Najdi forum

Rešitev iz nasilje

Pozdravljeni!
Rada bi Vam pisala otem da iz nasilje vedno je rešitev,ženska rabi samo veliko pogum.Seveda vse ima svojo ceno,to tudi.Dobro vem da ni je enostavno iti v neznan svet,zapustiti svoj dom,prijatelje,z strahom v srce,da mogoče sploh ne bo uspelo,da še bo slabše….vedite da plača se.Verjamite,kdo ima dobro srce,vedno najde nove prijatelje in če boljše razmislite,boste vedeli da človek ni je važno kje živi,važno je da počuti se varno,da ima mir!
Jaz tudi sodim med ženskami kdo preživela hudo nasilje(psihično),na koncu sem odišla z sinom pa 5€ v žep,prvo v krizno center Ljubjana,potem pa v Materinski dom Solkan,tu sma živela 13 mescov.Več kot 1,5 let sem mogla boriti za oskrbništvo za sina,mož ga hotel uzet od mene da me bi tako kaznoval ker sem ga zapustila,a jaz sem kot tigrica borila za sina in sem zmagala.
Zdaj že leto dni živim z novim partnerjem in očitno je da spet preživima psihično nasilje…ker partner psihično začel bombardirat bolj mojega sina kot mene,sem tako odločena da odidem kot še nikdar.Za sina jaz bi naredila vse,ne bom dovolila da bi on trpel..Niče nima prav fizično ali psihično groziti koga,od take moški treba iti kraj.Očitno je da v Ljubezni nimam sreče,a to ne pomeni da bom jokala in pustila da pred moji oči sina nekdo psihično napade(govori da je neumen,bedak,da ga ubije,potepe hudo ko jaz ne bom doma,luleka odreže pa take bedarija).Seveda jaz sem to že enkrat preživela(v 7 let zakonu) in takrat sem dala že vse skoz,vem kaj lahko pričakujem,kakšne težave bom imela,oziroma bolj zavedam kakšne težave imam in ker vem,da sem tujka in na žalost niče nemore mi pomagat od moje sorodnike,vseeno sem zelo vesela, ker so Varne hiše in Materinski domovi,kam lahko obrnem…da res ženske ima rešitev iz nasilje…..samo rabi veliko pogum!
Prosim za pomoč,kateri Varni hiši lahko obrnem,zanima me kje imajo prosta mesta.Samo na obali ne,saj tu živim,tu ne bi počutila dovolj varna z sinom.
Lp.Pogumna Ženska

.

Spoštovana gospa, spodaj so navedeni naslovi, tel. številke…varnih hiš. Izberite si za vas najbolj primerno in pokličite. Žal pa vam ne moremo povedati, kje je prosto. Boste morali poklicati.

Srečno.

Mateja

VARNE HIŠE, ZAVETIŠČA, ZATOČIŠČA, KRIZNI CENTRI:

Goriška:

•Zavod Karitas Samarijan – Varna hiša Karitas za Primorsko
Skalniška 1, 5250 Solkan
telefon: 05 330 02 34
e-pošta: karitas.samarijan(at)siol.net
Jugovzodna Slovenija:

•Društvo življenje brez nasilja in krivic za podporo žrtvam kaznivih dejanj – Varna hiša Novo mesto
p. p. 345, 8000 Novo Mesto
telefon: 07 332 68 95
e-pošta: varnahisa_nm(at)email.si
Koroška:

•Društvo regionalna varna hiša Celje – Varna hiša
p. p. 347, 3000 Celje,
telefon: 03 492 41 70
e-pošta: varna.hisace(at)siol.net
Osrednjeslovenska:

•Društvo SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja – Zatočišče za ženske in otroke
p.p. 2726, 1001 Ljubljana
telefon: 01 524 19 93, 080 11 55
e-pošta: drustvo-sos(at)drustvo-sos.si

•Društvo za nenasilno komunikacijo – Varna hiša za ženske in otroke žrtve nasilja
Miklošičeva 36, 1000 Ljubljana
telefon: 031 736 726
e-pošta: drustvo.nenasilje(at)siol.net

•Društvo ženska svetovalnica Ljubljana – Krizni center Ženske svetovalnice
telefon: 01 251 16 02
e-pošta: info(at)drustvo-zenska-svetovalnica.si
Notranjska:

•Talita Kum – Krizne namestitve starejših oseb, žrtev nasilja
Ljubljanska 28, 6230 Postojna
telefon: 05 720 39 84

Podravska:

•Center za socialno delo Maribor – Varna hiša Maribor
Dvorakova ul. 5, 2000 Maribor
telefon: 02 250 66 00
e-pošta: gpcsd.maribor(at)gov.si

•Center za socialno delo Ptuj – Varna hiša Ptuj
Trstenjakova 5a, 2250 Ptuj
telefon: 02 787 56 00
e-pošta: gpcsd.ptuj(at)gov.si
Pomurska:

•Društvo varnega zavetja Pomurje – Varna hiša za ženske in otroke žrtve nasilja
p. p. 18, 9240 Ljutomer
telefon: 02 584 83 90
e-pošta: vh.ljutomer(at)siol.net
Savinjska:

•Društvo regionalna varna hiša Celje – Varna hiša
p. p. 347, 3000 Celje
telefon: 03 492 63 56
e-pošta: varna.hisace(at)siol.net
Spodnjeposavska:

•Center za socialno delo Krško, Zavetišče Pepcin dom
Cesta krških žrtev 1, 8270 Krško
telefon: 07 492 25 53, 07 492 59 68
e-pošta: gpcsd.krsko(at)gov.si

Gorenjska:

•Društvo za pomoč ženskam in otrokom žrtvam nasilja Varna hiša Gorenjske – Varna hiša za ženske in otroke žrtve nasilja Gorenjske
p. p. 575, 4103 Kranj,
telefon: 051 200 083
e-pošta: VH.Gorenjska(at)siol.net

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

New Report

Close