Najdi forum

Nekdanji najboljši prijateljici

S to prijateljico sva se spoznali kake dve,tri leta nazaj. Več kot leto dni sva se imeli fajn. Res sva se ujeli in ugotovili, da imava podobna mnenja in poglede na svet. Nato sva se ‘skregali’, no ona se je z mano. Ker mi je zamerila neko malenkost, ki jo je vzela čisto preresno. Sem se ji opravičila in spet sva bili prijateljici. Vsaj mislila sem tako. Pa se je izkazalo, da je ona še vedno kuhala zamero. (v času ko sva bili skregani, je govorila drugi prijateljici, da mi želi vse najslabše, jaz nikoli nisem kaj takega nikoli pomislila da bi govorila) Nato je bil mir za kako leto. Danes pa se je hotela pogovoriti z mano. (jaz sem pa že prej izvedela kakšne laži je govorila drugim o meni – česar jaz pač ne počnem) Začela mi je očitati spet neko stvar, ki jo sploh nisem izrekla, vendar je narobe, preveč osebno, razumela mojo opazko (ki je dejansko jo opisovala) in nato začela govoriti, ko sem ji očitala da laže o meni za mojim hrbtom, je začela govoriti v smislu kakor da ima pravico da se laže. Očitala sem ji, da tudi manipulira z ljudmi, sam ima za prijateljice same take, ki so lahko vodljive. In ker so te prijateljice tudi moje, jih takorekoč obrača proti meni in jim laže o meni. Tudi ko sva se dobili se mi je tako zlagala v obraz da še zdaj ne morem verjeti. Sama nikoli nisem govorila nič o njej, no vsaj nič kar bi bilo neresnično.
Kakor sem razbrala je tako ljubosumna name, ker se s svojim partnerjem vidim, več kot ona s svojim. In dejala je da sem ji govorila kako veliko se vidim s svojim.. In da mi to zameri. Halo?!
Vsi moji prejšnji partnerji, ko so jo videli, so takoj rekli, da naj jo pustim pri miru. Pa sm jim rekla ah,saj je v redu frendica. Dokler nisem sama spoznala, da je točno taka,kot so mi govorili. Manipulativna in patološka lažnivka.
Še nikol nisem imela opravka s tako “prijateljico”, najbolj pa si očitam da nisem verjela ljudem, ki so takoj prepoznali kakšna je. Hvalabogu, sem se jo rešila.

Sedaj pa vprašanje. Je kdo že imel podobno izkušnjo?

Bojim se tudi, da bi ta ženska kaj izblebetala.


In zakaj si ji izblebetala svoje skrivnosti?
Ker si mislila, da je prijateljica?
Prijatelji se nabirajo/ustvarjajo leta in leta, ne dve leti.
Ko takole malce pogooglam po MON-u, si polna nasvetov za druge. Svetuj še sebi kaj pametnega!

Zakaj se mi zdi, da sem to zgodbo že brala in zgolj vsake toliko časa odpreš isto temo?

nova
Uredništvo priporoča

Kot najprej. Ne moreš vedeti, kdo je tvoj pravi prijatelj in kdo ne. Ugotoviš šele na koncu ko se opečeš.

Drugače pa, taki nesramni ljudje niso zaželeni tu. Forumi niso namenjeni pametovanju oseb s prevelikim egom.

@Adelina : Nisi edina. Jaz sem imela dolga leta kolegico, ki sem jo imela za najboljšo prijateljico.
Izkazala se je za manipulativno koristoljubko. Najprej me je pustila na cedilu ob očetovem samomoru, ker njej je bilo vedno najpomembnejše, da si dobi bogatega moškega in živi na veliki nogi-s tem, da ona nič ne dela. Prijatelstvo ji nič ne pomeni. Največ ji pomenita denar in materialne dobrine. Ko sva šli na kavo, nikoli ni hotela plačati kave, zmeraj jaz. Ko sem jo imela enkrat vrh glave in zahtevala, da ona plača je odkorakala stran. Če že obstaja kakšna karma, upam da ona dobi vse nazaj, kar je drugim slabega storila. Pa nikomur ne privoščim nič slabega, samo ta ženska je res tako karakterno gnila, da ji niti ne vem kakšen puder ne pomaga. 😉 Sedaj sem raje sama brez prijateljic, kot s takšnimi nepravimi in koristoljubnimi. 🙂

@Adelina : Nisi edina. Jaz sem imela dolga leta kolegico, ki sem jo imela za najboljšo prijateljico.
Izkazala se je za manipulativno koristoljubko. Najprej me je pustila na cedilu ob očetovem samomoru, ker njej je bilo vedno najpomembnejše, da si dobi bogatega moškega in živi na veliki nogi-s tem, da ona nič ne dela, ampak jo moški živi. Prijatelstvo ji nič ne pomeni. Največ ji pomenita denar in materialne dobrine. Ko sva šli na kavo, nikoli ni hotela plačati kave, zmeraj jaz. Ko sem jo imela enkrat vrh glave in zahtevala, da ona plača je odkorakala stran. Če že obstaja kakšna karma, upam da ona dobi vse nazaj, kar je drugim slabega storila. Pa nikomur ne privoščim nič slabega, samo ta ženska je res tako karakterno gnila, da ji niti ne vem kakšen puder ne pomaga. 😉 Sedaj sem raje sama brez prijateljic, kot s takšnimi nepravimi in koristoljubnimi. 🙂


Imaš ti fetiš vleči stare teme gor???

New Report

Close