti bo še najbolje znala odgovorit kar ta socialna delavka.

Ta znesek, o katerem pišeš, je v primeru poklicnega rejništva, ko skrbiš za najmanj tri otroke. To je plačilo rejniku in oskrba otroka. S tem denarjem ga seveda lahko preživiš.

Delavka bi te morala tudi opozoriti, da so otroci lahko nameščeni samo začasno ali za kratek čas, eni ostanejo dolgo v družini, drugi morda leto, dve, tri … pridejo tudi različno stari, različno zahtevni, različno sposobni z različnimi starši. Nekateri jih obiskujejo, drugi absolutno ne. Za nekatere starši dajejo denar, za druge ne. Da med otroki vseeno ni razlik ne materialno ne čustveno – moraš poskrbeti ti po svojih najboljših močeh.
Nekateri starši so tako zanikrni, da na primer ne dovolijo urediti osebne izkaznice za otroka. To v praksi pomeni, da z njim ne morete odpotovati iz Slovenije. Kajti starši večinoma ohranijo starševske pravice, čeprav morajo otroci v rejo.

Še ena past takole na hitro: vidva z možem sta npr. navdušena smučarja, otroci pa nimajo opreme. Radi bi šli na kolesarski izlet, otroci pa nimajo koles. Za veliko stvari se morajo rejniki nekako znajti. Tudi za nujne, če imajo pri sebi otroka s PP.

Kako hitro bi otroci bili pri vama, je verjetno odvisno predvsem od občine. A če ti je soc. delavka to omenila, potrebe verjetno so.

Moje čisto osebno mnenje: ne imej preveč romantičnih predstav. Moji starši so bili rejniki. Eni otroci so bili fajn in imamo stike, bilo je pa par kalibrov, da ne morem verjet, da bi jih lahko samo njihovi starši tako skvarili.
In če smem dati nasvet: na vajinem mestu bi denar in energijo šparala za posvojitev iz tujine. Pri nas dajo v posvojitev tam okoli 20 otrok na leto …

New Report

Close