Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski NASILJE NAD………..MOŠKIMI IN DRUGIMI

NASILJE NAD………..MOŠKIMI IN DRUGIMI

Hej…
Ne vem,če sem sicer naslovila na pravi forum to temo..a vendar me je nekaj zmotilo-pa to ni prvoaprilska šala,ampak dejansko resnica,o kateri zelo malo govorimo.Mogoče moje pisanje,ne bo naletelo na to,da bo sploh objavljeno,vendar napisala pa vseeno bom,mogoče,pa mi moderatorji dopustijo tudi o tem spregovoriti-o problemu,katerega se javno ne priznava,na katerega se dejansko nihče ne obregne…Sama pišem,kar veliko o mojem razmišljanju,večinoma sama zase,včasih tudi dovolim,da drugi ljudje,drugi kritiki,preberejo moja najglobja razmišljanja,ravno zaradi tega sem si danes drznila sestaviti blog,katerega mam javno objavljenega..in večina ljudi to pravzanprav niti ne gane:(..kako je to mogoče se sprašujem…Sprašujem se tudi v tem blogu..Resnično se opravičujem,če sem zgrešila forum…a vendar nekje moram začeti kajne :).In mimogrede,pa ne mislim žaliti,že sam uvod v forumu potrdi moje pisanje..nasilje nad ženskami in otroci…kaj pa ostali???Ostali niso žrtve?

DANES MALO DRUGAČNA TEMA-NASILJE NAD………..

Večinoma sem pisala o ljubezni,o mojih strahovih in podobnih zadevah,včasih sem se jezila na politike,včasih na moške ..in danes ne glede na to,da je dan šaljivcev ,mislim da si ta tema zasluži mojo pozornost,pa ne zaradi drugega..ampak dejansko,teh stvari se nikjer,prav nikjer ne objavlja,o tem razglablja in podobne zadeve.Sicer pa tako kot je že v navadi,me vedno nekaj fascinira,da potem na to temo napišem blog,moje razmišljanje,moje mnenje…
Skratka,ko imam čas,na veliko berem različne bloge,različnih avtorjev in nikjer nisem zasledila te teme..nasilje nad moškimi,nasilje nad homoseksualci in podobne stvari..Vem,sedaj vas je mogoče šokiralo,kaj pišem..ampak dejansko,se tudi to dogaja,in pravzanprav,me je k temu spodbudil,komentar bralca,ko se je en bloger razpisal,o nasilju nad ženskami,v katerem je pisal,da zakaj o tem nič ne piše..in dobesedno me je zmotilo,da pravzaprav tega komentarja bloger sploh ni komentiral,niti odgovoril na postavljeno vprašanje ..Sprašujem se zakaj?
Če takole gledam,malo teoretično in o tem razmislim-pravzanprav se mi dozdeva,da so te teme dobesedno tabu,da se o tem noče pisati,noče razglabljati,ker pač-zakaj??Resno se mi postavlja glasno in jasno vprašanje zakaj????O nasilju nad ženskami,je toliko napisanega,skoraj da vsakodnevno v časopisih,na internetnih straneh,revijah,raznih blogih…Zakaj pa o nasilju nad moškimi ni???Nas želijo ljudje prepričati,da se to ne dogaja???
Hmmm močno dvomim,da se to ne dogaja,pravzanprav sem prepričana da se,le da-mogoče znajo moški bolj skriti nasilje nad sabo?Se mogoče,v takih primerih izkaže,da so moški močnejši,ki doživljajo nasilje od žensk?Si mogoče,samo oči stiskamo pred resnico in izpostavimo samo šibkejše,ker si pač mislimo,da ti bolj rabijo pomoč?Pa dragi moji,ne govorim,samo o fizičnem nasilju,ampak tudi psihičnem,ki je lahko rečem,še bolj uničujoče,še bolj te fizično izmozga,kot pa fizično-še bolj te lahko ubija..tako kot pravi rek “VČASIH BESEDA BOLJ BOLI,KOT PA UDAREC”..pa s tem ne mislim,da udarec ni hud,boleč,ponižujoč..ne,ne..samo besede se zažrejo v dušo..ki pa lahko doprinese večje težave v našem telesu….
Govorim iz lastnih izkušenj,pišem na podlagi mojih bolečin,ki sem jih imela,doživela in prestala sem ogromno-in kljub temu,da sem lahko rečem,že kar nekaj časa iz takega pekla ven,so rane in bolečine še vedno sveže,še vedno se stresem,ko slišim vpitje sosedov nad ženo ali možem,še vedno se ustrašim,ko se vrata zaloputnejo,zaradi prepiha,še vedno ponoči sanjam o težkih dejanjih…še vedno čistim dušo,vseh bolečin in ran iz sebe…Zato vem,kaj doprinese nasilje nad človekom,zato me tako odkrito skrbi,zakaj se samo eno stvar izpostavlja-a druge zadeve ostajajo zamolčane,nepovedane,zatrte…
Nasilja je ogromno,nasilje se dogaja vsakodnevno,pa ne samo nad ženskami,otroci…
Nasilje se dogaja tudi nad moškimi,homoseksualci..dogaja se mržnja,nad drugače mislečimi,drugačne narodnosti,drugačnega videza…Nasilje se dogaja že po osnovnih šolah,vrtecu…Sploh se ne zavedamo,kaj se dogaja v današnjem svetu,kaj vse ljudje dopuščamo,kaj vse ljudje spregledamo in si govorimo sami sebi:”To ni naš problem,če se soseda kregata,če vidimo žensko z modrico na očesu,če je sosedov otrok potplut z modricami,ko slišimo nekoga o homoseksualcih grdo govoriti,ali o drugače miselčih,drugačnega videza” …
Hmm mar res ni???Mar mi res ne moremo nič storiti?Ne rečem,da bi se morali mi vtikovati v zasebne zadeve…Vendar ali res moramo iti mimo take ženske,brez da nas gane?Mar res moramo spregledati otroka v modricah in o tem biti tiho?Mar moramo res biti tiho in iti samo mimo,brez da povemo svoje mnenje tej osebi,ki tako govori o sočloveku in vse zgolj zato,ker je drugače spolno usmerjen,drugače misli in drugače izgleda?Mar smo res tako nesočutni???? Jaz ne morem biti hladnokrvna ob takih dogodkih,ne morem biti tiho,niti molčati-le zakaj bi????Ne vidim potrebe!!!!!Ne vidim razloga,da me nebi ganilo,da bi bila tiho in šla samo mimo!!Zakaj pa bi??
In ravno tako,ne morem mimo tega,da se dogaja nasilje tudi nad moškimi,tudi moške pretepajo,tudi moške posiljujejo in psihično zlorabljajo.Obstajajo tudi moške žrtve,ki so ravno tako žrtve nasilja kot ženske.Ni je bistvene razlike,ne moremo delati razlike,zgolj zato,ker je moški močnejši del..Ravno tako moškega boli duša,telo in psiha..ravno tako moški,preboleva leta in leta skeleče rane..ravno tako,moški molči,ker ga je sram povedati,kaj doživlja,ravno tako,je moškega strah,pred še večjim nasiljem,če bo kaj povedal…mogoče je lahko za moškega celo bolj boleče in ponižujoče kot za ženske-a vendar to je samo razmišljanje,ne pa trditev..
Obstaja samo ena razlika,ki je za moške žrtve nasilja,naravnost ponižujoča..moški nimajo svoje varne hiše,nimajo se kam obrniti,nimajo društva,kjer bi mu svetovali,kaj naj naredi,kam naj se obrne…Prav smešno mi je že,ko v raznih zloženkah ponujajo ženskam varno hišo,v primeru nasilja…kam naj gredo pa moški ki to doživljajo?
Ah ne,moški so močna bitja,znajo se sami znajti,znajo si sami pomagati….Le kako,saj so tudi oni psihično uničeni,tudi oni so izgubljeni v temi,tudi oni so oropani svojega jaza,svojega ponosa..Enaki smo si-vse žrtve isto doživljamo-nobene razlike ni med žensko,moškim ali otrokom…
Vem z mojim blogom oziroma pisanjem,ne bom nič naredila,vem da niti nikogar ne bom ganila-ali pa mogoče vsaj en procent..vendar za razmisliti pa vendarle je…

