Najdi forum

Dvomljivo obnašanje svakinje in tašče

Zanima me vaše mnenje.
Z družino živimo v svoji hiši, ki je kar nekaj km stran od mojih staršev in sorodnikov ter od moževih staršev in sorodnikov.
Sprva mi ni bila jasna dinamika in komunikacija med taščo in svakinjo, zdaj pa vse bolj. Nekaj pogovorov med njima sem imela priložnost tudi slišat. In bila sem hudo razočarana in presenečena v negativno smer.
Tašča se je ves čas ukvarjala s tem, kaj vse jaz imam, kako imamo urejeno, kaj od materialnih stvari imamo,…..pri svakinji pa sem opazila zanimiv vzorec posnemanja.
Vse tisto, česar se jaz lotim, se bo čez mesec dni pohvalila tudi sama.
Tašča je prišla na obisk samo zato, da je pregledala, kaj imamo v kopalnici novega, pa v spalnici,…. in ni minilo nekaj tednov, že je svakinja imela podobne reči. Pa v resnici nimamo nič posebnega, le določen stil življenja vodimo, ki pa ni mogoče vsakdanji- živimo bolj z naravo.
Enako je z ostalimi dimenzijami, npr. sem se vpisala v nek tečaj, tudi sama se je hitro morala- pa dejansko o teh stvareh nima pojma.
Ker se mi vse skupaj zdi plehko, sem nekaj časa zadevo ignorirala, potem pa se je začela primerjava še s tem, kako jaz oskrbim svojega dojenčka, kaj ga jaz napravim, s čim ga mažem, kakšno kozmetiko uporabljam, in spet je svakinja vedla prav vse in kmalu delala popolnoma enako.
Zanimiv je tudi pretok informacij. Če smo mi tisti, ki bi želeli kakšno uporabno informacijo, nam jo ne bodo zaupali, se naredita neumni, mene pa vsaka od njiju ves čas sprašujeta vse mogoče.
Do sedaj smo se že precej distancirali- kakšno je vaše mnenje, da bi se to opravljanje in obrekovanje končalo?


Zakaj vas moti, če imate posnemovalce?
Če bi vsi okrog vas imeli enak stil kot ga imate vi, ali bi vi še vedno imeli enak stil kot ga imate sedaj?
Raziščite v sebi ta vidik. Bodite iskreni do sebe in napišite odgovor na forum.

Na podlagi odgovora bom lahko napisal več.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

No, očitno imaš tudi ti dober pregled nad inventarjem pri tašči in svakinji. Očitno ste dovolj pogosto drug pri drugem na obisku, da ti nič ne uide.
Pač ženska mogoče nima svoje smeri in ji je to, kar ti delaš, všeč, v tebi vidi vzornico. Zaradi tega tebe ni nič manj in ti nisi nič manj ti. No, razen če ne pričakuje, da bosta na primer na tečaj hodili skupaj.

Mene osebno bolj motijo “zasliševalci”, ljudje, ki te bombardirajo z vprašanji, vrtajo, vedno hočejo vse vedeti, o sebi pa nič ne povedo. Ena taka enosmerna komunikacija, in to neprostovoljna. Imam tako sosedo in nas je kar nekaj, ki se ji izogibamo.

nova
Uredništvo priporoča


V bistvu je to pohvala, se ti ne zdi? Zakaj bi se sicer tako trudili posnemati, kar počneš? Saj ne, da ne bi bilo nekam bedno, ampak večina problemov na relaciji snaha – tašča – svakinja izhaja iz tega, da poskušajo tamlado prisiliti, da bi bila čimbolj podobna njim. Če že morajo biti problemi, bi imela rajši tvoje kot tiste v drugo smer.

Uf, hvala obema za odgovor.
Zmota, sploh nimamo in ne vodimo nobenega inventarja. Na obisk smo vabljeni enkrat na leto, glede vedenja, je pa tašča tista, ki večkrat pride in konkretno pove, s čim in kaj vse se svakinja ukvarja.
Npr: Veš, ona je bila tudi na tem tečaju, je tudi kupila to in to, tako kot ti. in podobno…
Ja, tudi tu je enako, o sebi ne govorijo ničesar, dobrohotnih info, ki bi bile tudi za nas ok.

Lp

Pozdravljeni.
Hvala za odgovor.
Ja, zagotovo. Še naprej bi imeli enak stil, saj je le ta v skladu z našimi vrednotami, prepričanji in podobno.
Črednega nagona se izogibam, saj je vsak posameznik tisti, ki mora poiskati svojo pot, hotenja in stil.
Je pa precej čudno, da te od določenega trenutka nekdo tako različen posnema, praktično v vsem.
Sem premislila in moj iskren odgovor pri vsem tem je ta, da je pod vsem tem zelo boleča resnica.
Namreč tašča pravzaprav k nam ne pride zato, da bi se posvetila svojemu vnuku, se z njim igrala, kvalitetno izkoristila čas in podobno, temveč zato, da vse pregleda, povprašuje in poroča, kako svakinja tudi zna in zmore vse tisto, kar mi.
Njeni vzgibi in razlogi obiskov so razočarajoči in žalostni.
Lp


Menim, da je vaša tašča malo ljubosumna in zelo radovedna ženska. Naučena je, da se v ožji skupnosti lahko starejši vtikajo v stvari mlajših. Vendar to še ne pomeni, da ni rada s svojim vnukom.

Morda vaši svakinji poroča na način, da s tem vrši na njo čustveni pritisk: “A veš da imajo oni …”

Menim, da je posredi samo generacijsko in značajsko neujemanje. Glede na to, da moški izbira svojo partnerko po modelu svoje mame (ali njeno nasprotje) sem prepričan, da imata vidve kakšno točko tudi takšno, da medsebojno sproža podzavestne negativne odzive.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Mogoče se pa svakinja samo trudi, da bi se vama prikupila … tako tebi kot tašči. Tebi očitno ni pretirano pri srcu in to gotovo čuti, tašča pa možno, da ji stvari predstavlja v luči, kot je Boštjan omenil, in če ni zelo samozavestna, mogoče te “informacije” vzame kot kritiko sebe oz. namig, kaj bi morala početi, da bi bila tašči bolj všeč.

Mislim, da tašča vse to počne iz lastne čustvene potrebe, da še vedno ostaja del družine četudi za to ni nobene racionalne potrebe. Ona zgolj nima lastnega življenja in so njeni otroci (in sedaj njihove družine) njen cel in edini svet. Če jo boste “odrezali” se bo sesul njen smisel življenja in bo zelo užaljena, prizadeta…
Mislim, da bo bolje, da vzameš njeno govoričenje kot del igre, ker takšna pač je in malo “potrpiš”. Ne rabiš jo obsojat, lahko jo zgolj pomiluješ in paziš, da se ne obremenjuješ s stvarmi s katerimi se ona ukvarja, ker v nasprotnem ne boš nič drugačna od nje… 😉

Hvala vsem za odgovore.
Lp

Ne zaupaj jima več osebnih stvari posebej ne tistih, ki so ti ljube!

New Report

Close