Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski Zakonodaja na področju nasilja v družini in nasilja nad ženskami?

Zakonodaja na področju nasilja v družini in nasilja nad ženskami?

Mi lahko morda kdo pomaga pri tem vprašanju? Katera zakonodaja ureja to področje? So kakšne novosti, posebnosti?
Ukrep o prepovedi sem že našla.
LP,
Katja

Spoštovana Katja!

O ukrepu prepovedi približevanja ste se že seznanila, o njem smo podrobneje pisali tudi na našem forumu pod naslovom Kam po pomoč in ukrep prepovedi približevanja.
Sprašujete za morebitne zakonodajne novosti na področju nasilja. V fazi sprejemanja oz. v državnozborskem postopku je Zakon o preprečevanju nasilja v družini. Zdi se mi, da želite vedeti kaj več o tovrstni zakonodaji, zato vam predlagam, da odprete spletno stran Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve, nato “kliknete” na Zakonodaja in dokumenti in Predpisi v pripravi, tam boste našla celoten Zakon, poleg njega pa še oceno stanja in razloge za sprejem novega zakona ter obrazložitev posameznih členov Zakona.

Lep pozdrav! mag. Vilma Regovc, dipl.soc.del Vodja Varne hiše Gorenjske tel: 051/200 083

Zakonodaja na področju nasilja v družini:

– zakon o preprečevanju nasilja v družini
– zakon o vrastvu javnega reda in miru (6.čl. nasilno in drzno vedenje)
– kazenski zakonik (299. čl. nasilništvo)
– zakon o policiji (39a in 39b čl. prepoved približevanja)
– pravilnik o prepovedi približevanja določenemu kraju oz osebi
– zakon o kazenskem postopku (195a čl. in 201 čl.)
– pravilnik o dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem (3 čl. in 6.čl)
– zakon o pravdenm postopku (411 čl.)

mednarodni dokumenti:
– splošna deklaracija človekovih pravic (16čl.)
– mednarodni pakt o držaljanskih in političnih pravicah (23.čl.)
– mednarodni pakt o ekonomskih, socialnih in kulturnih pravicah (10.čl)
– evropska konvencija o človekovih pravicah (8.čl)
– konvencija o otrokovih pravicah (20.čl)

New Report

Close