Za konec naj napišem samo to,ne mislim z mojim pisanjem nikogar žaliti,niti najmanj,pravzanprav spodbujam,varne hiše,razna društva,SOS telefone..tudi sama sem že uporabla te zadeve,ko mi je bilo najbolj hudo in težko…a vendar ne smemo biti tako “egoistični” in ponavljati,da so samo ženske in otroci žrtve….in tu se ne gre samo za fizično nasilje,ki je vidno že na daleč,ampak gre se tudi za psihično,ki pa je očem dobesedno nevidno in o tem je še veliko,veliko težje spregovoriti 🙂
Pa lep pozdrav 🙂

vem, da je tole že staro vendar vse pohvale, da nisi ignorantska kokoš kot večina ljudi in si lepo spisala tale blog/post…Še večje pohvale, ker si se zavzela za tiste, ki normalno ne dobijo nobene pozornosti v tem svetu.

večina ljudi raje gleda svoje gnile riti in se briga zase, kot pa da bi rekli kaj hudega sosedu/prijatelju o njegovem/njenem početju (govorim za različne zadeve in ne samo o nasilju)…

hvala bogu(kateremukoli že), da obstajate tudi ljudje, ki vam je mar in vidite širšo sliko.

žalostno..res žalostno, da pod to temo ni nobenega odgovora…
me veseli, da se najdete tudi osebe, ki gledate stvari širše od tega kar se ljude daje pred nos in pridno vgriznejo v to…

nova
Uredništvo priporoča

heh..očitno moderatorka ne prenese resnice in me zato briše?

odrasti že otročaj..

samo pohvalili sem kakovostno opisano realnost z strani anonimne30, ki je dokazal višji iq od večine vas tukaj nezrelih otrok.

New Report

Close