Najdi forum

ŽENSKE SO OB ODHODU IZ VARNE HIŠE ZAPISALE:

» Ko sem prišla v hišo, sem bila čisto druga oseba, vsa izgubljena od strahu in nasilja. Sedaj, ko odhajam, sem čisto druga oseba, ki sem postala z vašo pomočjo. Odhajam v svoje stanovanje.«

»Končno sem si pridobila vsaj malo samozavesti in začela verjeti, da sem sposobna sama doseči svoje cilje.«

»Najbolj sem vesela, da sem na en način našla sebe in si zastavila cilje in pot.«

» Po razno raznih padcih in porazih sem postala še bolj močna in odgovorna in upam, da mi bo to uspelo tudi v prihodnje. Za vsa ta spoznanja in pomoč sem v največji meri hvaležna vam. Najlepša hvala za vse besede, podporo, pogovore in pomoč.«

»Veliko mi pomeni, da sem se lahko pogovarjala o svojih težavah, sprva malo težje, potem, ko sem videla kako so vsi prijazni in pripravljeni pomagati, je šlo veliko lažje.«

»O tej hiši imam zelo dobro mnenje. Po pravici povedano, sploh nisem vedela, da kaj takega obstoja.«

» Hvala vam za občutek pomembnosti in enakosti. Hvala za vso podporo in razumevanje….«

» Ko sem pred devetimi meseci odhajala od doma, sem mislila, da se ne bom nikoli več pobrala. Ko pa sem stopila v to hišo, sem vedela, da se mi bo življenje uredilo tako, kot sem si vedno želela. V najtežjih trenutkih ste me prijele za roko in me počasi vlekle ven iz vseh mojih težav. Ogromno ste mi pomagale s pogovori, nasveti, besedami in pomočjo. … Vem, da grem med svoje (k staršem), pa me vseeno stiska pri srcu , kajti to je bilo mojih najlepših devet mesecev…..«

» Strah, žalost in obup so me spremljali ob prihodu v hišo. Grozne občutke ponižanja in nemoči je težko opisati z besedami, pa vendar je varna hiša pravo mesto, da se s tem lahko spopadeš. Varna hiša ni le streha nad glavo, je ustanova, ki s svojimi zaposlenimi omogoči, da se »pobereš«, najdeš smisel življenja, spremeniš pogled nanj in začneš ceniti samo sebe. ….«

New Report

Close